Copii nascuti in 2000 (03)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

quote:
Originally posted by lizup

Buna!Va rugam sa ne treceti si pe noi in listuta!Iubirea mea este nascuta pe 14 octombrie 2000, deci tocmai a implinit 5 anisori! Este o cumintica, o frumusica(normal ca doar e a mea)si tare istetica!
Mergem al doilea an la gradi, unde ne place foarte mult!
Va pupam! caci ne cunoastem demult! Mami citea, dar mai greu cu scrisul!



nu ai zic cum o cheama pe fata ta... eu ce sa trec acolo? Revino cu un mesaj.
O zi buna

La Multi ani tuturor copiilor nascuti in luna aceasta, sanatate, noroc si numa bine.



Nicole mamica lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years
Opere de arte Mini-Vacante
Exerciti Animate



Decalotarea nu este necesara la baietei daca urineaza in jet si nu au infecti repetate in zona genitala. Apa si sapunul sunt suficiente pt pastrarea igienei intime la baieti. Luati si cititi despre www.cirp.org/library/treatment/phimosis/index_ro.html" target="_blank">FIMOZA si nu va mai chinuiti inutil bieti copilasi nevinovati.
Este totul normal daca arata www.cirp.org/library/normal/" target="_blank">ASA

Intrebari fregvente despre www.cirp.org/pages/parents/FAQ/index_ro.html" target="_blank">CIRCUMCIZIE. www.cirp.org/library/procedure/plastibell/" target="_blank">Poze cu etapele unei operati de CIRCUMCIZIE... priviti, mirativa, crucitiva si GANDITIVA BINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizup spune:

Scuze! M-am emotionat si eu!
Pe fetita mea o cheama Adriana si este nascuta pe 14 octombrie 2000.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Elisabeta si Adriana - bine ati venit !

Va asteptam pe aici cu povesti si cu poze...

Si pentru ca in aceasta luna minunea ta a implinit 5 anisori ii spunem si noi LA MULTI ANI si ii dorim tot binele din lume



Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
http://community.webshots.com/user/alessiafelicia
http://community.webshots.com/user/alessiafelicia02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizup spune:

Multumesc frumos ca ne-ati primit in rindul vostru!o sa venim in curind si cu pozici!
Adriana merge la o gradinita particulara cu program scurt, unde ii place foarte mult!E un copil cumintel tare, caruia ii place sa se joace cu printesele Disney, de altfel este tot timpul in lumea povestilor,cu o imaginatie foarte dezvoltata....De pe la 3 ani face puzzeluri, iar in ultimul timp a ajuns sa faca si unul de 300 de piese(normal ca cu printesele Disney)
In rest are 120cm si 25kg! E cocheta, ii plac bijuteriile, fardurile, parfumurile...deh Balanta!
Dar una peste alta e un copil intelegator,bun o "minune de fetita"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Bun venit Lizup in gasca noastra.Sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizup spune:

Multumesc frumos fetelor!
Aseara am avut o mica - mare surpriza fetitei mele i s-a miscat un dintisor!Mi-au dat lacrimile ! Numai e bebelus! e deja un copilas maricel!
Povestiti-mi si mie va rog despre experientel copiilor vosti cu cazutul dintisorilor? Cum trebuie sa procedez?
Sint asa emotionata dar si putin speriata! Voi ati mers la dentist?
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

salut, ma gindeam sa scriu si aici mesajul care l-am postat la psihologia copilului si-as vrea sa stiu daca vreuna dintre voi ati avut asemenea probleme, va rog, ma intereseaza foarte mult:
"Vin si eu cu o problema, inca mai sper sa fie ceva normal desi eu sunt ingrijorata... Ionut (5 ani) a avut gagici de pe la 3 anisori, cea mai mica avea vreo optishpe ani iar de anul asta vad ca s-a orientat spre cele din grupa lui. Pe linga asta, am observat de ceva vreme ca are momente cind se uita altfel la sinii mei (nu m-am sfiit niciodata sa stau in chiloti in fata lui), ca imbratisarile lui citeodata sunt altfel, plus ca s-a mai intimplat de citeva ori cind vroia sa ma pupe "ca-n filme". initial m-am facut ca nu observ spre a-i nu atrage atentia, crezind ca-i o toana, ca poate a vazut pe undeva si-o sa treaca dar mai apoi cind am vazut ca nu uita de ele, am stat de vorba cu el, fara sa-l cert, explicindu-i ca nu-i frumos pentru un copil ca el, ca asa o sa faca mai tirziu cu iubita lui nu cu mine... l-am surprins insa in citeva rinduri uitindu-se atent la sinii (mai mari) ai vreunei femei. astazi cind l-am luat de la gradinita ni s-a spus ca nu se mai intelege cu el, ca pe linga faptul ca nu vrea sa doarma, nu lasa nici ceilalti copii si ca a pupat si a strins in brate doua fete, lucru care pina acum nu s-a mai intimplat. stiam c-o place pe fetita aceea, mi-a spus lucrul asta, se-ntreba daca si ea il place la rindul ei.. si sa nu uit, la noi tv sta doar pe muzica si desene si atunci cind ne uitam la vreun film si este si el, evitam acele filme care-i sunt interzise dar el in general la ora 22 este in pat, ori noi abia dupa ora asta mai apucam se ne uitam la vreun film. si mai vreau sa spun un lucru, eu si sotul meu nu ne pipaim sau nu ne pupam "altfel" in prezenta lui. ce ma fac? are un comportament anormal si cum trebuie sa procedez cu el in situatia asta?"
aseara l-am pedepsit drastic, spun eu, i-am urcat toate jucariile in pod, i-am scos toate canalele cu desene animate si, binenteles, nu l-am mai dus la tenis (pe suflet mi se pune)

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

LA MULTI ANI pentru ultimul sarbatorit de luna aceasta CONNOR. si de asemeni pentru TOMI care nu scrie exact data de nastere.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani Connor si Tomi!

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

La multi ani Connor!!! Multe bucurii si noroc in viata!


Carmen, eu as incerca sa i-l duc la un psiholog-psihoterapeut. Nu as lasa lucrurile asa. Sincer, nu mi se pare normal comportamentul lui si nici nu am auzit in jurul meu de vreun copilas la virsta asta care sa procedeze la fel. Chiar daca i-l pedepsesti, nu cred ca rezolvi "raul". Mergi si discuta uc cineva de specialitate. Nu cred ca e ceva grav, dar mai bine sa te asiguri, decat sa-ti reprosezi toata viata!

Mult curaj si sa fie bine!

Mergi la inceput