URGENT-Hotel Roma

URGENT-Hotel Roma | Autor: anelize

Link direct la acest mesaj

Va rog frumos recomandati-mi un hotel curat si dragut in Roma,mai in centru,pt ca o sa plec doar cu mama si nu vreau sa fie deprte.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

eu in italia nu stau la hotel, dar stiu ca cele din centru sunt exagerat de scumpe..incearca mai la periferie si iei autobuzul sau trenino..succes

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nane spune:

Draga anelize, eu o sa stau in roma in bungalow intr-un camping. E destul de ieftin (35 eur/pers)+mic dejun inclus. Uita-te aici www.villageflaminio.com e cam la 5 statii de metrou de buricul targului, deci relativ aproape.

Nane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Eu am stat la Casa Cristina linga gara Termini. Era curat si decent, am avut si baia in camera (dar pt alte camere baia era pe culoar). Nu era TV si alte luxuri, dar si asa pici mort de oboseala seara cind ajungi in camera. Plus ca am vazut ca proprietara hotelului era...romanca!!! Foarte simpatica si prietenoasa.

http://www.casacristina.com/

distractie placuta la Roma!!

_
"After all, tomorrow is another day!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mist spune:

Cineva recomanda mai demult tot pe desprecopii.com un hostel sigur si curat, cu preturi rezonabile, situat destul de aproape de Colosseo:

http://www.romanhostels.com/

Vacanta placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Va multumesc din suflet.Am gasit un hotel-Hotel Centro.Pare dragutz.Sper sa nu ma insel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu26 spune:

Eu am gasit un hotel, nu departe de centru, la 60 euro/dubla, rezervare din Ro pentru ca pe net era 80... Plec pe 18, asa ca daca ai suficient timp iti povestesc pe 1 august cand ma intorc cum a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

quote:
Originally posted by radu26

Eu am gasit un hotel, nu departe de centru, la 60 euro/dubla, rezervare din Ro pentru ca pe net era 80... Plec pe 18, asa ca daca ai suficient timp iti povestesc pe 1 august cand ma intorc cum a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

quote:
Originally posted by radu26

Eu am gasit un hotel, nu departe de centru, la 60 euro/dubla, rezervare din Ro pentru ca pe net era 80... Plec pe 18, asa ca daca ai suficient timp iti povestesc pe 1 august cand ma intorc cum a fost.




Pacat ca citi mesajul tau atat de tarziu.DEja am platit hotelul (100 euro/dubla).DAca stiam.............
Cum se numeste hotelul unde o sa stai tu?
Si eu am vrut un hotel central pt ca voi fi 2 femie si nu vrem sa umblam noaptea pe strazi laturalnice.
Hotelul nostru s.n. Kennedy si este la 1 km distanta de fantana,de coloseum , de forum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

quote:
Originally posted by anelize

quote:
Originally posted by radu26

Eu am gasit un hotel, nu departe de centru, la 60 euro/dubla, rezervare din Ro pentru ca pe net era 80... Plec pe 18, asa ca daca ai suficient timp iti povestesc pe 1 august cand ma intorc cum a fost.




Pacat ca citi mesajul tau atat de tarziu.DEja am platit hotelul (100 euro/dubla).DAca stiam.............
Cum se numeste hotelul unde o sa stai tu?
Si eu am vrut un hotel central pt ca voi fi 2 femie si nu vrem sa umblam noaptea pe strazi laturalnice.
Hotelul nostru s.n. Kennedy si este la 1 km distanta de fantana,de coloseum , de forum.




SCUZE PT GRESELILE GRAMATICALE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LigiaN spune:

Bine v-am gasit!

Eu sunt noua pe aici! Doream sa va intreb tot legat de cazare in Roma si cum am vazut subiectul aici am sa continui ca nu are rost sa deschid un thread nou.

Urmeaza sa ma casatoresc la sfarsitul lunii si dorim sa facem sejurul de nunta in Roma la inceputul lunii august. Nu dorim sa plecam intr-o excursie organizata si doar noi, asa de capul nostru.

Ma puteti ajuta cu niste recomandari:
- sa inchiriez o camera la hotel printr-o agentie sau direct on-line?
- stiti ce va despre hotelurile: Giotto, Center 1-2-3, Torre Rosa, Pyramid sau Caravel? Oare chiar sunt asa cum sunt descrise pe site?
- ce se mai poate vizita in Roma (in afara de Muzeul Vaticanului, Castelul San Angelo, Coloseum, Forumul, piata Spania)? Stiti cumva cat costa trenul pana in Florenta?

Multumesc si sa aveti parte de soare oriunde va aflati !

Ligia

Mergi la inceput