Jocuri noi (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

cred ca le/am taiat din greseala, pentru ca securea nu o mai am, dar nu stiu unde este pestera

A sti, a putea sã te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Vlada, ai ajuns la gheizer dupa ce ai rezolvat cu Mo si indienii? Ai o placa de lemn (cap)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

andi imi zice sa ma uit aici, dar tot nu pot sa ajung la pestera....cum fac?

A sti, a putea sã te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Gata, am sarit... [pupici]

Andreea si Vlad
Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Te sui pe stanca si dai clic langa cascada. Daca nu merge inseamna ca e ceva ce nu ai facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

quote:
Originally posted by val77

andi imi zice sa ma uit aici, dar tot nu pot sa ajung la pestera....cum fac?



Val, trebuie sa iei securea aia semicirculara ca sa tai plantele din fata pesterii. Acum trebuie ca personajul sa iti spuna ca ii trebuie o scara. Dupa care trebuie sa iti faci scara... franghie + cutit + niste lemne (nu betele alea rotunde pe care le-ai luat din prima pestera). Mergi in dreapta de tot dupa geyzer, cum a zis si Pumpkin, ca sa nu ratezi vreo directie de mers apasa 'x' in fiecare ecran ca sa vezi pe unde poti sa o iei.


Our planet is a lonely speck in the great enveloping cosmic dark. In our obscurity, in all this vastness, there is no hint that help will come from elsewhere to save us from ourselves. -- Carl Sagan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

obiectele mele din sac sunt urmatoarele: sfoara, ciocan, cutit, piatra, busola, 3 tarusi, niste lemne, lanterna, 5 figurine si un chibrit
imi lipseste ceva?
imi spune ca este frumos acolo sus, dar nu pot sa intru deocamdata
ce mai trebuie sa fac?

A sti, a putea sã te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Da, Val, iti lipseste securea cu care tai plantele. Nu e acelasi lucru cu cutitul. Intri pe sub bolovanul din dreapta in stanga satului indienilor si o iei.


Our planet is a lonely speck in the great enveloping cosmic dark. In our obscurity, in all this vastness, there is no hint that help will come from elsewhere to save us from ourselves. -- Carl Sagan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

am luat securea si am folosit/o pentru ca acum nu o mai am, dar tot nu ajung la pestera


A sti, a putea sã te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Iti lipseste o piatra rotunda care e pe stanca atunci cand te uiti de sus la sat.
Apoi incearca sa mergi prin apa sau sa mergi sa te uiti bine la desenele de pe peretii din prima pestera.

Mergi la inceput