Esti dependent/a de DC atunci cand... (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

Ieri am fost surprinsa ca nu a mers, dar bine ca azi e ok .

MG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Pot sa va spun asa:
-pagina mea de start este
-ziua forumul este deschis non-stop,
-iar daca nu am net sau nu merge site-ul sau sunt plecata...simt o stare de rau combinata cu neliniste si griji...dar imediat ce vad din nou imi terce instantaneu...

...DEPENDENTA,putin spus mai degraba "O MARE IUBIRE"...

Sabina vine acasa,va multumim! www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57651" target="_blank"> aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze vechi poze noi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy062004 spune:

sant depandenta de si nu ezista zi in care sa nu intru pe acest site.

camy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

sunt dependenta de pentru ca nu pot trai fara el ..nu pot respira fara el..
na ca am zis-o

Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

...atunci cand ai de predat x-lucrari, proiecte etc. si de citit peste 100 de pagini pana luni (intr-o limba imposibila) si nu ai iesit sambata seara in oras cu prietenii ca esti fata silitoare dar tot in fata pc deschis pe DC esti

------------------------
Louisea si Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

- cand dau colegii de la serviciu de baut, te duci 5 minute, dai noroc, le zici la multi ani si fugi inapoi in birou la ;
- cand vine soacra si-ti spune cu o voce mieroasa ca a oprit ea focul la biberoane si a deschis geamul la bucatarie ca nu se putea respira de aburi;
- cand trage sotul de tine in fiecare seara sa opresti odata calculatorul ala si sa vi la culcare, ca e 12 noaptea; cand te bucuri ca e sotul plecat si poti sta cat vrei tu la calculator;
- cand inveti fara sa vrei copilul sa se ridice singur dupa ce s-a impiedicat de covor, pentru ca esti pe forum si nu sari la el sa-l iei in brate;
- cand lasi copilul sa picteze parchetul ca sa nu te scoli din 2 in 2 minute de la calculator sa-l indrumi spre foile lui de hartie;
- cand constati ca fara a frecventa personal forumul, sotul tau, aflat in strainatate pentru 3 luni stie de copilasii plecati la operatii si te intreaba ce s-a mai intamplat cu Bella (de exemplu);
- cand amani sa cosi pantalonasii copilului pentru ca seara ramai "lipita" de forum;
- cand uiti sa mai inchizi geamul care e la jumatate de metru in fata ta, pentru ca esti prea adancita in forum si se face frig in camera;
- cand nu mai urmaresti de luni intregi stirile la TV pentru ca forumul este mult mai captivant.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

aurelia mi-a placut relatarile tale si m-am regasit in multe dintre ele ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

loreema si eu si eu:- atunci cand ai la Internet explorer in browser tot timpul www.desprecopii.com in capul listei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Subscriu Aurelia
Al meu cateodata se oftica, dar asta e.Si ma intreaba" Ce mai zic fetele. sau Cui ii mai scrii", iar de multe ori sta si citeste cu mine cand are timp, si dezbatem multe teme impreuna, si mai ales am avut multe lucruri de invatat de la persoanele cu mai multa experienta decat noi.
Multumesc DC si tuturor membrilor, care m-au ajutat mai ales la pregatirea nuntii.Aici mi-am gasit unde sa imi fac si cum invitatiile, marturiile, aranjamentul salii, aranjamente florale,cuafor, machiaj, pregatirea meniului,tot ce a fost la nunta am facut doar dupa sfaturile DC si am avut o nunta ca in " Filme" asa zicea bunica mea, mama mamei mele, care la 78 de ani a dormit pentru prima data intr-un hotel si amancat prima data la un restaurant de 2 stele.Pentru ea, a trait o nunta de vis, iar concluzia finala e ca poate sa moara oricand, ca a vazut lumea.
Am invatat sa ascult,am invatat sa imi pastrez calmul( uneori am fost si atentionatapentru iesirile mele, oportune sau inoportune, am ras sau am plans cu voi, am suferit si m-am bucurat cu voi, am invatat sa pretuiesc cea ce am, am invatat sa ajut pe altii si sa vad ca sunt persoane care au mai putin decat mine, ati fost de multe ori mamape care nu o mai am langa mine.
Multumesc pentru to si imi cer scuze daca am gresit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

cand alaptezi in fata calculatorului si scrii cu mana libera

www.geocities.com/claudiucioca" target="_blank"> Ajutati-l sa cante din nou
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput