Copilasi din 1998 (03)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

LA MULTI ANI! Victoras,sa ai parte de multa sanatate,noroc in viata si mult succes la scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

LA MULTI ANI! Mihnea,sa ai parte de sanatate si mult noroc in viata!
PETRECERE FRUMOASA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Rebecca mea e tare suparata caci maine este GREVA la scoala si am sunat invatatoarea care mi-a comunicat ca NU se face scoala!aceasta situatie nu se stie cat va tine,iar ulterior se va recupera materiain zilele de SAMBATA!cam nasol avand in vedere ca vin sarbatorile si ZAPADA!

Voi ce faceti?ca vad ca e liniste TARE pe aici???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dori spune:

La noi eu sunt suparata ca e greva si ca prelungim vacanta - tocmai stabilisem un ritm in care Ioana facea activitatile scolare si mai ales extra-scolare si o sa fie dificil sa reia acest ritm dupa o pauza prelungita. Sper sa nu dureze mult.
Oricum mi se pare tare neplacut (si anormal) sa explici unui copil asa mic de ce fac profesorii greva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Se pare ca respectiva GREVA tine pana miercuri,deci curand incepe scoala,cel putin asa am auzit un zvon dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dori spune:

M-a sunat invatatoarea Ioanei dimineata si mi-a spus ca pana miercuri nu se fac ore, iar miercuri o sa afle daca se reiau orele sau se continua greva. Deci nu se stie inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

LA MULTI ANI! Andrada,sa ai parte de sanatate si mult noroc in viata.
Se pare ca GREVA la scoala tot continua,deci suntem intr-o vacanta prelungita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

LA MULTI ANI! Maia Ioana,sa ai parte de sanatate si mult succes la scoala.
Dragi mamici de scolarei ce faceti voi acum ca este greva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Nu am trecut de foarte mult timp pe aici si regret nespus dar timpul meu liber este foarte limitat, acum fiind foarte ocupata si cu juniorul care are 1 an si aproape 2 luni dar promit ca de aici inainte sa ne auzim mai des.

E greva in continuare . Ce ne facem? Mi-e atat de ciuda cum nu va puteti inchipui. Eu inteleg si cadrele didactice care au niste salarii mici, mici de tot dar nu au dreptul sa-si bata joc de copiii nostri chiar asa. Nu sunt singura mamica care are copilul clasa I si se confrunta cu aceeasi problema, mai exact, de cand cu greva, Ioana nu mai este chiar atat de entuziasmata cum era la inceput de scoala. Daca pana la greva era foarte constiincioasa, se trezea dimineata fara probleme, isi facea temele foarte frumos,era preocupata pentru tot ce avea legatura cu scoala, acum este cam bulversata si nu o mai vad atat de interesata.

La voi cum e?

Sunteti de acord cu recuperarea orelor sambata si duminica?

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Nu sunt de acord cu recuperarea in w-e,caci imi strica programul,dar ce sa fac dacai MUSAI!
Rebecca este in continuare entuziasmata de scoala,ea scrie din proprie initiativa in fiecare zi si citeste cate o poveste!
Engleza facem in fiecare saptamana si ii este FOARTE dor de scoala!
Sper sa incepem cat de curand,desi si cadrele didactice au mare dreptate privind salariile!

Mergi la inceput