MONTREALEZELE, CE SA FAC DE ZIUA MEA...?!

MONTREALEZELE, CE SA FAC DE ZIUA MEA...?! | Autor: Koky

Link direct la acest mesaj

Fetelor, in curand va fi ziua mea...si nu stiu ce sa fac ... As vrea sa fac ceva special, sa mergem undeva, toata gashca. Aveti vreo idee? In "inventarul gashtii" 2 bebici 3 si 2 ani , un sotz si o mama ...deci trebuie ceva familial. Nu mai mult de 2 zile de weekend si nu "daramator" de scump. Voi pe unde mergeti/ati mers si v-a placut?



Koky, mama de doi super bebici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bubbles spune:

Undeva in Portul Vechi sau pe St-Denis se afla "Ceramic Cafe-Studio".
Este super! Vezi detalii aici.

Bianca

Editez: mai sus, in cazul in care veti ramane in oras.

Daca nu, eu ti-as recomanda www.zoodegranby.com/infos_tarifs.htm" target="_blank">Zoo Granby. Nu e foarte scump si au promotii familiale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Acum citiva ani noi am fost la "Mille Iles", pe drumul spre Ottawa. Vezi link-ul http://www.parc-mille-iles.qc.ca/. Poti face o croaziera, este f.frumos. Asa puteti sa mergeti si la Ottawa (daca nu ati fost deja) care este f.frumoasa si sa va opriti la un motel pe drum. In zona respectiva sint probabil si alte lucruri de vazut (gen parcuri cu lac), depinde de ce va intereseaza.
La multi ani si petrecere frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

Mont Saint Sauveur - este la cativa km de Montreal, max 2h cu masina .Poti afla mai multe info dand o cautare pe google.
La multi ani! si sa aveti o petrecere frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Koky spune:

De cand sunteti in Canada, ati fost in vreun loc asa...CU ADEVARAT pitoresc? Ca la Bran la noi, sau ce alt exemplu sa dau???!!! Ati inteles voi...

Off topic, dar am fost anul asta prima data la "Cabane a sucre", fericita ca merg sa ma "infrupt" din radacinile istorico-traditionale quebecoase ...ori n-am mers eu unde trebuie, ori asa e...in afara de niste "hot-dogi" micuti, prajiti, niste fete imbracate intr-un kitch de costum de epoca si toate chestiile de mancare (care mie mi s-au parut din conserva )...nu m-am ales cu mare lucru...asa e peste tot sau am nimerit eu intr-un loc indoielnic??? De fapt nici n-am nimerit, m-a dus o prietena quebecoasa...

Eu ma asteptam (adica mi-ar fi placut) la ceva gen Sura dacilor sau Nicorestiul din Bucuresti, pai frate, cand iti aduc aia o pastrama cu mamaliguta pe fundul de lemn, mori mancand...

Nu ma bagati in seama, sunt la dieta si deci in...

Revenim on topic: alte idei?

Koky, mama de doi super bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

Koky, cred ca ai nimerit gresit.
noi am fost la o cabane a sucre la Constantine unde este tipic Bran sau zona pitoreasca la noi la munte si unde am mancat pe saturate.Chiar voiam sa-ti spun de astfel de escapada, insa este pentru 1 zi.daca dai cautare pe google vei gasi mai multe.Noi am fost la Constantine, zona pana acolo este superba si au si activitati pentru copii,suveniruri la discretie.

petrecere frumoasa,.

Mergi la inceput