Festivalul Sighisoara 2005 !

Festivalul Sighisoara 2005 ! | Autor: andora

Link direct la acest mesaj

Daca mai exista un astfel de subiect (eu nu l-am gasit) rog moderatorii sa-l inchida, oricum este adresat unui public restrans si va avea viata scurta

In acest week-end are loc Festivalul de Arta Medievala Sighisoara despre care stim urmatoarele:
"In perioada 29, 30 si 31 iulie se va desfasura la Sighisoara Festivalul Medieval de la Sighisoara. In acest an festivalul se va desfasura in doua locatii. In cetate se va canta numai muzica medievala, pentru ca jos, la poalele acesteia, sa se tina cantarile de folk. Decizia a fost luata de Ducu Bertzi, care a fost numit consilier artistic. Pe perioada festivalului, in oras va functiona un dispecerat de cazare. Acesta va fi deschis pentru toti turistii cu o zi inainte de inceperea manifestarilor, angajatii primariei intocmind o baza de date cu locurile de cazare si preturile acestora. Se pare ca pretul solicitat de sighisoreni pentru o noapte este cuprins intre 150.000 si 200.000 lei pentru fiecare persoana, preturi asemanatoare cu cele practicate anul trecut. "

mai multe detalii pe http://www.sighisoaraonline.com , iar programul pe ore al fiecarei zile de festival este disponibil pe acelasi site, la adresa www.sighisoaraonline.com/forum/viewtopic.php?t=192" target="_blank">aceasta .

Intrebarea mea ar fi... cine mai merge??? Eu cu sotul mergem (fara bebe, doar noi doi) si cautam de zor o gazda, o cazare pentru noapte de sambata spre duminica... Dispeceratul care am inteles ca va sta la dispozitia turistilor ar fi o varianta, insa nu am fost absolut niciodata in Sighisoara...

Va pupam!!!!!!!!!!!!!!!!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Frumos, asta imi aduce aminte de clipele frumoase din tinerete.Mi-ar place sa mai ajung si eu acolo ca nu am mai fost de vreo 9-10 ani.
De preferat e sa te interesezi prin dispecerat.Noi cand am fost am stat la o gazda in cetatea veche, a fost frumos, dar trebuie sa sti pe cineva ca sa-ti gaseasca, asa ca cel mai bine tot dispeceratul ramane.
Petrecere frumoasa si astep cu nerabdare sa vad pozele.

Pupam gogosica

poze
A sti, a putea sa te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in arta, ca si in viata!" - Al.Vlahuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Tumpi multumesc mult , o sa mergem la dispecerat, cred ca va fi oricum bine, noi ne luam si sacii de dormit pt orice eventualitate , in mod normal va fi foarte frumos, mai ales ca pt noi e prima oara....





www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Ce ciuda mi-eeeeeeeeeeeeeeee !!!
Noi trecem pe acolo in drum spre socri pe 7 sau 8 august.
Distractie placuta !
Asteptam impresii

Andreea, mama lu' Tiberiu
Micul Print
Spiritele mari discuta idei; oamenii normali discuta fapte;
spiritele meschine flecaresc pe seama celorlalti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

andora
am scris si io cate ceva despre acest eveniment aici:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54060

si am pus si un album de poze facut de-o cunostinta de-a mea la Festivalul Sighisoara 2004.

Fetele de pe DC
Sabina are nevoie de noi



Creierul este un organ oarecum indispensabil capului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Aduscoooooo pai de ce nu zici asa? Eu am dat cautare subiect cu "sighisoara", cu "festival" si n-a gasit nimic..... ufffffffffff
Mai sunt super super pozele!!!!!!!! Vreau si eu asa un set anul acesta.... Sa dea Domnul sa fie bine.... Merci mult pt linkul http://www.sighisoara-medievala.ro, culmea e ca nu-l stiam
Axia imi pare rau ca nu ajungi.... poate la anu' organizam acolo vreo intalnire de Festival.
Multumesc fetelor....

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Avand in vedere faptul ca subiectul "Festival Sighisoara Medievala 2005" din sectiunea "Cuvinte pentru minte, inima si suflet" a fost creat inainte de acesta, consider ca e corect sa rog moderatorii sa inchida subiectul meu de aici.
Multumesc fetelor pt raspunsuri!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput