Am voie sa injur pe PM?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

quote:
Originally posted by adusca

sa-i omoram cu chietre Adelo
Glumesc, desigur. Nu sunt io in masura sa propun pedepse si nici nu doresc asta. Ar fi de bun simt sa nu se mai publice, si anterior ti-am dat si argumente. Asa e corect, asa e frumos. si daca ar fi stipulat in regulament cred ca lumea ar fi mai retinuta.
Din cate stiu eu, in regulament nu se specifica si pedeapsa...de ex se stipuleaza ca nu am voie sa atrag atentia unui user asupra greselilor gramaticale, nu se specifica ca voi fi atarnata cu', si anume capu'n jos si bagata cu nasu' in fum de ardei iute....in general imi atrage un moderator atentia....sau imi sterge mesajul....sau bila neagra.
Dar nu ma intereseaza pedepsele, ar fi bine nici sa nu existe, ci doar sublinierea faptului ca nu e corect sa fie date publicitatii. atat.

Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...


Ba se sa se publice. Unele se dau aici duamne si in privat isi ridica poalele in cap. (scuzeti expresia) Ce ai de zis la adresa cuiva, spune-o aci pe forum. (si fara sa injuri te poti face inteleas/a) Pacat ca doar frica regulamentul ii tine pe unii/unele in frau.
Pana una alta PM-ul nu este pentru injuraturi...dar cum unii nu "pricepe" asta am dezactivat momentan aceasta optiune.

Daca pe mine m-ar injura cineva in privat il dau la gazeta.
Am zis.


Adela , mamica de Julia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

quote:
Originally posted by Mik

quote:
Originally posted by adusca

off topic
marius, unde umbla heruvimu' bre? si-o loat zboru?

Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...



Bre Adusco, cari-i diferenta pentru tini intri injer si heruvim ca io nu poci pricepi ?

On topic : si eu precum AC, n-am avut parte de insulte pe PM. Oare e grav ?


Mik.



HERUVÍM, heruvimi, s.m. Înger care urmează ierarhic după arhangheli

Mik, diferenta nu e, acu' verificai si io de pe dexonline.
Dar dupa cum observam in propozitia de mai sus, exista anumite relatii de subordonare...fata de cine? ma intreb io ca joiana...si tot io raspund:
Cum ar veni Adminu' e Sefu' al mare, moderatorii is arhanghelii ce au in mana un boton de sters mesaje si banat pacatosii...asta in loc de sabia dreptatii...urmeaza injeru decolorat, care cre'c'o decazut din drepturi asemeni...ptiuuuu, imi fac cruce cu limba ca era cat pe ce sa pacatuiesc cu privirile arhanghelilor pe mine......statiiiiii sa-i gasesc o denumire....aaaa, asemeni lui Lucifer, iar la urma suntem noi, turma, adica forumistu pacatos ce trebe pastorit....ca daca nuuuu...ne tremet moderatorii...pardon, arhanghelii dupa heruvimu' chicat din ceruri.
na belea ca mai bagai o aberatie, rog pastorii sa mute mesajul unde trebe, ca mie mi-e lene

Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

quote:
Originally posted by Adela

[quote]Originally posted by adusca


Ba se sa se publice. Unele se dau aici duamne si in privat isi ridica poalele in cap. (scuzeti expresia) Ce ai de zis la adresa cuiva, spune-o aci pe forum. (si fara sa injuri te poti face inteleas/a) Pacat ca doar frica regulamentul ii tine pe unii/unele in frau.
Pana una alta PM-ul nu este pentru injuraturi...dar cum unii nu "pricepe" asta am dezactivat momentan aceasta optiune.

Daca pe mine m-ar injura cineva in privat il dau la gazeta.
Am zis.




Intai sa-i mai zic ceva lu' Mik. Daca n-ai fost injurata macar apostrofata cre'ca ai fo? Da' daca nu, e foarte grav, sigur e ceva in neregula cu tine....sau poate nu ai activat PM'ul

Adelo, cum adica is ridica duamnele poalele-n PM? Adica fac siecs? Nu stiam ca se poate...ma intreb cum de-or reusi? Adica se ridica poalele, se apropie de monitor, siiiiiii???? Astept nerabdatoare detalii

Si de ce mai exista PM atunci? Sa facem ca in bancul cu Bula....."aici, sa vada toata lumea".

Acum fara gluma, e bine ca sunt mai multe pareri, adminul alege varianta corecta de raspuns:))

Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdynaB spune:

Andusco,tu nu ai cumva butonu ala de ignoare?...iti ceruse-i odata ajutoru si ma gindeam ca m-ai ignorat,da nu-i bai s-a rezolvat.

Ioi ,is mindra ca-m scris inaintea lu heruvimu(ce-mi place cum suna)...i drept ca ma cam chinui citeodata sa vaz de fapt ce vrea sa zica,da' nu-i asta baiu...gata,inchei sa nu mi-o ia inainte.

Adyna si Selina bambina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

quote:
Originally posted by AdynaB

Andusco,tu nu ai cumva butonu ala de ignoare?...iti ceruse-i odata ajutoru si ma gindeam ca m-ai ignorat,da nu-i bai s-a rezolvat.

Ioi ,is mindra ca-m scris inaintea lu heruvimu(ce-mi place cum suna)...i drept ca ma cam chinui citeodata sa vaz de fapt ce vrea sa zica,da' nu-i asta baiu...gata,inchei sa nu mi-o ia inainte.

Adyna si Selina bambina




iooooooooooooooo? io sa te ignor pe tineeeee? neeeeeee, dupa ce ca ai un suflet deosebit si ai tremes injeru' pazitor sa vegheze aberatiile mele, cum as putea?

io-s pioasa si am auzit de zicala aia...."pan' la Dumnezeu te mananca injerii" asa ca am maree grija cu ei:))

Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Beeey, mutatzi pagina asta la locu ei, adeka la aberatzii

De acord cu Adela, care-a calcat pe bec si n-a vorbit frumos in PM, la careu il scot, sa vaza tot boboru finetzea de om care este! Am zis!

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia zbintuita

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

quote:
Originally posted by iren

Beeey, mutatzi pagina asta la locu ei, adeka la aberatzii



Nu mutam nimic, lasam aci' sa vada boboru' mandrete de sobect si discutie elevata!


quote:
Originally posted by iren


De acord cu Adela, care-a calcat pe bec si n-a vorbit frumos in PM, la careu il scot, sa vaza tot boboru finetzea de om care este! Am zis!



il scoti de urechi, sau deeeee......?
(din patru litere....hey, nu te gandi la prostii)

Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

De ce se poate, ce are fiecare p-acasa!
Apropo de asta, daca tot stem la aberatzii, zic si io o faza mijto, totvorbim de tras :azi il skimbam pe Bogdanelu de pampers, si Julia era pe linga noi si tot incerca sa se ridice in picioare, eii, si-a vazut putza lu frac'su, asha ca s-a dus si s-a agatzat de ea, sa se ridice!

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia zbintuita

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by adusca
io-s pioasa si am auzit de zicala aia...."pan' la Dumnezeu te mananca injerii" asa ca am maree grija cu ei:))



neah, nu e asta zicala. injerii e cu ambrozia si nectaru. sfintii e mai carnivori ashea, ei mananca uamnini in folclorul popular.

on topic: da' de butonul Delete ati auzit? e simplu, e igienic si elegant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

quote:
Originally posted by iren

De ce se poate, ce are fiecare p-acasa!
Apropo de asta, daca tot stem la aberatzii, zic si io o faza mijto, totvorbim de tras :azi il skimbam pe Bogdanelu de pampers, si Julia era pe linga noi si tot incerca sa se ridice in picioare, eii, si-a vazut putza lu frac'su, asha ca s-a dus si s-a agatzat de ea, sa se ridice!




tare faza iren

conchitoooooo, unde-i injeru' sfant.... decolorat si delicat?
mi-eeeeeeeee duoooooooor si doareeeeeeeeee

Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...

Mergi la inceput