Mi-au ADMIS !!! adoptia - fost "Mi-au respins..."

Mi-au ADMIS !!! adoptia - fost "Mi-au respins..." | Autor: pashosha

Link direct la acest mesaj





buna fetelor,
in primul rand sunt foarte fericita ca am descoperit acest site, eu la randul meu avand doi ingerashi de copii, fetita maya de 3 ani, adoptata de la 1 an,si baiatul luca de 4 ani, procedura in curs de adoptie..
am simtit ca nu am cu cine sa discut problemele mele de mama, pentru ca multa lume imi spunea ca nu pot sa fiu mama ca o mama care nu are experienta nasterii. mi se pare o prostie...imi iubesc cei doi copii mai mult decat orice pe lume.
anult trecut am inceput procedura de adoptie a fiului meu si INSTANTA MI A REFUZAT ADOPTIA!!!! am zis ca mi cade cerul in cap..
motivul, ca sotul meu e cetatean australian...dar si cand am adoptat fetita, sotul meu tot australian era..si era clar ca stam in romania, ba chiar la adoptia fetitei sotul era in australia, iar acum la baiat era aici..
deci conditiile adoptiei au fost identice..la fetita a fost ok la baiat s au razgandit.
am facut imediat recurs, am luat super avocati..m au judecat fetelor, in instanta pe ambele legi combinate, daca ma credeti..ca era procesul pe 12 decembrie.
am facut apel MAINE AM PROCESA..MI E O FRICA DE MOR, SI PLANG INTR UNA..CUM SA IMI PIERD COPILUL..SUNT CETATEAN ROMAN CARE ADOPT, IAR LA TATA, COPIILOR MEI LE ESTE TRASA LINIE, DECI DE CE ZIC CA E INTERNATIONALA...??!!
MAINE CUM VOR JUDECA LA CURTEA DE APEL? PE VECHEA SAU PE NOUA LEGE?
si daca ma refuza din nou? l am luat la 3 ani si nu stia sa mestece, sau sa vorbeasca cum trebuie, asha de urat l a tratat asistenta maternala. E cu mine de 1 an , si nu va pot spune cat este de schimbat, a ajuns chiar si obraznic daca ma credeti...asha cum sunt baietii la 4 ani..si ce sa fac? Sa ii las sa mi l ia? Mai bine mor , decat sa il ia si sa isi bata joc de el.Il vor termina psihic, iar eu cred ca o voi lua razna...maine am proces, cum v am mai spus..si, fetelor, este pentru prima data cand imi deschid sufletul si cu mare durere va spun ca din pacate copiii nostri sunt doar mingii politice ...si guvernul face ce vrea si cand vrea cu viitorul lor...o sa intru maine sa va zic ce am facut la apel..ori sunt beata de fericire...ori rupta in doua de durere...va pup si va multumesc ca existati










Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Mult, mult succes maine si sper sa vii cu vesti bune!


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia_Pui spune:

Maine ne vom gandi toate la tine si speram ca si ei sa judece cu sufletul .
Si pe cei ce spun ca numai cele nasc sunt mame , intreaba-le daca este valabil si pentru cele ce fug din spital si nu le intereseaza ce se va intampla cu puii lor .
Eu una ma simt MAMA fiului meu si chiar fac afirmatii (fara intentie ) ,, de cand l-am nascut ...." , si poate oricine sa spuna orice , Dumnezeu este sus si va judeca afirmatiile lor .
Succes !!

Silvia , Marius si bebe Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Draga mea,

Daca adoptia a inceput anul trecut, trebuie sa judece pe vechea lege. Legile nu se aplica retroactiv.
Zi-ne maine cum a fost la proces si, daca sunt probleme, te pun in legatura cu Brtzi, presedintele Oficiului Roman pentru Adoptii, sa te ajute!

Iti tin pumnii si te felicit pentru cele 2 minuni din viata ta!

http://adriana.freewebspace.com/photo.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Sa iti dea Dumnezeu multa putere sa poti lupta!
O sa ma rog pentru tine si pentru puiutii tai!



"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios
http://community.webshots.com/user/flafi1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Mult noroc maine!

Luminita
30+ cu Andrei
Tati si mami lui Andrei http://pg.photos.yahoo.com/ph/lumylorv/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Pashosha ,nici nu stii cat de bine inteleg starile prin care treci !Si noua ni s-a intamplat asa ceva ,ni s-a respins adoptia in tribunal .Iti inteleg pe deplin disperarea .Pe mine ma innebuneste gandul ca ar putea sa mi-l ia cineva pe Andrei ,e ceva de neconceput .
Va doresc sa aveti bafta multa ,multa ,multa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valiburu spune:

Cate lucruri fara sens in Romania!
Cum poti sa distrugi niste oameni!
Iti tinem pumnii si ne rugam pt tine si copilul tau!
Dumnezeu este mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Mult succes maine. Logic ar fi sa se judece pe baza legii vechi. Plus ca (dar aici s-ar putea sa ma insel) eu stiu ca nu cetatenia parintilor este exentiala ci rezidenta in Romania.

Q


Honi soit qui mal y pense...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Pashosha,
va tinem pumnii maine. Asteptam vesti. Cum au spus si alte fete, Dumnezeu este mare si ne ajuta pe toate. Mult, mult, mult succes.
Irina_g

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o mamica fericita spune:

bine ai venit printre noi suntem si vom fi aici sa ne impartasim experienta, trairile si fericirea de a deveni parinti. plangem si ne bucuram pentru fiecare asa cum si voua va tinem pumnii pentru maine si ne vom gandi la voi.
logic ar fi sa se tina cont ca baietelul are acum o familie, o mami si un tati pe care ii iubeste si care il iubesc. fiti optimisti trebuie sa iasa bine altfel nu se poate.
asteptam vesti

Lorelei si Robert

Mergi la inceput