Baile Felix- cine are informatii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

As vrea sa stiu si eu cam ce preturi sunt la cazare la particlar, sau pensiuni ( nu din cele scumpe) la Felix si care e traseul cel mai scurt din Bucuresti pana acolo . Cine stie , poate ne spune si noua!! Multumim!

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert
www.freewebs.com/bbianfeb2004" target="_blank"> Bebelusi de ianuarie-februarie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

quote:
Originally posted by marius


http://www.marius.rdsor.ro/baile%20felix/

Enjoy!

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro



Marius, ce bine mi-au picat pozele astea...N-am mai vazut nuferii de un an de zile, caci n-am mai fost in Baile Felix din vara lui 2004.
Intr-o zi am sa ma enervez si o sa dau o fuga singura pana acolo.
Mi-a fost tare dor de nuferi. Merci ca mi-ai adus o bucatica din peisajul statiunii din 2005.

Am cautat si eu in arhiva mea de poze si am gasit cateva imagini din Baile Felix, de pe 31 iulie 2004.
Simina
album foto1

album foto2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

flamingo Ceva obiective turistice din Bihor: www.ici.ro/romania/ro

anda141
Brasov-Tg.Mures-Cluj-Napoca-Oradea
Drum bun si voua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicfg spune:

Am fost la Baile Felix in concediu acum 1 an cu bilete de bugetari. Hotelurile vechi de 1 stea si 2 stele nu arata prea bine, dar hotelurile sau pensiunile noi arata foarte bine. Statiunea e intr-un cadru natural superb, iar de mancat se mananca bine la terase sau probabil la pensiuni. Statiunea parca are un aer vechi ramas din timpul comunismului dar totodata o sa simti si aerul nou al noilor contructii, terase etc. Intr-adevar o sa gasesti destui pensionari veniti la tratament dar pe noi nu ne-a deranjat asta. Se poate vizita Oradea, Stana de vale si Pestera Ursilor. La aceasta din urma drumul de acees pe ultimii 10-15km era plin de gropi anul trecut (poate l-au refacut de atunci). In privinta drumului de la Bucuresti exista 2 variante:1 bucuresti-pitesti-sibiu(noi aici am ramas peste noapte)-sebes-deva-brad-beius-felix si a doua de la sebes mergi spe alba iulia-cluj-oradea. Noi am fost pe prima varianta si iti pot spune ca drumul era bun exceptand unele portinu din M-tii Apuseni care au fost compensate de peisajul superb. A doua varianta prin cluj am ainteles ca e mai rapida otara si ca e mai bun drumul dar nu am verificat asa ca nu o lua de buna.
Cam astea au fost pe scurt impresiile mele sper ca o sa aveti un concediu placut. Numa bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

Recomandari de pensiuni ma intereseaza si pe mine, preturi si numere de telefon.
Stie cineva cazare in zona Rosia Montana? Vrem sa mergem la festivalul de acolo de la sfarsitul lunii august si nu ma incumet sa merg cu cortul, Tudor e prea mic.


bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)
Poze


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Eu am fost la Bàile Felix acu 6 ani (adica in mileniul trecut ) si pe vremea aia nu prea aveai ce face in statiune . Strandurile erau inchise, doar la hoteluri piscinele cu apa termala ( super meserias sa stai in apa calda all day long ) si ocupatiile specifice lunii de miere .
Am mers si noi la Pestera Ursilor ( unde puteai face foto doar contracost dar cand se intorcea ghida cu spatele scaparau blitzurile ), la Oradea, la Cluj dar ma asteptam la mai multe distractii in statiune, drumetii, ceva dar peisajul era ca-n palma .
A, si atunci chiar am nimerit o generatie de chelneri cam nesimtiti care te corectau ei pe tine dar uitau cate o ora sa aduca comanda . Nu-mi pare rau ca am fost acolo, e bine ca am putut ajunge dar sper ca acum lucrurile s-au mai imbunatatit .
Oricum, concediu placut !

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura si shoricutzu' Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flamingo spune:

Nicfg multumesc pt. raspuns. Abia astept sa punem la punct planul. Cred ca nu va fi nici o problema daca ne ducem fara bilete, sper sa gasim cazare si facilitati rentabile la fata locului si pe moment. Deci pestera aia nu e chiar asa aproape, dupa cum visam eu...dar daca ajung acolo tot o sa merg si la pestera mai ales ca nu am nici o experienta de genul asta.
Vroiam sa intreb daca tre sa platesti ca te duci la bazine...tre sa-ti faci abonament? sau e liber ca la mare?
Va astept cu vesti , pe cei care ati fost anul asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

cazare este destula, strandurile am vazut ca functioneaza (Apollo, fostul UGSR) va puteti plimba in padure, mai puteti trece prin Oradea, etc...
Transport felix-oradea: autobuze, masini la tarif de autobuz, sunt multe.
Oradea-Cluj: iti recomand intercity-ul (sageata albastra), e foarte civilizat.
In Oradea: muzeu, magazine, parcuri, sunt destule de vazut. Eventual intra pe www.oradea.ro la obiective turistice.

Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
http://community.webshots.com/user/gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicfg spune:

Pentru Flamingo, da, la strand se plateste, parca anul trecut era 40000 lei biletul pentru adulti, sper ca-mi aduc bine aminte. Pestera Ursilor cred ca e la vreo 70 km de Baile Felix si eu zic ca merita vazuta, cine stie cand o sa mai ai ocazia.

Mergi la inceput