Copilasi de 2001 (4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

pashosha, sim, adi_dalma, sigur ca sunteti binevenite. Doar ca numai Oana poate edita listuta, ea a deschis subiectul. Uite, va scriu eu numele piticutilor vostrii intr-o mini-lista, poate ii e mai usor Oanei s-o lipeasca de lista principala:

pashosha - Gianluca * 20 aprilie
sim - Ruxandra * 21 decembrie
adi_dalma - Adela-Maria * 17septembrie

S-atunci vor fi Fete-baieti: 31-24

Sim, noi le-am dat copiilor broncho-vaxom. Cred ca le-a facut bine, dar nu a fost ceva chiar extraordinar. Depinde, fiecarui copil ce i se potriveste.Multa sanatate si mai scrie-ne, nu trebuie sa fii intimidata, nici noi nu ne cunoastem prea bine.

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Aa, si mi-am amintit de Ella. Ea a deschis un subiect cu copilasi de 2001, nestiind de acesta. Asa ca o asteptam si pe ea la noi:

Pantera 28jp(Ella) - Koizumi Hirokuni * 26 ianuarie
pashosha - Gianluca * 20 aprilie
sim - Ruxandra * 21 decembrie
adi_dalma - Adela-Maria * 17septembrie

S-atunci vor fi Fete-baieti: 31-25

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pantera28jp spune:

NORA...multumesc tare mult ,esti o dulce ca ti-ai amintit si de noi !Pupiciiiiiiiiii multi de la noi!
KOIZUMI HIROKUNI (26ianuarie 2001 )
Si mamica KOIZUMI ELLA JAPAN,KANAGAWA KEN
Ne puneti si pe noi pe listuza ?
CU s tima si respect ,Ella!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Nora, multumesc mult de o primire asa de calda!

Am o intrebare: puiutii vostri au inceput deja sa aiba simpatii printre de prietenii de sex opus? Ruxandra mea care nu avea nici un fel de discutii de genul asta ma trezesc intr-o seara ca vine de la gradi si imi spune ca prietenul ei este un baietel din grupa cu ea. Asta n-ar fi fost nimic, dar am observat ca se cam fastaceste si imi zic: na ca ne-a crescut copilu'!

Deocamdata imi place ca nu-si schimba optiunea de la o zi la alta sau de la o saptamana la alta

Simona si bebe Ruxi
Poze - Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

si noi, si noi
RoxanaL- mamica
Maria Andreea - 20.01.2001
pupicei

Roxana Lilea,mama Mariei 4 ani si ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

Simona, mie mi-a venit fi-mea cu urmatorul anunt :
mami, eu o sa ma marit cu Andrei Baicu, sa stii ..eu nu-mi cunosc viitorul ginere dar se pare ca toate fetele din cercul nostru il adora ..pe urma s-a razgandit si mi-a spus ca mai bine se marita cu fratiorul ei(de la mami din burtica)..ca-i mai simplu si ....ramane in familie, hi,hi

Roxana Lilea,mama Mariei 4 ani si ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Roxana draga, am incurcat-o! Eu inca n-am avut asa un anunt oficial, dar obrajorii tot se inrosesc daca aduc vorba de Domnul Nicolas de la grupa mijlocie .
Am si intrebat-o de ce ii place de el (nu ca n-ar fi un pusti super - are si gusturi!) si ce-mi raspunde: pai in primul rand pentru ca imi spune in fiecare zi ca sunt frumoasa (si este, nu pot sa-l contrazic pe june) si pentru ca ma apara cand vrea alt copil sa imi ia jucariile (motiv pentru care ii foarte multumesc si poate ca o sa-i dau voie sa o scoata la film). Una peste alta, vezi ca si ele, la inceputul vietii tot ca noi gandesc: vor sa fie admirate si protejate.

Mamici de pitici din 2001, copilasii vostri ce nazbatii mai au la activ?

Simona si bebe Ruxi
Poze - Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Deeeeeeeeci, ne-am intors din vacanta! Doua saptamani pe Coasta de Azur, cu doi copii cuminti si sanatosi!!! Raiul pe pamant, a fost vacanta perfecta! Poate o sa-mi gasesc ceva timp sa povestesc la "Calatoriile sufletului" cat a fost de frumos.

Daar, inainte de toate, LA MULTI ANI! pentru:

-Toma al lui Vlad (Tata lu' Toma) cu 2 zile mai tarziu si
-David Petru al Andreei76 cu 2 zile mai devreme!



Sa fiti sanatosi, frumos, norocosi si s-aveti succes in viata. Mamica lui Victoras-dragalas va pupa tare!

Si noi ne pregatim de petrecere, Victor numara zilele pana la ziua lui (AMR 7!), iar noi ne-am hotarat sa-i facem un super-super cadou: 2 zile la Disneyland Paris! Ne tot bat copiii la cap de vreo 2 ani si acum cred ca sunt mai maricei si vor putea sa se bucure mai mult de toate cele de pe acolo, asa ca in week-end ......directia Paris! Avem noroc cu Bruxelles-ul asta, ploua cam des, dar macar e aproape de o gramada de orase minunate din Europa.

Pupici tuturor!

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Oanaaaaaaa, unde esti? Apar fete noi si vor pe listuta, eu tot fac aici o lista paralela, dar cred ca le-ar place pe lista mare, ce zici, iti faci un picusor de timp si pentru noi? Merci si .

Deci, a mai aparut o gandacica. Listuta mea suplimentara se modifica astfel:

RoxanaL - Maria Andreea - 20 ianuarie
Pantera 28jp(Ella) - Koizumi Hirokuni * 26 ianuarie
pashosha - Gianluca * 20 aprilie
sim - Ruxandra * 21 decembrie
adi_dalma - Adela-Maria * 17septembrie

S-atunci vor fi Fete-baieti: 32-25

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Nora, bine ai venit din vacanta!!!
Te rugam sa ne dai de veste cand o sa povestesti cat de frumos este pe Coasta de Azur.

Noi am fost in martie anul acesta cu gandacelul la Disneyland si ne-am simtit tare bine in lumea povestilor. Nu stiu daca ati mai fost, insa noi daca am mai merge am tine cont de cel putin 2 lucruri:

- sa inchiriem (de la intrare) un carut de purtat copilasul prin parc, pentru ca oricat de mare este tot oboseste dupa atata zbenguiala.

- sa luam tichete "fast pass" ca sa nu mai pierdem vremea la cozi ingrozitor de lungi (daca vrei sa-ti povestesc, te rog sa-mi scrii si iti zic tot ce stiu cu cea mai mare placere)

Distractie placuta si in avans...La multi ani, Victoras!!!!

Simona si bebe Ruxi
Poze - Ruxi

Mergi la inceput