Am voie sa injur pe PM?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

quote:
Originally posted by danielac


nu stiut ce ti-a venit cu intrebarea asta, dar sa stii ca e ingrozitor sa nu poti sa citesti macar ce se scrie pe DC, adica sa ai IP-ul blocat un timp, cred ca masura asta drastica trebuie aplicata numai in cazurile extreme si nu asa pentru orice banuiala... nu crezi?

Fetita mea este Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac


draga daniela vad ca esti informatician asa ca nu vad rostul intrebarii tale (pentru tine nu ar fi asa o drastica masura (cum spumeam: ip-ul se poate schimba))
Sar de la una la alta.
Din cate stiu io sunt forumuri unde nu poti citi daca nu esti membru. Asta ti se pare mai corect? Mie nu. Pen``ce sa ma inscriu daca nu vad intai despre ce-i vorba.



Adela , mamica de Julia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

quote:
Originally posted by adusca

Raspuns promt, felicitari marius

Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...


A fost "parere personala".
Ca veni vorba ce-i cu vorba asta "parere personala". Se poate si alta parere cand scrii sub nickul tau? Mai exista si altfel de pareri in afara de "personala"? (impersonala poate?, parere de grup? sau cum?)


Adela , mamica de Julia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

In ceea ce priveste moderatorii exista o explicatie simpla in Regulament.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

quote:
Originally posted by danielac

quote:
Originally posted by adusca

Si ca sa ma vada moderatorii ca-s de buna credinta, si nu aberez ca Adelele, pun o intrebare intrebatoare....ca tot suntem in zona lor.
Daca inchideti un cont, posesorul nu-si poate deschide altul?
Ma gandesc ca ar fi mai buna blocarea ip-ului....zic si io...voi ce parere aveti?

Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...



nu stiut ce ti-a venit cu intrebarea asta, dar sa stii ca e ingrozitor sa nu poti sa citesti macar ce se scrie pe DC, adica sa ai IP-ul blocat un timp, cred ca masura asta drastica trebuie aplicata numai in cazurile extreme si nu asa pentru orice banuiala... nu crezi?



absolut corect. eu aici nu propuneam sa i se blocheze ip-ul lui x sau y, era doar o intrebare...si viza cazurile foarte grave cand un user x ar aduce amenintari dure membrilor. in acest caz degeaba i se inchide contul cand el ar putea intra lejer pe forum si ar urmari eventuala "victima"

Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

De principiu exista si solutii tehnice insa nu sunt excluse exceptiile, daca tehnic discutand se pot numi exceptii dar cred ca in general nivelul de probleme mai grave este redus per ansamblu, iar solutiile tehnice administrative corespunzatoare acestora au un nivel destul de acceptabil. Mentionez ca aceasta natura nu este prioritara ca si politica DC, mult mai importanta fiind securitatea si securizarea datelor, ceea ce iarasi nu este o noutate. Consider ca este mult mai importanta calitatea informatiei si implicit a celor care utilizeaza DC decat aceste exceptii ce exista totusi. Si ca sa inchei cred ca cea mai puternica arma sunt utilizatorii insasi care pot sa filtreze aceste neajunsuri prin insasi pozitia lor fata de ele. DC vine doar in completare si doar acolo unde nu exista solutii eficace.

Sa speram pt liniste si amiabilitate.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sora2001 spune:

@ marius , te rog frumos raspunde-mi si mie la o nelamurire :

am voia sa postez la orice arie si subiect daca raspund ontopic si fara sa fac afronturi ?

te rog frumos verifica ultimele mele postari si sa vezi ca in ele nu gasesti nici un fel de afront la adresa cuiva , si sint ontopic.

multumesc anticipat .

Mergi la inceput