Trimis bani Ro-Canada? Cea mai ieftina modalitate?

Trimis bani Ro-Canada? Cea mai ieftina modalitate? | Autor: carmen77

Link direct la acest mesaj

Fetele din Canada (si nu numai) ... stiti care ar fi cea mai avantajoasa modalitate de a trimite bani din Ro spre Canada? Tatal meu vrea sa imi plateasca mie un curs care am sa il incep in toamna si vrea sa imi trimita banii prin Western Union. Ar mai fi si alte servicii mai ieftine?

Multumesc!

Matei


PozeNoi

Carmen si Matei Gabriel - 27.10.2003

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Koky spune:

Cu priteni sau cunostinte de incredere, nu are nici un rost sa platesti comision atata...eventual cu semnatura de primire/predare...
O varianta mai oficiala ar fi cu "banker's draft", nu stiu daca exista in Romania, dar in Canada costa 5 CAD indiferent de suma data (acu' banuiesc ca nu-ti trimite milioane )

Bafta!


Koky, mama de doi super bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Varianta cu cunostiinte sau prieteni de incredere e ideala , dar trebuie sa sap in stanga si in dreapta sa vad daca vine cineva in Montreal in perioada asta. Mersi mult oricum .. am sa ma interesez si de
banker's draft, si nu e vb de milioane ... as vrea eu .


Matei


PozeNoi

Carmen si Matei Gabriel - 27.10.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Carmen,
cea mai ieftina posibilitate este sa ti-i trimita in contul tau din Canada.
Tatal tau sa mearga la mai multe banci si sa intrebe cat ii ia banca din ro. sa-ti trimita cutare suma direct in contul tau din Canada.

Tu ii dai toate datele necesare despre banca si contul tau.

Ca sa-ti faci o idee am auzit pe cineva din sursa f. sigura si de incredere ca la 20000 de Euro, cel care a trimis banii a platit vreo 50 de Euro, si banii au ajuns in 2 zile.

Smerenia este regina virtutilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona27 spune:

"Wire tranfer" din Romania in Cansda..cel mai ifetin si cel mai rapid! Aceeasi chestie si pt. Canda - Romania!

Mergi la inceput