Metropol-Mamaia

Metropol-Mamaia | Autor: lumibunea

Link direct la acest mesaj

Stie cineva conditiile de la acest hotel?Am luat bilete print-o ag de turism dar am citit atat de multe pe forum in legatura cu cazarea proasta incat m-am panicat.Macar sa stiu la ce sa ma astept.Multumesc mult

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramba spune:

Nu am fost cazata niciodata la hotel Metropol, dar am cautat pe net poze, iata link-ul:

http://www.plaja.ro/hotel%20metropol%20mamaia.htm

Pare un hotel clasic de 2 stele. Sper sa nimeresti bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumibunea spune:

Multumesc Ramba tocmai din acest motiv am intrat in panica ptr ca am vazut pe net poza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza_pars spune:

Salut!Desi de mai multa vreme citesc mesaje de pe forum,acum m-am gandit sa-mi fac si eu loc printre voi pentru a putea comunica mai usor. Am fost impreuna cu familia la Hotel Metropol in perioada 20-30 iunie si vreau sa-ti spun ca totul a fost O.K. Noi am solicitat camera cu vederea spre mare, pentru ca da spre est si avand copil mic nu vroiam sa avem soare dupa amiaza. Hotelul e in forma de L, asa ca are vedere inspre toate punctele cardinale, asa cum e amplasat. Noi am stat in aripa mica, care e relativ mai noua decat aripa mare, dar sa nu iti faci probleme, pentru ca toate camerele sunt cam la fel. Din cate am vazut eu ( mi-au fost aratate mai multe camere din cele doua aripi) mobilierul, desi nu este nou, in aripa mica e mai putin uzat. Toate camerele au frigider mic( nu minibar), au televizor diag.37_ suspendat in perete, baie cu cadita mica, chiuveta, W.C. si toate erau curate. Se facea curatenie in camere zilnic,cersafurile erau curate, ca si prosoapele.In aripa mica, la camerele cu vedere spre mare, nu se vede marea, datorita unor copaci(castani) care mentin cat de cat umbra.Balcoanele dau inspre terasa Hotelului Majestic de unde se aude muzica cam pana la ora 12 noaptea. In rest, in timpul zilei este liniste, dar pe partea cealalta, cu vedere spre sosea, se aud masinile non-stop.Am inteles ca e bine de stat si in cealalta aripa, dar eu iti spun cum a fost la noi. Nu stiu daca in biletul tau ai incluse bonuri valorice( pentru mic-dejun sau alte mese). Noi am avut bonuri pentru micul-dejun, dar am mancat la restaurantul lor la pranz. Mancarea la restaurantul Matropol este mai scumpa ca pe terase. Iti recomand sa mananci si la restaurant Riviera, unde este mai buna si relativ mai ieftina. De asemenea, poti sa faci plimbari si in centrul statiunii, unde sunt multe terase de unde poti alege ce manca.Nu e hotel de lux, dar nici de speriat, asa ca du-te linistita. Si eu la randul meu am avut ceva retineri( desi am cerut si eu relatii despre hotel si m-am uitat si pe net), dar a fost totul O.K. Daca mai vrei sa mai stii ceva, scrie si iti spun si in legatura cu alte aspecte.Sejur placut( nu stiu perioada in care mergi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumibunea spune:

Mihutza_pars multumesc ptr informatiile pretiopase!Exact de acest raspuns aveam nevoie.Multumesc si ptr urari.Sejurul e din 20 august.Oricum revin cu intrebarile

Mergi la inceput