Mamici si viitoare mamici de gemeni (6)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LEVI spune:

Multumesc,Flavia.Tu mergi la doctor in Brasov sau in Bucuresti?
Daca margi in Bucuresti,la ce dr?
Eu sunt intr-o mare dilema:am fost intai la un medic si apoi la altul pt confirmare sarcina gemelara(intrucat primul nu a vazut de la inceput ca sunt doi ),si acum nu stiu pe care sa-l aleg.

Luminiža16+ si Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia-Ioana spune:

Draga Levi, eu in Brasov am medicul deoarece este un om deosebit, care ma sprijina si ma ajuta la orice ora din zi sau din noapte, este extraordinar, mi-a vazut puiutii de la 7 saptamani...

Dar in Bucuresti am fost la ecografia 4D, la Sanador, la Dr.Bosneac Adina, care mi-a lasat o impresie extraordinara, este o femeie minunata, daca vrei sa mergi in Bucuresti incearca la ea, cred ca este si ginecolog !

Te Pupic !

Flavia Alexia si Daria 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anail spune:

Buna mamicilor de gemeni!!!!Ma bucur sa citesc despre voi;sunt noua pe forum si ma bucur sa fac parte dintre voi,adica astept si eu gemeni...am 14 saptamani si o sarcina minunata pana acum in sensul ca nu mi-e rau deloc si nici nu mi-a fost....dar cine stie ce grea o sa fie sarcina mai incolo.Va doresc tuturor sa aveti parte de o sarcina frumosa si multa,multa sanatate.

Liana Faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Anali bine ai venit. Ti-am scris si la mamici de martie-aprilie 07... avem aceiasi DPN

Eu nu prea sunt bine... am avut scurgeri de sange... si am fost la dr. si la eco... bb-ii sunt bine, dar am placenta jos inserata... de aici scurgerile. Asa ca trebuie sa stau in pat cat mai mult, sa iau utrogestan si no-spa pt. contractii.
Acum de ex. am scapat de scurgeri, dar nu scap de contractii, cu toate ca stau in pat, nu fac efort... si uneori no-spa nu prea are nici un efect... si ma cam sperie treaba asta.

Acum sa ma laud... am si o poza cu bb-ii din burtica... http://family.webshots.com/photo/2311757860057231030ybgGHv




Eliana si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LEVI spune:

Anail,bine ai venit printre noi!Iti doresc sarcina usoara in continuare si mai asteptam vesti de la tine.
Eu acum sunt putin cam ingrijorata pt ca de vreo 3 zile mi se pare ca nu mai simt bebeii miscand.Parca pe la 17 sapt tot mai simteam cate o miscare, dar acum nimic.O fi ceva ingrijorator?Voi cand i-ati simtit?

Luminiža18+ si Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anail spune:

Buna mamicilor!!!!
Ma bucur mult ca mi-ati scris si vreau sa va intreb la cat au miscat bebicii la voi si la cate saptamani ati aflat ce sex sunt?Eu am priedut o sarcina anul trecut,iar acum sunt curioasa cand o sa miste pentru ca unii ii spun sa misca mai repede,iar altii ca v-or misca mai tarziu din cauza ca am avut o sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Field_mouse spune:

quote:
Originally posted by anail

Buna mamicilor!!!!
Ma bucur mult ca mi-ati scris si vreau sa va intreb la cat au miscat bebicii la voi si la cate saptamani ati aflat ce sex sunt?Eu am priedut o sarcina anul trecut,iar acum sunt curioasa cand o sa miste pentru ca unii ii spun sa misca mai repede,iar altii ca v-or misca mai tarziu din cauza ca am avut o sarcina.



Buna, Anail!
Bine ati venit si o sarcina usoara!
Din cate stiu, la a doua sarcina, nu ca misca bebelu' mai devreme, ci tu SIMTI mai devreme acest lucru, deoarice stii deja senzatia si poti s-o recunosti.
Eu am simtit miscarile cam la 20 de saptamani, sexul am aflat undeva la 22 de saptamani (era putin mai greu, ca unul din bebei statea tare indicent (), iar al doilea isi tot ascundea apartinenta sexuala .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia-Ioana spune:

ANAIL, bine ai venit printre noi !

Eu am aflat sexul bebeluselor la 15 saptamani, iar cu miscatul sstam tare prost...nici acum la 21 saptamani nu vrem sa miscam !
Iti doresc o sarcina usoara si multa sanatate !

PS: tineti-ne pumnii fetelor, astazi mergem la eco...sunt tare agitata, sper sa fie totul bine !

Alexia si Daria 21+

Flavia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Buma ziua duble sau triple mamici! In sfarsit am prins curaj si am gasit momentul si locul potrivit sa va scriu despre experienta mea de aproape 4 luni de proaspata mamica de gemeni. Da pe 3 iunie 2006 s-au nascut prin cezariana minunile mele, Ioan si Gabriel, cu 13 saptamani mai devreme decat trebuia. E o poveste lunga si ... cu sfarsit frumos din fericire ce a inceput in decembrie 2005 cu o cruciulita rosie pe un test de sarcina (prima de altfel) apoi cu vestea ca sunt gemeni (la 8 saptamani) concomitent cu cateva "mici probleme" ce faceau ca sarcina sa aiba doar 25% sanse de reusita. Apoi a urmat internarea , la 12 saptamani, pentru o mica sangerare, si ... nu am mai plecat din spital decat la 2 luni dupa nastere dar, e adevarat cu cei doi baieti in brate. Acum tind sa uit momentele grele prin care am trecut si imi aduc aminte doar ce gravidutza fericita am fost si ce mult imi iubeam burtica, restul (dureri, injectii, perfuzii interminabile, repausul complet la pat) nu mai conteaza. Ceea ce vreau sa subliniez este ca atunci cand iti doresti cu adevarat poti sa treci cu usurinta peste orice.
Baietii mei au fost si sunt niste mari luptatori. S-au nascut cu 1150 si respectiv 980gr, au stat 2 saptamini la terapie intensiva si inca 1 luna si jumatate in spital dar au reusit sa treaca peste toate obstacolele iar acum sunt bine, maninca, zimbesc, cresc si parca totul a fost doar un vis urat. Atat pentru mine cat si pentru minunatii oameni care i-au ingrijit in spital si s-au luptat ca ei sa fie bine, acesti baieti sunt o minune Dumnezeiasca.
Sper si urez tuturor mamicilor sa aiba copii asa minunati ca ai mei.
Mi-ar facea placere sa ne treceti si pe noi pe lista de mamici cu gemeni.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia-Ioana spune:

[b]SHEANNAMP[/b], FRUMOASA POVESTE ! FELICITARI !

Flavia

Mergi la inceput