Mamici si viitoare mamici de gemeni (6)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauracatu spune:

Elyanafelicitari pentru baietzi!
si io de abia astept sa ma duc la echo peste vro saptamana si ceva, poate oi vedea vrun sexuletz, acuma de abia am intrat ieri in 12 saptamani tre sa mai am putintica rabdare.
in rest, ieri mi-a fost rau super urat, io care nu vomam, am imbaratisat toaleta cu mare drag de dimineatza din cauza unor linguri de fasole.....si dupa aia am maiu si stat pe ea,ca sa scot afara tot ce era mai rau.....
in fine, am vazut numa patu dupa ce m-am prelins pe pretzii de la servici si am sters-o rapid acasa.....am bagat ceai de menta si atat....azi am reusit sa fiu mai bine, in sensu ca am ingurgitat ceva linguri de bors...si parca nu mai am stomacu ala in gat, parca a mai coborat
o prietena ma consola aseara ca sunt un caz ferice, ca ea mai si lesina dupa ce imbratisa toaleta....in fine.....horror
voi vomatzi toate?
stilul asta de crampe de enterocolita cu grtaza l-ati avut si voi? e ceva frecvent oare?
io habar nu am
va pupacesc
aveti grija de voi si bebei
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

lauracatu eu nu am vomat de loc toata sarcina, in schimb
am fost cu mult mai obosita decat la sarcina cealalta - cei drept au trecut si 10 ani de atunci... doctorul mi-a zis ca toate simptomele se accentueaza in cazul gemenilor;

in schimb, de le 8 pana pe la 13-14 saptamani am avut aproape saptamanal hemoragie, nu mare, dar cat sa ma duc la spital sa verifice daca colul e inchis - asa am si aflat de gemeni - la prima ecografie - mi-am dat seama ca am gemeni dupa cum se uita fata ai ain monitor si nu stia ce si cum sa-mi zica, asa ca am intrebat-o eu daca sunt gemeni

apoi mi s-a spus dupa eco la 12 sapt ca nu-mi iau in considerare si analizele de sange, ca in caz ca e ceva rau nu-mi pot spune daca e cu unul sau amandoi bebeii; asa ca am decat sa fac amniocenteza ( oricum doctorul mi-ar fi propus din cauza varstei); am stat 2 zile in pat dupa cu dureri ca la menstruatie si cu frica; a trebuit sa ma intepe de doua ori ca nu a gasit locul potrivit sa faca numai o intepatura;
iar apoi aproape 3 saptamani am stat ca pe ghimpi pana sa aflu rezultatul - noroc ca m-a linistit un coleg care are gemeni - mi-a zis ca daca ar fi fost ceva m-ar fi sunat in prima saptamana; oricum, tot eu a trebuit sa sun la medic sa intreb de rezulate si asa am aflat ca am fete ca la eco la 19 saptamani pur si simplu am uitat sa intreb

hai ca v-am povestit in mare cum afost inceputul la mine

aveti grija de voi si de bebei,




Ana 34+ Stephanie si Isabelle si Tudor (12.12.96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia-Ioana spune:

ECOGRAFUL S-A AMANAT PT LUNI !!!

VA DULCE FETELOR !!!

Flavia , Alexia-Ioana si Daria-Maria 29+

"Iubeste, uita, iarta, e cea mai frumoasa arta !!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia-Ioana spune:

ECOGRAFUL S-A AMANAT PT LUNI !!!

VA DULCE FETELOR !!!

Flavia , Alexia-Ioana si Daria-Maria 29+

"Iubeste, uita, iarta, e cea mai frumoasa arta !!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauracatu spune:

Mamaana , mercic pt raspuns, ma mai regasesc si io printre spusele tale,, mai ales la faza cu prima echo, la care rezidenta se chiora in monitor de parca vedea extraterestri iar mie imi treceau prin creier toate variantele urate care ar putea aparea in burtica... de obosita sunt, dorm la amiaza ceea ce nu-a caracterizat never.....
E drept ca mi-am mai revenit acuma, bag ceaiuri si covrigi f uscatzi, ca sa nu mai provoc stomacul.....
Va pupacesc
Laura Catu

12+



Catu Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Ely, si noi ???
Adica Sheannamp si Gabriel si Ioan nascuti pe 3 iunie 2006.
Mersi frumos!

Laura, "bucuriile sarcinii". O sa treaca in cateva saptamani (doua-trei).



Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by Sheannamp

Ely, si noi ???
Adica Sheannamp si Gabriel si Ioan nascuti pe 3 iunie 2006.
Mersi frumos!

Laura, "bucuriile sarcinii". O sa treaca in cateva saptamani (doua-trei).



Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

tocmai pe voi nu v-am trecut... of... Adaug acum




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Ely, !

Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by Flavia-Ioana

ECOGRAFUL S-A AMANAT PT LUNI !!!

VA DULCE FETELOR !!!

Flavia , Alexia-Ioana si Daria-Maria 29+

"Iubeste, uita, iarta, e cea mai frumoasa arta !!!"

Asteptam sa dai raportu' ... cand vii de la eco.
Ti-am vazut pozele in albumnul de la mamici de ian-feb.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LEVI spune:

Fetelor,azi merg si eu la Dr si la ecograf.
Tineti-mi pumnii!Am niste emotii...

Luminita26+ si Daria
http://photos.yahoo.com/luminitaenescu

"Iubeste-ma cand o merit cel mai putin:atunci am nevoie cel mai mult."

Mergi la inceput