Europa Travel

Europa Travel | Autor: ellaalba

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,
mi-am rezervat bilete cu Europa Travel...
Ati fost cu ei? Ati avut probleme?
Multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LindaZ spune:

Stim un tip tot din Iasi care a fost cu ei la inceputul lunii iulie in Tassoss, Grecia, 10 zile cu autocarul si a spus ca a fost superb. Nu stiu mai multe detalii, ca am vorbit cu el doar la telefon si rapid.Daca ma aflu ceva, mai scriu. Vacanta placuta si voua !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellaalba spune:

Saru'mana!
Chiar te rog....daca ai ceva detalii!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mocanu Simona spune:

Buna! Cu Europa Travel am fost si eu la inceputul lunii in Grecia(Paralia- la hotel Orea Eleni).In mare totul a fost bine, mai putin faptul ca a trebuit sa asteptam la hotel cateva ore bune pana sa ne cazam( am ajuns acolo la ora 5.30 dimineata si ne-am cazat la ora 12, timp in care ne-am plimbat si am stat in holul hotelului pt. ca nu aveam ce face si apoi in ziua plecarii la fel ni s-a spus sa eliberam camera la ora 10-11 si am plecat din Paralia la ora 16)-nu stiu cine este vinovat de aceasta proasta organizare,dar nu a fost o intamplare pt.ca in ziua plecarii au venit alti turisti din Romania care si ei au fost nevoiti sa astepte.In rest autocarul a fost curat si cu aer conditionat,hotelul la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellaalba spune:

Multumesc mult de raspunsuri.
Deci pot sa am incredere in ei!
Bon
mai am o problema....ati putut negocia cu ghidul sa va dea pasapoartele? Am inteles ca se retin pasapoartele pe parcursul excursiei...si nu ma incanta ideea.

Si iar va foarte multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

"PASAPORTUL ESTE PROPRIETATEA STATULUI ROMAN
TITULARUL PASAPORTULUI ESTE OBLIGAT:
- sa NU accepte retinerea pasaportului de catre persoane neautorizate ori sa-l dea spre pastrare sau drept garantie;"
etc
este ILEGAL atit sa-l dai ghidului, cat si el sa ti-l retina!

info gasesti pe coperta pasaportului

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

aaa singurii care iti pot solicita legal sa prezinti pasaportul is politistii din tara in care calatoresti (si vamesii evident). in RO , de exp, politia romana nu are voie sa ceara pasaport, ci numai carte de identitate (poti alege tu sa te legitimezi cu pasaportul in cazul in care esti cetatean roman cu dom in strainatate si se presupne ca ai "predat" cartea de identitate).

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellaalba spune:

Papa' saru'mana!
Stiu treaba cu pasaportul...numa ca la Ro' asa se practica! Pt. sejur in Grecia, Italia, Spania si Germania.
Da' las' ca fac scandal!
Pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Poate e o firma de "impresariat artistic", de ti-a cerut pasaportul.......


Alina

Mergi la inceput