Copilasi din 1998 (03)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Iaca a sosit si sezonul cadourilor,DAR sa nu uitam si pe ultimi sarbatoriti din aceasta frumoasa luna.
LA MULTI ANI! DIANA ELENA,sa ai parte de sanatate,multe impliniri si mult succes la scoala.

Vaccinul il vom face chiar azi,asa ca voi astepta si reactiile lui secundare(febra,eruptii,etc),de serbare nu ni s-a spus nimic,deci astept si la acest capitol.
Poate se va sari peste, ca sa se recupere orele din perioada grevei,ca sa nu ne cheme in prea multe sambete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

La multi ani, Diana Elena! Multa fericire, alaturi de cei dragi! Ciufulici, sa va traiasca printesa!

Georgiana, mie mi-a venit Alex de la gradinita, anul trecut, ranjind, ca nu exista "Mos". L-am intrebat de unde stie. Mi-a raspuns, tot ranjind, ca stie el. L-am intrebat daca este sigur. A ezitat putin ai apoi m-a intrebat daca exista. L-am intrebat daca el vrea sa existe. Mi-a raspuns ca da. Si atunci i-am spus ca daca el vrea sa existe, atunci exista sigur. De atunci am scapat, nu stiu pana cand. Anul acesta a fost fericit de Mos Niculae si se intreba de unde a stiut "Mosul" asta ce-si doreste el . Eu una vreau sa-i intretin mitul acesta cat se poate. Cand se spulbera, parca se duce si copilaria...

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

cl, ai perfecta dreptate cu Mosul, in momentul in care au aflat nu mai are asa farmec

Noi maine avem sedinta cu parintii deci abia maine seara o sa va pot spune daca se face sau nu serbare de Craciun

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

salutare.
am citit ca voi recuperati zilele de greva , simbata. La scoala la adri nu s-a pus inca problema sa se invete si simbata.le preda mai mult , iar in loc de educatie fizica fac matematica sau abecedar.
Miine ne vb de serbare . oare cind mai au timp sa se pregateasca si pt asa ceva????
saracii copii.primul an de scola si asa de dificil.[ cu multe evenimente pe care ei nu le prea pricep!!!!].
cary- adriana nu a avut nimic dupa vaccin. a fost totul ok.
si referitor la mosi , adri nu a auzit nimic legat de INEXISTENTA lui. sper sa creada cit mai mult in MOSI.e frumos.
ea crede si in iepurasul de Paste....

acum va las si sa auzim numai de bine.

pupici la mamici

luminita:mami de 2 scorpiute;ADRIANA-STEFANIA[7 ani] si ALEXIA-MARIA [1 an]



fotografii si DESENELE ADRIANEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciufulici spune:

Buna tuturor, multumesc foarte mult de urari mai intai. E ceva vreme de cand nu am mai scris. Dar e foarte placut sa vezi ca lumea se gandeste la tine. Am vazut ca mai sunt noi veniti la grupa de varsta si le urez bun venit la mamici si multe succese la copii, acum se pare ca sunt toti scolari.

Voi scrie pe scurt ce ne caracterizeaza pe noi asa in ultima perioada. Am sarbatorit pe Diana, am facut petrecere acasa, a primit multe cadouri si a fost foarte bucuroasa. Zilele trecute am fost plecati intr-o mica excursie de doua zile prin jungla Thailandeza prilej cu care Diana a vazut o alta fata a lumii as putea spune. E scolarita acum in clasa a doua si se descurca destul de bine conform cu rezultatele primite de la scoala. Noi nu am avut greva asa ca am facut putin cate putin si la limba romana.

Ce sa mai spun, am fost in vara in vacanta acasa in Romania pentru aproape trei luni. Diana s-a integrat perfect in famile avand in vedere ca de la un an si 7 luni a mai fost o singura data la trei ani in tara pentru 3 saptamani. I-a placut foarte mult acasa, am calatorit mult si a vazut si ea putin din frumusetile tarii. Cel mai mult i-a placut la bunci. Nu va pot spune cat de multe treburi a facut acolo. Ar fi hranit de dimineata pana seara toate gainile, a fost pe urma bunicilor peste tot. Cat timp a stat la bunici a petrecut mai mult de jumate prin cotete pe la pasari si alte animale. S-a jucat foarte mult cu verisoarele ei de care acum ma intreaba zilnic. La petrecerea de ziua ei cand a facut lista cu invitati pe locul 1 si 2 erau numele bunicilor si a verisoarelor. Greu de indeplinita aceasta dorinta.

In alta ordine am vazut ca in tara s-au facut revaccinarile, eu inca nu am fost cu Diana la spital dar urmeaza.
Acum sa va intreb, cu ce se mai ocupa copii vostri ca si activitati dupa scoala? Ce curiozitati au acum la 7 ani? Legat de Mos Nicolaie cred ca Diana e singura care serbeaza din clasa ei asa ca nu se discuta prea mult la scoala. Ea a primit destule cadouri mai mici sau mai mari in dulapul cu papuci(sanadale si slapi, hi hi), nici vorba de cizmulite aici. Il asteapta si pe Mos Craciun cu mare entuziasm.
Daca vrea cineva poze de la party si din jungla thai o adresa pe pm si se rezolva.

Toate bune va doresc si pupici la cei mici

2xCiufulici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciufulici spune:

Tot eu, am uitat sa va intreb, voi ati lasat copii in excursie organizata de scoala pana acum? Am deschis si un subiect la generale poate citeste lume mai multa si aflu si eu cum e in excursie cu elevii mai mici asa de varsta copiilor nostri? Treaba e ca excursia e la Bangkok la 700 de km de casa si se va pleca cu avionul si intoarcerea e cu trenul. Eu inca nu ma pot hotara.

Toate bune de la Ciufulici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dori spune:

Buna! Intru si eu sa va salut!
Eu credeam ca am scapat de recuperari sambata, dar luni avem sedinta sa discutam problema si sa ne dam acordul - am inteles ca se vor face recuperari pana in martie, asa ca sper macar sa nu ii cheme in fiecare saptamana.

Ne pregatim si de sebare si numaram zilele pana la Craciun. Eu caut in continuare pisicuta de plus, mica, alb cu negru si nu gasesc. Celelalte jucarii de pe lista le-am luat deja.

Ioana este foarte ocupata cu activitatile extra-scolare: luni, miercuri germana, marti, vineri gimnastica si duminica inot. Pana acum vad ca s-a descurcat cu toate si cu temele de la scoala, care parca nu mai ii iau asa mult timp ca in clasa intai.

Ciufulici, eu am lasat-o pe Ioana pana acum in mai multe excursii organizate de scoala, si in cantonamet la gimnastica (8 zile) si s-a simtit bine si s-a descurcat fara probleme. Dar o excursie la 700 km parca e cam mult de calatorit - te inteleg ca esti nehotarata. Nici eu nu stiu ce as face - depinde si de cine ii insoteste pe copii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Eu nu fost pusa INCA la excursi,dar cu siguranta as avea inima plina de ace pana cand se intoarce copilul acasa!
E cam mare distanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

la scoala la Adri s-a hotarit sa se inceapa orele la ora 7.30 in loc de 8 cum era pina acum.Asa se vor" recupera" orele pierdute.

va pup.pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Noi azi am avut sedinta cu parintii si ne-a spus ca pana la sf. lui martie trebuie sa recupereze materia deci vor avea 5 ore zilnic, mai potin vinerea cand le lasa tot 4 ca si pana acum. Nu ii cheama in WE , vor pregati si serbare de Craciun si o sa vina si Mosu'

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)





Mergi la inceput