Cazare weekendul asta la Predeal/Busteni

Cazare weekendul asta la Predeal/Busteni | Autor: danilamonica

Link direct la acest mesaj

Sper sa nu ma fi trezit prea tarziu: vreau si eu sa o tulesc la munte. Stie cineva ceva recomandat si incercat pt 2 adulti si un copil 4 ani jumate la Predeal, Busteni zona asta....
Monica

pozele noastre

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Myhaella spune:

Hotel Orizont din Predeal, pentru facilitati (piscina, sauna)desi camerele nu sunt renovate, mobilerul este vechi dar relativ bine intretinut. Dar sunt multe vile noi la Predeal, spre Cioplea sau spre Trei Brazi, de exemplu in februarie am vazut o vila superba vis-a-vis de hotel Belvedere (fost Cioplea) ce fusese deschisa chiar atunci, nu-mi amintesc numele acum dar pot cauta acasa. Oricum, in fata vilei este un platou unde cel mic se poate zbengui in voie, traseele sunt f. accesibile (pante line). Week-end placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Din pacate eu am stat in mai la Orizont si iti pot spune sa mergi oriunde IN AFARA de Orizont. Am avut o mare dezamagire. Camerele sunt jalnice. Vechi, iar unde e vechi nu poate fi nici curatenie, e clar de ce. Miros greu, atmosfeta trista, baie jalnica, igrasie, mobila TERMINATA, intr-un cuvant dezastru.
As zice sa incerci la: Eden sau Picior de Munte (langa Cioplea) sau Hera (vis a vis de Orizont), sau in orice locatie noua. Mai ales ca mergeti cu copilul.
Weekend placut !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Myhaella spune:

Pensiunea de langa Belvedere este Picior de Munte, mi-am amintit dupa ce am citit mesajul Anemonei, are si un restaurant micut dar cochet. Dar la Orizont, dupa cum am zis, merita sa mergi pentru piscina (iarna este super sa faci baie in piscina si vezi zapada afara, de aceea am ramas cu o impresie generala placuta), micul dejun este de asemenea variat, din pacate nu au investit nimic in camere de mult timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danilamonica spune:

Am gasit pe internet Pensiunea Dana 2*(langa telescaun-partie) in Predeal...si am rezervat. Din poze arata bine sper sa fie OK...
A fost cineva la aceasta pensiune?
Oricum luni o sa va spun daca merita sau nu...eu sper sa da ca vreau sa scap de calduraaaaaaaaaa si sa ma aerisesc un pic.
Dar o pizzerie buna in Predeal stti? ca fii'miu sigur vrea sa mergem la pizza...
Monica

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Myhaella spune:

Pizza buna gasesti la restaurantul de la vila Caprioara, langa Picior de Munte si vis-a-vis de Belvedere. Mai este o pizzarie in centru, nu am ramas impresionata de calitate.

Mergi la inceput