Carti de psihologia copilului

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by pisicuta si matei

multumesc pentru ajutor mariussimiuc.E bina ca atunci cand eu nu sunt pe faza trimite altcineva,ca e tare neplacut sa astepti ceva pentru mult timp.
Le trimisesem fetelor deja si am mai trimis si la badriana si georgeta.

V-am scris sa va spun ca [b]danita[/b] este o scumpa si mi-a trimis la schimb inca doua carti:"Meseria de parinte" de IOAN DOLEAN si DACIAN DORIN DOLEAN plus un ghid pentru viitoarele mamici si niste carti ilustrate pentru copii in limba engleza.Cartile pentru copii nu am apucat inca sa le downloadez pe toate pentru ca este o restrictie pe site-ul respectiv si nu se pote decat o carte la 30 min.dar am sa le iau si le pot trimite doritorilor

O zi buna tuturor!

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor


te rog frumos trimite-mi si mie I_love_ioana_diana@yahoo.com

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by Simoniq

Buna fetelor,

am mai gasit si eu niste carti (de cumparat desigur); v-as fi recunoscatoare daca stiti ceva despre ele, daca sunt inutile sau super folositoare, sa nu le cumpar chiar pe toate; sau poate pot fi de folos altcuiva:

Bebelusul este o persoana. Povestea minunata a nou-nascutului - Martino, Bernard
Ce sa spunem copiilor - cand sunt foarte mici, cand sunt bolnavi, cand se bucura, cand sunt tristi - Dolto, Francoise
Cum sa ne linistim copilul care plange zi si noapte. Sfaturi pentru parintii epuizati
Educatia copilului meu in 25 de tehnici care nu dau gres
Educatie sexuala pentru copii si adolescenti
Eu si parintii mei. Despre sarcina, nastere si primii ani de viata
Cele cinci limbaje de iubire ale copiilor
Ingrijirea sugarului si a copilului
Mama si copilul. Ghid practic de ingrijirea copilului de la momentul conceptiei pana la varsta de 3 ani

multumesc si succes.
eu inca astept venirea primului bebelus (la sf lui octombrie)
uff, tare grele sunt ultimele 3 luni...




Ce sa spunem copiilor - cand sunt foarte mici, cand sunt bolnavi, cand se bucura, cand sunt tristi - Dolto, Francoise
este foarte buna, de fapt incearca sa citesti cat mai mult de Dolto

Cele cinci limbaje de iubire ale copiilor - mi s-a parut foarte buna, si mai sunt inca cateva la fel de bune, din acceasi colectie.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

am primit si eu cartile , multumesc


http://photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

buna!
am ajuns si noi la perioada crizelor de personalitate, cu toate ca mi se pae totusi cam devreme...fetita mea are 1,4 anisori. V-as fi recunoscatoare daca mi-ati trimite si mie caricelele. va multumesc mult.
oanarules@yahoo.com

Oana,de Alexandra-Elena (18 mai 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda74 spune:

multumesc ptr carti
le-am primit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Multumesc frumos si eu pentru cartile trimise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

Am trimis si la mygirl.
Cu placere fetelor

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clara03 spune:

Dragele mele,
v-as ramane indatorata si recunoscatoare daca mi-ati trimite si mie carticelele mult laudate. Tot ce aveti imi va prinde bine. Sunt o mamica de Sebastian si o viitoare mamica de Sofia, pe care o asteptam peste 2,3 sapttamani.
Va multumesc din suflet. Adresa mea este sava_otilia@yahoo.com. Trebuie sa stau in pat pana nasc si mi-ar prinde tare bine sa ma intruesc intre timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Buna fetele dragi!
Vad ca tot vorbiti de niste carti...se poate sa mi le trimita si mie cineva? Mi-ar prinde tare bine, mai ales ca maimutzica mea de 9 luni are o personalitate foarte puternica, si vreau sa invat sa o strunesc .Adresa mea e madalina78@gmail.com. Multumesc din suflet, va pup dulce

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

Clara si Madau v-am trimis cartile

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput