Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Cabinetul Psi - consultatii de psihologie

Carti de psihologia copilului

(9 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 26
nicoletag
nicoletag

45 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luinicoletag Adauga semn de carte la raspuns Trimite nicoletag un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am gasit un site care promoveaza o carte electronica numita "cum sa dezvolti inteligenta copilului tau". Pentru cei interesati site-ul este ecopii.ro.
P.S. Daca adminii considera reclama sa stearga mesajul meu, nu este intentia mea sa fac reclama mascata.
Mergi la inceput
pisicuta si matei
pisicuta si matei

1891 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipisicuta si matei Adauga semn de carte la raspuns Trimite pisicuta si matei un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu am doua dintre carti:intelege copilul si cand apare copilul si am primit si totul se intampla pana la 6 ani.
cine nu a primit si vrea cartea sa ma anunte aici sau pe pm.
am vazut ca sunt cateva fete care si-au lasat adresa dar poate ati primit deja de la Adek si nu are rost sa primiti de doua ori.deci astept solicitari,daca sunt!
pupici!

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor
Mergi la inceput

delphin

2774 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite delphin un Mesaj Privat  Reply with Quote
Spic,cartea o gasesti daca intri intr-un "espace culturel" al unui centru comercial. Se numeste "Tout se joue avant 6 ans " si costa dans le 7 €

http://community.webshots.com/user/delphinoi
http://community.webshots.com/user/sebilus
Mergi la inceput
Anima
Anima

70 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiAnima Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anima un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna,
Carti despre cresterea copilului mic editate de psihologi si psihiatri specializati puteti gasi in cadrul colocviului de psihanaliza copiului, colocviu la care va invit sa participati.
In cadrul colocviului se vor lansa urmatoarele carti - de tehnoredactarea carora m-am ocupat chiar eu si pot sa va spun ca sunt deosebit de interesante:
D.W.Winnicott - Spaima de prabusire
Serge Lebovici - Arborele vietii (colectie multimedia)
R.Diatkine - Psihanaliza la varsta mica

Va astept,
Mona

Funda#355;ia GENERA#354;IA

V#259; invit#259; cordial la cel de-al VII-lea Colocviu Interna#355;ional

“COPILUL – VÂRSTELE #350;I PROBLEMELE LUI”

20 mai 2006, ora 900
Camera de Comer#355; #351;i Industrie a României
Centrul Interna#355;ional de Conferin#355;e - Sala A. I. CUZA
Bd. Octavian Goga nr. 2, Sector 3, Bucure#351;ti
Informa#355;ii: la tel/fax 021 3366195 e-mail: generativ@rdslink.ro

Invita#355;i de onoare:

Funda#355;ia Stiftung fuer Kinder – Germania
Funda#355;ia Aktion Kleiner Prinz – Germania

Ilany Kogan, psihanalist, membru titular al Societ#259;#355;ii Psihanalitice din Tel Aviv

Ph. Dr. Peter Riedesser – #351;eful sec#355;iei de neuropsihiatrie infantil#259; a Spitalului Universitar din Hamburg, psihanalist

Vor conferen#355;ia:

Drina Candillis, profesor universitar, Universitatea Paris 7, psihanalist – Via#355;a #351;i opera lui Serge Lebovici, lansarea colec#355;iei multimedia „La începutul vie#355;ii”

Corneliu Irimia, doctor în psihopatologie #351;i psihanaliz#259;, psihoterapeut FICF, formator în protec#355;ia #351;i bun#259;starea copilului, candidat SRP- IPA - Idealizarea sau pasiunea pierderii - Tulbur#259;rile depresive ale idealiz#259;rii

Dr. Roland Lazarovici, psihanalist formator Asocia#355;ia Psihanalitic#259; din Fran#355;a - Istoria unui "traumatism sexual-recunoa#351;terea dorin#355;ei incon#351;tiente la o adolescent#259;

Drd. Psih. Daniela Luca, candidat SRP/IPA, psihoterapeut Funda#355;ia Genera#355;ia, formator în bun#259;starea #351;i protec#355;ia copilului, doctorand în psihanaliz#259; - Copilul, b#259;trân în#355;elept, sau despre fantome în via#355;a psihic#259; a copiilor

Drd. Psih. Sorina P#259;tra#351;cu, psiholog clinician, Spitalul de psihiatrie „Prof.Dr. Al. Obregia”, formator în bun#259;starea #351;i protec#355;ia copilului doctorand în psihanaliz#259; - Oana - o pledoarie pentru o mam#259; intrigant#259;

Dr. Simona Trifu, candidat SRP/IPA, medic psihiatru, doctor în psihologie #351;i psihiatrie - Enciclopedia unei copil#259;rii - sub unghiul de refrac#355;ie matern

Dr. Bernard Voizot, medic psihiatru, analist titular, formator SPP - Determinan#355;ii infantili ai unei constrângeri obsedante

annablue

1073 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite annablue un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna, as dori si eu cartile pe annablue@k.ro !
Multumesc !

Ana

fotografii cu noi

coafura preferata
Mergi la inceput
liviab
liviab

156 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite liviab un Mesaj Privat  Reply with Quote
Servus, as dori si eu cartile la livia.barbu@be-smart.ro.
Multumesc si o zi buna!
Livia
Mergi la inceput

crisvocheci

19 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicrisvocheci Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna. Sunt noua pe acest forum dar puteti sa-mi trimiteti si mie cartile? Nu stiu ce sa mai fac, cum sa ma inteleg cu piciul meucare are 1 an si 4 luni si face toate nazbatiile posibile. Stiu ca ma intelege dar eu nu pot gasi o cale de comunicare cu el. Multumesc mult.
cristinavocheci@yahoo.com
Mergi la inceput

crisvocheci

19 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicrisvocheci Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Wow!!!!!!!
ce repede le-am primit. De abia astept sa ma apuc sa le citesc!
Multumesc mult.
Mergi la inceput
Anamaria-Livia
Anamaria-Livia

278 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anamaria-Livia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna!

As vrea sa va rog sa trimiteti cartile in format electronic si pe adresa: analivia_popescu@yahoo.com.

Multe, multe multumiri!

Anamaria si Andrei (28.04.2002)
Mergi la inceput
26octombrie
26octombrie

1631 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite 26octombrie un Mesaj Privat  Reply with Quote
daca se poate, v-as ruga sa mi le trimiteti si mie, mi-ar prinde tare bine. multumesc mult!
luanaines@gmail.com

Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
poveste
io tot cresc#8230;
Mergi la inceput
Pag. din 26 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com