Carti de psihologia copilului

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Alexia27 merci pentru sugestii referitor la carte. Inca nu am cumparat-o. Dar sper sa am timp sa o caut cat de curand. Te anunt cand o gasesc. Daca cineva o gaseste intre timp, va rog sa ne dati si noua de stire.

P.S Este vorba de cartea "Relatia psihologica cu copilul tau" de Mihaela Minulescu.

Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ManuelaT spune:

Buna! Citesc de ceva vreme aproape tot ce se scrie pe acest Forum, mi se pare foarte interesant si imi doresc sa fiu alaturi de voi.
Am un baietel de 3 ani si am ajuns la concluzia ca trebuie sa mai "studiez" putin pentru a-i face fata zi de zi.
Am descoperit acest subiect si... tare mi-as dori sa pot citi aceste carti despre care vorbiti cu atat de mult interes.
Va raman indatorata daca mi le puteti trimite si mie.
Adresa mea este manuelatiganus@yahoo.comVa multumesc inca o data.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexis2002 spune:

am gasit si cumparat cartea "un parinte indeajuns de bun" de Bruno Bettelheim.este in italiana.abia astept sa adoarma pisi ca sa ma apuc de citit.va multumesc mult ptr cartile trimise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina1976 spune:

As dori si eu cartile in format electronic de care vorbiti... Eu va recomand "Cele cinci limbaje de iubire ale copiilor " de Gary Chapman siRoss Campbell aparut la Ed. Curtea Veche.
Un an cu sanatate si impliniri!
Multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Fetelor care doriti carti electronice, mai intrati si pe aici si vedeti ce gasiti pe serverul nostru comun:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=95156&whichpage=13

Si poate mai incarcati si voi ce aveti!!


Felicia 15+
Poze cu noi si vacantele noastre
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Voichita spune:

quote:
Originally posted by ancadany

Va rog frumos sa-mi trimite-ti si mie cartile electronice " Dolto-cand apare copilul", "Meseria de parinte", si carticelele ilustrate.
Pentru cine doreste, am in format electronic " Psihologia copilului-J. Piaget".

Multumesc anticipat,
Anca



Anca, te rog frumos sa-mi trimiti si mie "Psihologia copilului". As putea sa-ti trimit si eu "Dolto - Cand apare copilul" (in caz ca nu ai primit-o de la altcineva) dar nu am gasit o adresa de e-mail si se pare ca nici PM nu pot sa-ti trimit.
Adresa mea este costivoichi@yahoo.com.
Voichita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Voichita spune:

Buna,
Revin in discutie cu o alta rugaminte. Daca are cineva varianta in franceza pentru "Tout se joue avant six ans", va rog, puteti sa o trimiteti pe costivoichi@yahoo.com. Am un francofon convins in casa care ar vrea sa o citeasca "in original". De asemeni, ce mai aveti in limba franceza e bine-venit (ex. Alice Miller).
Multumiri anticipate.
Voichita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HaveF8 spune:

salut,

Am inceput de la pagina 1 si am ajuns la 21...si n-am gasit nimic postat decat cereri de trimis la adresa personala de e-mail.
Am vazut ca se poate posta pe http://www.4shared.com si ma gandesc ca decat sa tot trimitem rugaminti sa ni se trimita si noua cartile mai bine una din cele care le aveti sa le postati pe acel site.

Intri aici: http://www.4shared.com/
la USER LOGIN completezi:
e-mail : desprecarti@yahoo.com
password: Romania
si apoi faceti upload la fisierele cu carti.

Asa probabil cine va mai fi interesata de carti va trebui sa parcurga numai 21 de pagini pana sa ajunga sa afle ca s-au postat pe 4shared

Va pup si lasati un mesaj aici pe forum daca le-ati postat ca sa dam navala la ele :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaros spune:

Buna!va rog sa-mi trimite-ti si mie cartile despre care vorbiti.Sunt noua pe aici si nu prea stiu unde sa caut.Adresa mea este rosu_petrisor_gr@yahoo.com.Va multumesc si sper sa ma intelegeti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ram0nica spune:

O sa incerc sa postez si eu cateva pe 4shared...

Mergi la inceput