Bagajul de spital - o lista utila pentru fiecare!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

ROLI, despre ce paturele absorbante ii vorba? si de unde se pot cumpara ca par tare interesante.


32+ cu Stefana
[URL=http://community.webshots.com/album/561146430ocOnmM][/URL]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu am luat paturici absorbante de la Happy si sunt f multumita de ele,am dat 60 de mii pe 5 bucati

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Si eu am folosit alezele de la Happy. La Cora mai gasesti si alta firma ...nu-mi mai amintesc cum se numeste...Sunt bune de pus pe masa de infasat, cand il schibi la pampers sau ii faci masaj cu ulei de corp....si la mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

unde se gasesc aceste paturici absorbante? ce varinate sunt(pe marci, dimensiuni, nr de buc/pachet, pret..etc)?

Adriana S.
AMR maxim 4 saptamani
-36 sapt BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Se gasesc si in farmacii

Ioana
33+ si David



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

multumim miflore pt listuta pt bagajul de spital pt ca ne era chair necesara.Eu fac acuma 20 de saptamani si vreau sa ma pregatesc din timp.Mutumim inca o data!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

si eu ma gandesc sa incep bagajul pentru spital, ca sa nu ma grabesc pe ultima suta de metri...desi sunt sigura ca, odata ajunsa in spital, o sa-l bombardez pe sot cu "adu-mi aia, adu-mi aia"...ca asa fac mereu...noroc ca e calm din fire si se enerveaza rar...altfel nu stiu cum ma suporta cu crizele de plans din sarcina...

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida
Maria 33+ cu Tudor Stefan
http://bd.lilypie.com/55oOp2.png

AMR 7 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiachifu spune:

Sunt noua pe acest forum si am un bb in burtica de 13 saptamani. L-am vazut acum 2 sambete, la eco, si mi s-a parut un ingeras chiar daca nu erau decat niste pete pe monitorul respectiv. I-am vazut "moaca" (cum a spus dna. dr.), din profil si statea ca un pasha. A fost un moment foarte deosebit.
Sa dea Doamne Doamne sa fiu sanatoasa, ca sa fie si el sanatos. Sanatate maxima, tututor mamicilor! Lista ne este de foarte mare ajutor cand o sa mergem la spital, ptr. ca de felul meu sunt foarte uituca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timur spune:

Asa-zisele paturici absorbante le gasiti la raionul de scutece pt piticei. Eu am folosit pt pitic din cele Happy (altele nici nu am vazut). Nu sunt pe marimi, sunt cam 60 cm pe 60. Se gasesc la pachet de 5 buc si costa cam 60 mii.

Nu m-am gandit pana acum ca ar fi bune si pt mamici la spital... super ideea!!!

http://community.webshots.com/album/560359057vRBEhz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Salutare burtici,

Eu cand am nascut acum 3 ani o prietena mi-a zis sa-mi iau neaparat la mine fardurile! Mi s-a parut asa de deplasata... numai farduri nu-mi trebuiesc atunci, in loc sa ma grija de copil.... gandeam eu. Insa dupa ce mi-a spus si explicatia, parca parca avea dreptate. Imi spunea ca primele poze ale copilului meu, care vor fi vazute de toti prietenii, familie, colegi, vor fi si cu mine. Si dupa un timp nu o sa-mi mai placa faptul ca langa puiul meu frumos stateam eu cu o fata obosita si chinuita... asa cum iesim de obicei in poze..nearanjate.

Acum, fiecare se cunoste si stie cum vrea sa arate in primele poze alaturi de copilasul lor...

Bulta bafta!

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

Mergi la inceput