La ce varsta ati renuntat definitiv la scutece?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

La 16 luni a facut primul kk pe oala , ma tot intrebam daca treaba va tine tot asa si asa a fost ! Copilul meu era atras de oala si nu mai facea deloc in scutec , iar o prietena mi-a spus ca daca scutecul e uscat timp de cateva zile dimineata , atunci nu mai are rost sa i-l las ! Si am spus fie ce-o fi ! Cu incredere-n copilutul meu , la 21 de luni n-a mai vazut scutec pe funduletul lui !
E adevarat ca nu eram deloc linistita , dar a meritat incercarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pet spune:

Baietelul meu are 2 ani si 3 luni si cand a implinit 2 ani i-am luat definitv pampers-ul,de zi si de noapte. Se mai intampla sa faca pipi pe el, inainte sa se trezeasca dar destul de rar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

2 ani


semnat de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

La 2 ani si 8 luni am renuntat definitiv la scutecul de noaptea, la cel de ziua renuntasem deja de vreo 3 luni. De atunci, un singur incident de pisu in pat, odata cand eram la bunici si se speriase in timpul zilei.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

2 ani jumate.

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


cel de zi la 2 ani si 2 luni iar cel de noapte la 2 ani si 4 luni

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

La 3 ani si 4 luni!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

intre 2.4 si 2.5 luni si ziua si noaptea; am scapat foarte repedem nesperat de repede

Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lu_mi spune:

La 2 ani si 9 luni. Nu l-am stresat. De cind a inceput sa ceara olita a mai durat vreo 2 saptamini pina am renuntat de tot la pampers.

Lumi si www.flickr.com/photos/mihai2003/sets/" target="_blank">Mihai (21.11.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida22@ spune:

eu una l-am chinut de pe la 1an si3luni pe la 1an jumate il scoteam afara fara scutecdar nu am renuntat la cel de noapte ca mie mila sa il trezesc din somn am incercat o data si dormea pe olita.acum la 2 ani si 5luni folosesc doar 1 singur cateodata il pun si adoua seara ca nu face ninic in el

Mergi la inceput