Cum ati ales tara in care ati emigrat?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Cred ca vroia sa spuna ca e romanca... zic si eu...



Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

ops!

asa e, voiam sa zic ca este romanca, dar deh, caldura mare p-aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

oz, esti tare!!1

Bai oameni buni, vaul mu a emigrat in Canada acum 2 ani, si el si sotia lui sunt ingineri..in Quebec. E adevarat ca si-au luat casa, dar tare sunt nemultumiti, deci sunt si romani care o dau in bara. Sotul meu e australian. Cand i-au povestit viatza in Canada, sotul meu atat a zis..Try Australia , You Won't regret. Ami zs ca face misto de el, dar e ceva vreme buna vorbesc mereu cu romanii din Australia si dupa ce nu m-a convins sotul meu de 2 ani sa mergem acolo, m-au convins romanii de pe site ca merita sa incerc. Concluzia, in decembrie merge acasa..Ina, acasa esteunde vrei tu. Trebuie sa vrei cu adevarat, eu la concluzia asta am ajuns, si nu sa zici " nu am pe nimeni". Eu daca merg acolo, merg chitita pe treaba , ca sa o duc mai bie..asha sa gandesti. Eu te sfatuiesc sa intri pe forumulemigrarilor, si vezi si tu ca sunt optiuni acolo, atat in Canada, Australia, State si NZ. Ce conteaza e sa fiti voi hotarati. Prietena mea a plecat acum o saptamana in Italia si atat a zis...Eu nu ma mai intorc aici in viatza mea!!! Am vorbit cu ea si deja are oferte de lucru, dupa o saptamana...deci, tu decizi daca pleci, iar unde, daca nu ai o tzara in minte, deja nu conteaza...trebuie sa stii ce vrei insa.
Iti urez bafta multa

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput