Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Cabinetul Psi - consultatii de psihologie

Carti de psihologia copilului

(9 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 26
Mercedes
Mercedes

3777 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mercedes un Mesaj Privat  Reply with Quote
Daca aveti timp va rog sa mi trimiteti si mie in format electronic ce aveti pe adresa mrcds_1@yahoo.com.
Am un baietel de 7 ani care a fost si este cuminte si cu care ne intelegem dar in schimb am si o fetita de 1 an si aproape 3 luni care este foarte energica si cu personalitate si cu care vreau sa o scot la liman.
Multumesc
Mergi la inceput

elpower

1426 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui elpower  Trimite mesaj ICQ luielpower  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui elpower  Trimite mesaj yahoo luielpower Adauga semn de carte la raspuns Trimite elpower un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna mamici si burtici,
Eu sunt inca o burtica mica (10+), dar fiind nevoita sa stau mai mult in pat, mi-ar folosi tare mult cartile despre psihologia coilului. Daca mi le poate cineva trimite, va raman recunoscatoare. Adresa mea este the_elpower@yahoo.com.
Va multumesc mult si va urez multa sanatate voua si puilor vostri!

Trebuie sa te gandesti la caracterul tau. Sa stii in ce te schimbi, cum vei fi schimbat si ce nu poate fi schimbat la loc. Bunele maniere nu sunt deajuns. Nu sunt acelasi lucru cu o inima buna.
Mergi la inceput
26octombrie
26octombrie

1631 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite 26octombrie un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pisicuta si matei

multumesc pentru ajutor mariussimiuc.E bina ca atunci cand eu nu sunt pe faza trimite altcineva,ca e tare neplacut sa astepti ceva pentru mult timp.
Le trimisesem fetelor deja si am mai trimis si la badriana si georgeta.

V-am scris sa va spun ca [b]danita[/b] este o scumpa si mi-a trimis la schimb inca doua carti:"Meseria de parinte" de IOAN DOLEAN si DACIAN DORIN DOLEAN plus un ghid pentru viitoarele mamici si niste carti ilustrate pentru copii in limba engleza.Cartile pentru copii nu am apucat inca sa le downloadez pe toate pentru ca este o restrictie pe site-ul respectiv si nu se pote decat o carte la 30 min.dar am sa le iau si le pot trimite doritorilor

O zi buna tuturor!

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

pot sa ma mai inscriu si eu, cand ai timp? adresa mea de mail este luanaines@gmail.com multumesc mult, mult!

Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
poveste
io tot cresc

"Toamna,dafinul ia culoarea schimbatoare a fosforului si, dupa zilele lungi, suparator de pline de praf, simti primele zvacniri ale toamnei ca aripile unui fluture, falfaind in dorinta de a se deschide."(Lawrence Durrell)
Mergi la inceput
clementina
clementina

3 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite clementina un Mesaj Privat  Reply with Quote
daca este posibil m-ar interesa si pe mine cartile in format electronic despre psihologia copilului si daca este posibil caticelele ilustrate pentru copii.
adresa de mail este :clementina@foa.ro
Mergi la inceput
pisicuta si matei
pisicuta si matei

1891 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipisicuta si matei Adauga semn de carte la raspuns Trimite pisicuta si matei un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am trimis,ca nu stiu daca mariussimiuc a trimis.Si am gasit eu o modalitate de a obtine iar cartile.Asa ca am sa fiu la datorie.
Am trimis la mercedes,elpower,26octombrie si clememtina.

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor
Mergi la inceput
gabella
gabella

288 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gabella un Mesaj Privat  Reply with Quote
imi trimiteti si mie cartile de psihologia copilului si carticelele ilustrate.
va multumesc.
adresa mea e :gabipap77@yahoo.com

gabriela
Mergi la inceput
daniella4
daniella4

3817 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite daniella4 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Va rog mult sa-mi trimiteti si mie carticelele ilustrate.

Multumesc.
danielacostache2004@yahoo.com

Daniella si Alexis 18 nov 2004

"Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"
Mergi la inceput
crengu75
crengu75

1325 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite crengu75 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna mamici!
Am si eu un baietel de 3 ani energic si il iubesc foarte mult, deci cred ca fara sa vreau ii accept cam multe. As dori si eu cartile pe care le aveti, am dat un Pm lui Witchie si un mail lui Adek.
Daca mai aveti noutati as dori si eu , mai ales cele doua carti date de danita, pe crengu75@yahoo.com.
Va multumesc din suflet.

Crengu, mami lui Cristian
Mergi la inceput
mamaluimatei
mamaluimatei

39 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
BUna ! si eu sunt interesata de tot ceea ce aveti in format electronic in acest domeniu. Adresa mea de e-mail este geanina0112@yahoo.com.
Va multumesc frumos si raman in asteptarea lor.
Mergi la inceput
dalimana
dalimana

111 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
conform zicalei "la placinte inainte..........",as dori si eu cartile in format electronic. imi place sa citesc si o sa le savurez cu mare placere, mai ales ca sunt interesata. Adresa mea este thea22bz@yahoo.com.
Mergi la inceput
Pag. din 26 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com