AS DORI SA ADOPT O FETITA DE 3-4 ANI

AS DORI SA ADOPT O FETITA DE 3-4 ANI | Autor: bluestrip

Link direct la acest mesaj

Hello,tuturor.
Vreau sa adopt o fetita de 3-4 ani,am un baietel de 3 ani.
Stiu ca cei mai multi vor copii mici,sugari.
Am conditii sa o cresc decent.
Daca auziti pe cineva sau exista o oferta,eu astept propuneri.
va multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Bine ai venit printre noi. Din ce scrii se vede ca esti incepatoare in ale adoptiei. Ca si pe celelalte fete care ni s-au alaturat, te invit la discutii despre adoptie la subiectul cu "M-am hotarat...". Asa, scuze, mesajul tau suna ca la mica publicitate. Adoptia nu se face asa de usor. Trebuie mult mai mult. Esti atestata? Ca din punct de vedere al "ofertei" (vai, cum suna!!!!) ai avea mai multe sanse decat cei care doresc un bb mic, dar toate au o ordine si abia dupa ce obtii atestatul poti sa cauti un copil. Si inteleg ca doresti sa ai doi copii de aceeasi varsta. E interesanta optiunea, cred ca e prima data cand vad o astfel de dorinta, ar fi ca si cum ar fi gemeni!


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluestrip spune:

imi pare rau ca suna ca o oferta,cred ca eram obosita.
cu atestatul,nu stiu nimic,cind am nascut nu m-a-ntrebat nimeni daca am atestat sa-mi cresc propriul copil.
din cite inteleg ,la citi copii sint abandonati,statul nu prea vrea sa-i dea.
probabil ca o sa renunt,intr-un fel sint prea batrina sa ma pierd in dulcegarii si atestate stupide.
auzi,atestat!parca as opera pe creier deschis!
toata stima,tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

bluestrip,

Daca la primul mesaj am acordat circumstantele ne-cunoasterii la cel de-al doilea deja mi-am dat seama cam despre ce este vorba.
Adoptia nu este nici moft, nici capriciu de moment nici act de caritate, nici dulcegarie. Mesajul tau dovedeste nu doar un dispret total al legii ci ii jigneste pe parintii adoptivi care au trecut prin toate procedurile "stupide".
Subiectul se inchide.


Q


PS. Sincer, apreciez oamenii care spun ceea ce gandesc. Dar mai mult decat atat, ii respect pe cei care gandesc ceea ce spun.


Honi soit qui mal y pense...

Mergi la inceput