Bagajul de spital - o lista utila pentru fiecare!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Nocom e o idee geniala cu fardurile sau daca nu macar cu un rimel ceva si sincer nu mi-ar fi trecut niciodata asa ceva prin cap.Merci mult !!!
Pupiki

Andreea 20+ in asteptare de un ingeras: Eric Ianis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Nocom, subscriu si eu la ideea ta cu fardurile. Am vazut atatea poze in care mama arata terminata ca mi-am zis ca o sa pozez numai copilul :).

_
Vicky 18+

Bebele casei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Si eu am avut farduri! Si chiar si in sala de nasteri am avut in gentuta un rujulet. Cred ca m-am si dat o data cu el. Iar in salon, in cele doua zile cat am stat, nu a fost zi sa nu ma machiez, macar acolo o dungulita mica de creion dermatograf, si putina culoare pe pleoape.

Roxie, bubulutza Denisa (23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian (11 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sisisailberg spune:

Buna fetelor,


De unde cumparam sutienul pt. alaptat si chilotii cu burtiera?


Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Sisissailberg, se gasesc si la Carefoaur, la tetine, biberoane, suzete, olite, si la magazinele cu haine pt gravide, si pe net pe site-urile cu produse pt bebei si mamici.

8+ Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sisisailberg spune:

wooow ce baietel mare si frumos ai!! tare scump...felicitari si multumesc pt. sfat eram pierduta in sensul asta! Mai am pana nasc dar vreau sa le i-au pe toate pe rand nu in ultima clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Eu am cumparat paturici absorbante de la Sensiblu de la Seni.E un pachet mare cu 40-50 de bucati. Sunt foarte folositoare si dupa. Eu le folosesc peste salteluta de infasat.Cele mai folositoare mi-au fost tampoanele pregatite de acasa cu vata si fase sterile. Eu am mai folosit Rivanol si fase sterile pentru toaleta.

Ani de Stefana (23.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dcepf spune:

Buna,
va rog spuneti-mi si mie cum sunt paturicile astea absorbante.Bebele meu are 2 luni si folosesc un fel de paturici din astea primite cadou dar nu stiu de unde sa mai cumpar.Ale mele sunt de fapt niste bucati de burete bagate in celofan..ceva de genul asta.
Si inca ceva, am o pompa de muls electrica Isis Avent nefolosta (din pacate nu am lapte), pe care am cumparat=o inainte de nastere.Nu faceti ca mine!!! A costat 6 mils...,cumparata de la Sensiblu, nu am reusit sa milg nimic cu ea, speram sa ma ajute sa mi se desfunde canallelem, dar se a fost un efort inutil.
Dc vrea cineva sa o cumpere, o vand cu 5 mils. Merci mult (0723198467)
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Ioana, paturicile astea absorbante se numesc aleze, si gasesti marca Happy in toate supermarketurile ( la raionul de bb sau chiar si la cosmetice am gasit - de ce, nu stiu..). Mai sunt si unele Sensi sau asa ceva.

my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kola spune:

Buna tuturor!Am si eu o intrebare: voi putea purta pijamale dupa ce voi naste, daca o voi face natural?Aud tot felul de aberatii si in acelasi timp nu toate mamicile care au trecut prin asta dezvaluie totul, probabil ca sa nu ne speriem noi cele ''incepatoare''. kola 35+

Mergi la inceput