Carti de psihologia copilului

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

"Cand apare copilul"

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
In love with...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by Witchie

"Cand apare copilul"

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
In love with...





Multumesc, o am si toata inrosita de cate insemanari mi-am facut...
mai am de Dolto: vol2 de la "Un psihanalist va raspunde" l-am comandat la editura Trei

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by Witchie

Dragele mele eu va trimit cartea dar am nevoie de o adresa de mail pliz:)
Trimit acus pentru fetita de doi ani si mamica ei:)
Cristina, volumul 2 se gaseste de cumparat?

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
In love with...





da l-am comandat pe net.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Am uitat sa va spun ca la sugestia fetelor care au raspuns mai sus, mi-am descarcat si am inceput sa citesc "Intelege-ti copilul" de Kay Kuzma -foarte interesanta. Totodata mi-am comandat prin www.dol.ro la Diverta " secretul ciopiilor fericiti -de Steve Biddulph -absolut superba. Acum le citesc in paralel, si daca am sa primesc si Dolto de la Anda...., o sa devin super

Va pup!

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulianne spune:

Ma intereseaza cum ai descarcat cartea "Intelege-ti copilul",te rog f. mult sa-mi dai amanunte.Si inca ceva,cat a fost cartea pe care ai comandat-o?Secretul copiilor fericiti.Astept amanunte. RAMONA MAMI LUI DENISSI GIULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Multumesc mult Anda. Am primit cartea.

Giulia, pretul celor doua carti(2 volume) -Secretul copiilor fericiti -vreo 250.000 lei( nu mai stiu exact!?)

O zi buna!

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ananda spune:

un topic extrem de interesant!
am descoperit site-ul acesta abia de cateva zile (desi auzisem de mai multa vreme de el) si inca nu am reusit sa citesc decat o foarte mica parte din articole... cat despre forum... mai am mult!
spuneti-mi va rog daca vreuna din cartile enumerate mai sus se ocupa in particular de psihologia sugarului... la noi mai sunt vreo 3 saptamani si vine barza, nu vreau sa ma prinda nepregatita!
oricum, daca se poate as vrea si eu cartile pe care le aveti in format electronic... adresa e photomirror2005@yahoo.com

Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaZ spune:

Mihaela Minulescu - Psihologia copilului mic, editura Psyche, 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Mie mi-au placut foarte mult:

"Cum devenim parinti mai buni" - un hid practic aparut la Ed. Humanitas, care trateaza combaterea unor comportamente negative, de ex. smiorcaiala, crizele de nervi, mofturile la mancare, imbufnarea, minciunile etc. si conduita de abordat de catre parinti. Foarte instructiva, v-o recomand cu toata caldura!

"Cresterea copiilor" de James Dobson, de la Ed. Noua Speranta - scrisa de un american, presedinte al organizatiei Focus on Family, bazata pe seturi de intrebari-raspunsuri pe diverse teme, cu multe exemple concrete.

Candy si Eric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraD spune:

In majoritatea lucrarilor de acest gen gasesti informatii si idei interesante. Mie mi-au placut si cele trei carti ale lui Libby Purves, mici "tratate de supravietuire in familie": "Poti sa nu fii o mama perfecta", "Poti sa nu cresti un copil perfect" si "Poti sa nu ai o familie perfecta", ed. Nemira.
Va rog mult sa-mi trimiteti si mie cartile in format electronic pe adresa laura_d_ro@yahoo.com
Multumesc,
Laura

Mergi la inceput