Astazi in evenimentul....

Astazi in evenimentul.... | Autor: florypop

Link direct la acest mesaj

Nu vreau sa va intristez dar cititi si voi.

http://www.expres.ro/social/?news_id=188773&PHPSESSID=5828a8551a3dcbe0a9e1cc765d7dc18c

Va pup,

Flory si Andrei (27 Nov 2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

E trist ca se intampla, e si mai trist ca o parte mult prea mica din ei au norocul sa-si gaseasca familii. Nu stiu, uneori ma gandesc ca daca nu era asa, eu nu aveam fata, dar pe de alta parte ma gandesc mereu ce s-ar fi intamplat cu ea daca nu o luam eu, mereu ma cutremur daca mi-o inchipui printr-un spital, camin....of Doamne!

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Stai si te intrebi de ce celor in drept nu prea le pasa de situatia asta De ce or fi punand adoptia pe ultimul loc ,de ce nu exista termene fixe de identificare a parintilor si rudelor ,dupa care copilul sa aiba sansa de a fi adoptat ,sunt intrebari la care nu gasesc un raspuns logic .
Sigur ca mare importanta au nivelul de trai ,gradul de scolarizare,samd .,dar hai sa fim seriosi ,o sa se schimbe asa de brusc nivelul de trai in bine ,incat sa nu mai fie copii abandonati la noi in tara ,de au adoptat legea asta noua a adoptiilor ?
La noi ,ca de obicei de,sa fie bine in scripte ,ce conteaza pentru politicienii nostri ca dincolo de cifre sunt niste suflete ,niste copii care nu au nici o vina pentru ca au fost abandonati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


Citesc cu lacrimi in ochi...nu imi vine sa cred ca se intampla in 2005...nu este adevarat!!! Ce vina au bietele sufletele? Haideti sa facem odata ceva sa ii ajutam!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Din pacate mi se confirma impresia ca pentru ei, cei din guvern, acesti copii raman doar niste cifre in statistici.
Sunt de acord ca trebuie sa avem si un control si sa stim cat mai exact cati copii sunt in situatia asta dar trebuie sa si facem ceva pentru ei. Ceva mai mult decat sa ne integram....



Flory si Andrei (27 Nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valiburu spune:

Statistici....si inca un motiv de a organiza licitatii pt produsele folosite si comisioanele pe care le primesc organizatorii. Altfel de ce nu se face nimic, sau de ce se lupta toti pt scaunele de la DPC-uri??? Pt voluntariat??
Imi scuzati nervozitatea dar este o parte de adevar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IT spune:

Eu am scris la Ev.zilei . E un comentariu care se numeste "abandon-paradox" . E scris la nervi si in gramatica veche dar important e mesajul . Am mai scris si la Journalul National si o sa mai scriu atita timp cit cred in aceasta cauza. Scrie-ti si voi la diverse ziare si organizatii ...Poate vot fi din ce in ce mai multi care se implica.

IT

Mergi la inceput