Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Cabinetul Psi - consultatii de psihologie

Carti de psihologia copilului

(9 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 26
Idaira
Idaira

1344 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Idaira un Mesaj Privat  Reply with Quote
Creola,te rog,imi poti trimite si mie ce ai disponibil?
Multumesc frumos!
Mergi la inceput
nadira
nadira

94 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nadira un Mesaj Privat  Reply with Quote
Fetelor am descoperit si eu acum acest subiect si as avea si eu rugamintea sa-mi trimiteti cartile care le aveti in format electronic pe adresa plicpersonal@yahoo.com
Multumiri anticipate
Mergi la inceput
flaviutza
flaviutza

2945 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiflaviutza Adauga semn de carte la raspuns Trimite flaviutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
si eu fetelor...ce aveti in format electronic
flavyya@yahoo.com
pleaaaase!!!

ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/
Mergi la inceput
enachescug
enachescug

234 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite enachescug un Mesaj Privat  Reply with Quote
si eu vreau cartile!
Pana acum am fost un cititor atent, dar acum m-am hotarat sa si scriu.
"De vina" e baietelul meu, de 2 ani si o luna, pe care simt ca nu mai pot sa-l stapanesc. Asa ca am nevoie de sfaturi si indrumare ca sa nu mi se mai para mie ca e prea, prea ...
Adresa mea este enachescug@yahoo.com
Va multumesc
Mergi la inceput
Anca75
Anca75

50 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Anca75 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anca75 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Desi subiectul e deschis demult, tot mai sper ca cineva sa isi faca mila si de mine sa imi trimita ceva carti pe anca_probit@yahoo.com
Am citit ce ati scris dar le-am incurcat de tot.

Eu am gasit 3
- Dolto__Cind_apare_copilul
- intelege copilul
- totul_se_intampla_inainte_de_6_ani

Am o fetita de 1 an si 3 luni dupa care sunt topita. Nu am apucat sa citesc cartile dar nu mai pierd vremea caci realizez acum ce importante sunt.

Multumesc frumos!

Mamica de Adeluta
Mergi la inceput
dianaintruder
dianaintruder

1091 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dianaintruder un Mesaj Privat  Reply with Quote
ash dori si eu "totul se intampla inainte de 6 ani", format electronik,
multumesc anticipat

diana
Mergi la inceput
mexxa
mexxa

2266 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimexxa Adauga semn de carte la raspuns Trimite mexxa un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cine poate sa imi trimita si mie va rog cartea "totul se intampla inainte de 6 ani" in format electronic /..
Adresa este mexulica@yahoo.com

Multumesc

Andreea mamica de ingeras luptator
Sebastian-Mihai 10.09.2006
www.totsites.com/tot/sebastian-mihai" target="_blank">Pagina noastra...
Noi avem ...

Mergi la inceput
X-file
X-file

20 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Salut,sunt Claudia,dar n-au vrut sa-mi dea acest nume la inregistrare.M-am linistit vazind ca mai toata lumea are problemute cu copii.(Ar fi si culmea sa nu ai...)Am doi baieti de 16 si 6 ani.Am 37 de ani.Dupa ce s-a nascut cel mic,un timp,totul a fost OK.Dar pe ce trecea timpul, am inceput sa avem probleme cu cel mare.Nu mai vroia sa invete,sa incapatina din orice, nu mai vroia sa faca nimic din ce-l rugam.Am inteles ca era gelos pe cel mic,dar degeaba i-am explicat ca piciul are nevoie de mai multa atentie decit el.Taica-sau a trecut si la metode mai dure...aproape un an de zile n-am avut cu cine ne intelege.(Cel mic avea deja 3 ani)Din intimplare am gasit la librarie cartea lui John Gray "copii sunt din rai" si rasfoind prin ea, m-am decis sa o cumpar.Cu ajutorul sfaturilor din aceasta carte, am reusit sa ne recapatam fiul cel mare.A devenit ascultator,ingadu-itor cu cel mic,un adevarat frate si un ajutor de nadejde pentru noi.
Stiu ca fiecare familie are altfel de probleme dar uneori cu sfaturile altora reusim sa ne punem viata de familie pe fagasul ei normal(cit de normal se mai poate in zilele noastre).Va multumesc pentru rabdare.LA MULTI ANI!
Mergi la inceput
danyelana
danyelana

3170 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui danyelana Adauga semn de carte la raspuns Trimite danyelana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna, la toate fetele

As vrea si eu, daca se poate, sa primesc pe mail cartile pe care le aveti in format electronic, despre cresterea copilului.

Adresa mea e danuta3105@yahoo.com

Merci si "LA MULTI ANI"

CRACIUN FERICIT

"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire

Mergi la inceput
Picolino
Picolino

11 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Daca se poate as vrea si eu cartea "totul se intampla inainte de 6 ani" in format electronic pe adresa :
ralucam_10@yahoo.com

Numai acum am descoperit acest subiect.
Multumesc anticipat

Mergi la inceput
Pag. din 26 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com