Caut cartea Aventurile lui Ceapolino . Ati vazut-o

Caut cartea Aventurile lui Ceapolino . Ati vazut-o | Autor: ML

Link direct la acest mesaj

undeva? La Diverta si Teora stocul este epuizat si cred ca numai pe la anticariate sau pe strada mai am sanse. Ati vazut-o undeva in Bucuresti? Este o carte pt. copii despre niste cepe.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

E stiam de "Aventurile lui Cepelica" dar poate nu e acelasi lucru. Carte rara asta cu "Cepelica".

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Daca e vorba de aventurile lui Cippolino (baietelul ceapa), stiu ca a inregistrat sotzu ceva pentru Marcu pe niste CD-uri. Intreb detalii, scriu PM si daca iti trebe trimitz la copii tai frumosi,

A

Am vorbit cu sotzu, sint povesti radiofonice puse pe un CD, Marcu le asculta noaptea inainte de culcare, daca esti interesata, da PM,
A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Da cred ca vorbim despre acelasi lucru. Nu am citit-o dar am vazut subiectul pe scurt pe Net la Teora si Diverta si mi-a placut mult. Este si cu niste soldati care parfumau cepele sau cam asa ceva, autor Gianni Rodari.
Anda, multumesc frumos. Am trimis PM.
Desi nu are legatura cu subiectul mentionez ca am gasit Nalba si Rasura la Diverta (sper ca o au, am comandat-o). O aminteau fetele intr-un alt subiect si cred ca-i draguta. Poate va intereseaza si pe voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anomis2009 spune:

Aventurile lui Cepelica - o carte extraordinara pe care am citito de citeva ori cind am fost mica.
Poti sa o citesti la:
http://www.scribd.com/doc/8301937/Aventurile-Lui-Cepelica-Gianni-Rodari

Sper ca raspunsul meu e inca relevant :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Eu de carte nu stiam, dar varianta audio am descoperit-o acum vreo doi ani si mi-a ramas la suflet. O am eu, daca e cineva intersat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genia spune:

este una dintre cartile cele mai iubite din copilaria mea. alta carte care imi placea la fel de mult este "margica albastra" de maria kruger, stie cineva de ea? mai exista in bucuresti?mi-as dori enorm sa o am...
daca aveti ceva informatii va multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musetto spune:

Natasa, pe mine m-ar interesa foarte mult sa am si varianta audio ! Iti trimit un pm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musetto spune:

Genia, "Margica albastra" a fost una din cartile care mi-au placut la nebunie cand eram mica. Nu o aveam, dar o imprumutam periodic de la o prietena...

Am dat un search cu google si am vazut ca ar fi undeva la o biblioteca in Bucuresti, dar doar la sala de lectura. Daca stii pe cineva acolo, ar putea sa ti-o scaneze.

Uite linkul: http://bibliophil.bibliotecamm.ro/?s=catalog&f=4&codIDCarte=98328

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anomis2009

Aventurile lui Cepelica - o carte extraordinara pe care am citito de citeva ori cind am fost mica.
Poti sa o citesti la:
http://www.scribd.com/doc/8301937/Aventurile-Lui-Cepelica-Gianni-Rodari

Sper ca raspunsul meu e inca relevant :-)



Multumesc mult, am rezolvat intre timp.

Take joy! (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genia spune:

Citat:
citat din mesajul lui musetto

Genia, "Margica albastra" a fost una din cartile care mi-au placut la nebunie cand eram mica. Nu o aveam, dar o imprumutam periodic de la o prietena...

Am dat un search cu google si am vazut ca ar fi undeva la o biblioteca in Bucuresti, dar doar la sala de lectura. Daca stii pe cineva acolo, ar putea sa ti-o scaneze.

Uite linkul: http://bibliophil.bibliotecamm.ro/?s=catalog&f=4&codIDCarte=98328

iti multumesc mult. am gasit-o si eu azi noapte in biblioteca, dar nu mai am pe nimeni la bucuresti care sa ma poata ajuta, ai mei sint in virsta si bolnavi...
poate cind voi ajunge la bucuresti sa reusesc sa o scanez...

Mergi la inceput