Apa marii este rece?

Apa marii este rece? | Autor: Clara Maria

Link direct la acest mesaj

Buna,

Am o intrebare pentru fetele care au fost deja la mare sau sunt acolo acum: este rece apa marii.
Noi (eu cu sotul si bebe de 1 an) intentionam sa mergem la mare peste doua saptamani (plecarea pe 8 iulie)si as vrea sa stiu daca se poate face baie in mare. In special intreb pentru copil, daca l-as putea baga in apa, caci noi suportam si temperaturi mai reci.
Astept cu interes raspunsurile voastre. Va multumesc.

Cristina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Buna! Temperatura apei marii variaza de la o zi la alta asa ca nu este relevanta postarea mea. Acum sunt cam 18-19grade, dar pe 20 iunie au fost cam 14-15. Inca este rece...copilasii de 3-4-5 anisori se balacesc, dar bebelini mici nu am prea vazut. Doar ii racoresc usor parintii dar nu se pune problema unei baite. Gratiela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Poti sa-ti cumperi un bazinel gonflabil - nu sunt f scumpe- sa-l umplii cu apa de dimineata si se incalzeste de la soare. Dupa vreo ora bb se poate balaci in el. Conditia e sa-l convingi pe nazdravan sa nu bage nisip in el.

Noi asa am facut cand era Silvia de 1 an si un pic. Ii placea in bazinel, plus ca se simtea in siguranta in el, in apa marii ii era un pic frica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

azi are 15 grade....ca a plouat ieri si azi la fel....e canceeer!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_c spune:

noi am fost ieri la mare, si la 19 grade a inotat copilul, a bagat capul sub apa, a lins apa, i-au iesit mucii din nas, s-a balacit, s-a jucat, vreo 20 de minute asa, in timp ce eu lesinam de frig. concluzia e ca mie mi-a venit ciclul mai devreme si copilul n-are nimic.
e a treia oara cand merge in mare, primele doua dati a facut scandal..dar daca parintele se arata increzator...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Buna fetelor... as vrea sa intreb si eu pe cine este pe la mare zilele astea... e frig rau??? desi dupa cum e remea in Bucuresti nu ma astept la vesti bune.
Va pupacesc.....

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clara Maria spune:

Andora, tu cand mergi la mare si unde?
Noi plecam pe 8 Iulie noaptea si avem rezervata o camera in Constanta, Tomis Nord. Mergeti si cu "gogosica" ? (mi-e tare drag cum ai numit-o)
In privinta vremii, Dumnezeu cu mila.
Vreme frumoasa va doresc oriunde sunteti.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Draga Cristina, dion pacate noi nu putem ajunge la mare.. as vrea eu acum insa o sa mergem prin august cred..sper.. cu tot cu Gogosica vreo 3-4 zile... Acum am ntrebat pt o prietena care pleaca tot de pe 8 dar in neptun....si saraca e ingrozita de vreme.. insa am gasity prognoza pe 15 zile care e mai roz un pic.... in rest ma uit pe webcamul de la mare si mor de ciuda ca nu sunt si eu acolo..... gata ca am luat-o rau off-topic...PUPICI SI DISTRACTIE PLACUTA!!!!!!!!!!! VREME FAINA SI APA CALDA VA DORESC!!!!!!!!!!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns majaginn spune:

andora si restul fetelor: cum pot sa aflu temperatura de la mare, aveti vreun site bun, am intels ca este ceva site pe care vezi direct de la mare transmisie..

stie cineva cum se anunta vremea acum in 19-25 iulie?

multumesc mult!

maja, bride2be
www.nuntanoastra.com
http://community.webshots.com/user/ginmseb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cum e azi nu va mai fii maine...
Nu prea ai cum sa prevezi temperatura apei...asa ca mergi la mare si vei vedea acolo...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi si David
Prin Mamaia si tati cu naufragiatul

La marea Neagra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

ptr prognoza vremii: www.agroinfo.ro . fetele de la Cta pot spune dc e buna sau nu.

***********************
ooooo....aceste cuvinte ne doare!

?

Mergi la inceput