Rhodos

Rhodos | Autor: BraveGirl

Link direct la acest mesaj

Plecam pe 22 in Rhodos si as vrea si eu informatii de la cei care au fost...Vom sta la Palladium, 5*, demipensiune. Ma intereseaza cum e mancarea, cum sunt serviciile, preturile....
Multumesc anticipat!

Corina
Albumul meu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Nimeni nu vrea sa-mi raspunda si mie.....

Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Noi am fost anul trecut la sfirsitul lui septembrie si am stat o saptamina la un hotel mic (nu mai stiu numele...) la 5 minute de plaja. Mincarea este buna, este plin de terase care au cam toate acelasi lucru...Localitatea este f.frumoasa, linistita, seara te poti plimba pe un fel de faleza f.frumoasa sau in port...Cind am fost noi era cald tot timpul, dar placut, apa calda, si... plaja plina de pensionari. Mai sint si locuri cu muzica seara, cofetarii cu niste prajituri grozave.
Cetatea si castelul cavalelilor este f.frumos. Am luat si un fel de trenulet are iti face turul orasului, peisajul este magnific.
Vacanta placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_b spune:

Eu am fost in Creta in luna de miere si mult timp am locuit in Atena. Ce pot sa-ti spun e ca pentru mincare sa nu iti faci probleme ca gasesti delicatesuri peste tot. Au mincare foarte buna, si gatesc bine. Imi inchipuiesc ca aveti micul dejun si cina, la amiaza cind iesiti din hotel cautati localurile unde se face traditionalul "suvlaki" cu carene de pui sau porc si renumitul "giros" cu pita. Pentru 2 suvlaki si 2 beri noi am platit in Creta aproape 5 euro, deci foarte ieftin. In general Grecia si Portugalul sint considerate tarile cu prturile cele mai bune din Uniunea Europeana.
Preturile in general sint bune pentru toate produsele.
Va urez distractie placuta si simiti-va cit se poate de bine.
Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Multumesc pt raspunsuri!!!

Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_c spune:

eu am fost in rhodos acum 2 ani la rude de-ale sotului. am stat 2 luni, a fost super. orasul este minunat, ai o gramada de vizitat. apoi sa nu ratezi lindos, este o statiune super. charaki este un satuc frumos de pe malul marii, aproape la 2 km gasesti golden beach, cea mai frumoasa plaja din rhodos.
preturile sunt mari, dar pentru vacanta nu va trebuie cine stie ce...suvenirurile sunt accesibile, intrarile la muzee la fel. aveti mare grija de unde mancati, mai ales ca e vara si super cald...
in rest ce sa spun..distractie placuta. rhodosul este o insula superba, una dintre preferatele mele. sunt sigura ca veti avea o vacanta de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Ne-am intors! A fost foarte frumos. Preturile mi s-au parut cam mari, in rest totul a fost super...
Cine vrea mai multe informatii, nu ezitati...raspund cu placere la toate intrebarile.

Corina
Albumul meu

Mergi la inceput