cum ai descoperit dc?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alisa-raluca spune:

subscriu si eu la cit de mirabilos e site-ul. eu cautam retete diversificare 4 luni(eu sint membra numai de ieri) si deja am primit o gramada de lamuriri la intrebarile mele. Multumesc tuturor fetelor pentru raspunsuri si o sa popularizez site-ul tuturor mamicilor pe care le cunosc. Este pe departe cel mai cuprinzator site despre mamici si copii si intradevar creeaza dependenta. Va multumesc ca existati si ca putem afla raspunsuri la problemele care se ivesc in "cariera" de proaspete mamici. O zi buna si ne mai conversam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kasemada spune:



Eu nici nu mai stiu cum am dat de DC, cred ca am dat cautare la ceva pe Google despre o sarbatoare, si asa am intat si eu in aceasta maaaare si primitoare ''familie'' !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleņia spune:

eu lam descoperit uitanduma la protv international intro seara de sambata parca
era una din moderatoare nici nu stiu cum o cheama c nu urmarisem de la inceput emisiunea
am intrat imediat s numi mergea internetu cum trebuie sa devin s eu membru mamaaa ce nervi dapana la urma am reusit
acum nu ma deslipesc
cel putin o data pe zi intru s noaptea citesc tot cei nou sa stiu s eu ce sa mai intamplat
multumim ca existi DC
LA MULTI ANI DC sa ne traiesti
elena mami de darius stefan(25.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:



Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Atinge stelele cu mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

quote:
Originally posted by Witchie



Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Atinge stelele cu mana




Stii tu ce stii, doamna vrajitoare de inimi ...


Diana si Iulia (15 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kamy13 spune:

Am dat peste DC acum 2 luni, cu ajutorul "d-lui Google", cautand informatii despre analize premergatoare unei sarcini...


Camelia

"Daca dragoste nu e, nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistral spune:

Cred ca eu sunt singura care am descoperit DC datorita lui Catalin.E moderator sau administrator la DC.Eram pe colegiimei.ro ,ceva despre o reantalnire la 10 ani de la terminarea liceului iar pe forum la mesajele lui aparea semnatura DC.Asta se intampla luna trecuta.Imi pare rau ca nu v-am descoperit mai devreme.



mistral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Am descoperit DC cand eram deja insarcinata cred ca prin ian 2006. De cand am aflat minunata veste ca voi avea un copil am inceput sa cumpar o revista de specialitate unde se facea reclama la DC. At am intrat pe ac site dar la inceput doar am citit despre lucrurile interesante ce se scriau aici. Din fericire am avut o sarcina fara nici un fel de complicatii si la inceput nu stiam ce sfaturi sa dau fetelor ce puneau intrebvari pt ca nu ma confruntasem cu nici un fel de probleme. La randul meu nu aveam ce sa intreb despre sarcina pt ca totul mergea bine. In luna februarie am primit un telefon de la o rauvoitoare care stia ca sunt insarcinata in luna a 8(probabil a vrut sa-mi faca rau), telefon care l-a deranjat pe bebe din burtica destul de rau si cateva saptamani mai tarziu mi-am zis ca ar fi bine sa ma loghez si eu in caz ca intervine ceva urgent de intrebat.
Am invatat lucruri foarte pretioase pe acest site. Multumesc foarte mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

banuiam ca sunt insarcinata, anul trecut exact pe vremea asta
si am intrat pe net sa caut un calculator
si am descoperit cea mai organizata si interesanta pagina
de profil
si am ramas fidela si dependenta de forum
chiar ma miram cand citeam "acest forum creeaza dependenta"




Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)

cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Hmm...se pare ca eu am descoperit site-ul intr-un mod mai putin obisnuit. Citeam Romania Libera online cand, intr-o buna zi, imi sare in ochi un anunt (din pacate nu-mi amintesc exact cuvintele care mi-au atras atentia si nu vreau sa scriu ceva gresit). Am dat click pe acel anunt si am descoperit site-ul lui Cristi, un baietel abandonat intr-un spitsl din Constanta inca de la nastere si care avea o boala grava la inima. M-a impresionat atat de mult povestea acelui copil incat mi-am dorit imediat sa-l ajut si eu cu ceva. Dar cautam in disperare noutati cat mai "fierbinti" despre el si despre mamica lui adoptiva, Adelina. Intr-un tarziu gasesc intr-un coltisor al site-ului link-ul catre forumul de discutii legat de Cristi, de pe DC. A urmat descoperirea altor subiecte si a altor subforumuri DC si asa am devenit dependenta.

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput