CE MAI ZICE PUIUL MEU ?!

CE MAI ZICE PUIUL MEU ?! | Autor: pashosha

Link direct la acest mesaj


M-am gandit sa deschidem un subiect cu o tema superba, si anume sa povestim ce mai face bebelushul, bebelusha, sau mai multi in cazul meu.
Ma gandesc ca scriu cu foarte mare placere despre cei doi ingerashi ai mei, si de asemenea, citesc cu la fel de multa placere ce mai face bebelushul fiecareia dintre noi..Ce parere aveti? Intre atat de multe acte si griji, sa ne mai descretim fruntile?!!
Incep eu...imaginati-va ca Maya, imi tot zice "mama, hai sa ne prostim", scoate niste perle de ma leshina, iar vineri, inainte de munte, au avut serbare..Maya a fost veveritza , iar Luca a fost ursuletz..Eram asha mandra de ei..imi venea sa ii mananc!!!
Bebeii vostri ce fac?Aissa e fericita ca Alexutza nu mai tace, i-a facut bine aerul de munte, hehehehe..
ceilalti bebei ce mai zic..si bebei mai mari nu avem..?

va pupam si vrem povesti..ce mai zic, ce mai fac,ce mai mananca...pe unde mai umbla..(hihihihihi)
pashosah si cu grashii Maya si Luca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


am uitat sa va zic ce mi-a facut Maya inainte de a veni la munte:am fost sa luam cartofi, si, uitandu-se la taranul care vindea(omul plin de pamant ca de..muncise omu' !
si ma intreaba ea dulce, in fatza omulu: "Mama, omu asta de aici..e om?Da mama, este un domn(ii raspund eu), la cre Maya ma da pe spateNu-mi place de el, e foarte urat! Mi-a cazut ceva in cap, si, sa nu va descriu cum se uita omul ala la mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adjadyn spune:

DRAGUTA DE EA....cu ce e vinovata ca e sincera!!??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia_Pui spune:

Stefanut are apropae 3 luni , dar cand e cu bunica nu ii tace gurita lui iubita . Acum suntem la gggggggggg... , mai stim nng... si nbu... si stim sa chiuim si sa radem . Si ne place mult sa ne privim manutele si sa le mai si gustam sa vedem cat de bune sunt .
In patut ne miscam tot timpul , azi noapte mami a trebuit sa ma intoarca de 5-6 ori ca mie imi place pe latimea patutului .

Silvia , Marius si bebe Stefanut


De poți prin clipa cea neiertătoare
Să treci și s-o încerci gonind mereu
Al tău va fi Pământul asta mare ,
Dar mai mult : vei fi OM , băiatul meu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



Cred ca iti creste inima Silvia cand mai zice cate ceva nou....ce frumos!!!
Fetelor, va pun aici niste cantecele , daca vreti sa le invatati, aveti destul timp pana mai cresc bb


http://www.lumea-copiilor.ro/index.php
poate va intereseaza, povesti, jocuri.. si altelee pt copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Felicitari pentru subiect pashosha!
Sunt si mai am o fetita de 1 an si jumatate.Prea multe nu va pot spune acum,dar sa va povestesc o intamplare.
Cu ceva timp in urma,am invatat-o pe micuta noastra Rebecca sa faca:brrrrruu cu degetutele la gurita.
In una din zile, pe cand stateam la masa,(ca de obicei) arunca ceva din papica pe jos.Sotu,tare necajit de atitudinea ei,ii adreseaza apasat un :Tati nuuu.. este voie,ce inseamna aceasta?...etc La care ea, se intoarce catre el si-i face: Brrrrrruuu




Nu face un singur pas pe drumul vietii, cand pasul te desparte de Isus.Nu spune-un gand ce dragoste n-aduce,si nu privi de nu privesti duios.Si-abia atunci prin soapta noastra dulce, va suspina si va vorbi Hristos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


GINA, am ras citindu-ti mesajul si esti binevenita sa il pui tu acolo..noi ne facem veacul mai mult pe aici...mamele de copii adoptati..DAR FETELE MELE NU AU NIMIC CU CE SA SE LAUDE... oare?

am vrut sa mai descretesc niste frunti...pacat ca nu am cu cine...
mersi mlt de felicitari dar se pare ca nu le merit atat timp cat scriu doar eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Pashosha, super subiect sa stii, felicitari! Pe mine una deja m-ai facut sa rad... asa ca-ti multumesc si astept noi ispravi ale micutilor tai!!!!
Gogosica mea are doar 8 luni si nu stie prea multe.. de vorbit zice tata, nana, ana, aba, ata, si azi... mama!!!! Sunt asa bucuroasa ca a inceput sa spuna mama ca impart cu toti vestea... a mai spus ea si pana acum dar nu asa de mult ca azi, era doaar accidental..
Tot azi am fost cu ea in oras ca nu gaseam farmacie homeopata si tot intram si intrebam... intr-una doua tanti vanzatoare au navalit pe ea cu complimente.. si ea a inceput sa o mangaie pe una pe fata si sa o alinte asa dulce in limba ei... ceea ce a durat pana am intrebat de medicament.. si cand mi-a raspuns ca nu-l au a inceput sa o ... scuipe (pardon) si sa faca "bbbssspppppzzzz si bbbbbrrrr. Asa ca s-a dus saracu' machiaj al femeii. In rest ii plac copiii, are o verisoara de aproape 3 anisori careia vrea sa-i ia toate jucariile si sa o traga de hainutze - gesturi parate de vara-sa la "tusha" (eu) cu "tuta, Uca tucalia mea" si "tuta, Uca nuuuu boie ata papa, apte boie Uca" (asta cand vrea sa pape ce papa ea), iar cand ne plimbam merge cu mana pe carut si se opreste la fiecare 5 metri, se apleaca, o miroase si zice "tuta, Uca nu pute" sau "Uca pute" dupa caz.. asa ca nu mai inhalez gaze nocive cand sunt cu Maria (nepotica). Tot maria, de cate ori vine la noi isi etaleaza tinuta de cum intra, se mangaie pe haine si trebuie s-o laud, iar ea zice imediat sursa fiecarei hainutze.. "mami, tati, mamitati"...
Va pupacesc acum si sper sinvcer c nu v-am plictisit... Noapte buna mamici de pitici!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

fetelor, eu cel putin ma distrez si rad de ma stric...sunt haiosi toti micutii..sa ii vezi cum se chiniesc de la primul pas si pana ce tin singuri lingurita in manuta sau scot perle gen alor mei...ma termina...din pacate cred ca doar noi suntem adoptati mai maricei.restul mamelor prefera sa ii aduca mici acasa..nu inteleg prea bine motivul, mai ales ca pe masura ce cresc le sacd simtitor sansele de adoptie...pacat..mare pacat..dar eu nu renunt..va fac creierii varza cu ce mai troznesc ai mei...si daca aveti chef, radeti cu mine..si chiar mai povestiti si voi cum va chinuiti cu ei sa manance...ce culoare de cah a facut azi sau ce vaze au mai spart(hehehehe)

FAZA la Maia..trecem pe langa o vecina, acum cateva zile..si de fatza cu femeia ma intreaba..."cum o cheama pe femeia asta?" EU"tanti tantza..e vecina noastra!", Ea."da? si de ce are gura asha..?" si isi stramba gura de fatza cu femeia...
am inlemnit...
va mai zic si maine..una pe zi , ca a mea fetita e tare inventiva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Andora..am uitat sa iti spun...farmacie homeopata gasesti la amzei si pe iancului langa metrou..sunt farmaciile help net..ca si eu tot pe homeopatie merg cu pediatra...
pupa ingerashul..si i-a dat ce-i trebuie femeii aleia...de ce nu avea ce ii trebuia copilului??!!

pashosha si Luca si maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia_Pui spune:

Pashosha , eu mi-am dorit un copil asa mic tocmai pentru a nu pierde aceste clipe minunante si pentru ca ,,sufletul meu" sa nu creasca la o asistenta maternala (pentru ca aceasta ar fi fost sansa lui )cand poate fi inconjurat de foarte multa dragoste si grija . Pana la urma toti merita o sansa .

Silvia , Marius si bebe Stefanut


De poți prin clipa cea neiertătoare
Să treci și s-o încerci gonind mereu
Al tău va fi Pământul asta mare ,
Dar mai mult : vei fi OM , băiatul meu !

Mergi la inceput