Cit de aproape ati fost de droguri?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Da. Am fumat de cateva ori marihuana, hasis (desi tigari nu fumez deloc ... cred ca in totam am fumat cam 10 tigari in viata mea ... si toate pe la 17 ani ... vorbesc de tigari). Am fost si in Amsterdam si am mers la Coffee Shop ... mai mult pt placerea meniului. In studentie am luat o data Esctasy de curiozitate.

Nu pot sa zic ca nu mi-au placut toate astea, asa cum imi place si alcoolul ... si totusi m-am imbatat doar de cateva ori in viata mea. Si nici ce am fumat nu m-a dus la dependenta. Nu regret absolut deloc si nici nu am ascuns aceste lucruri ... Aici suntem in contact cu o gramada de oameni care fumeaza droguri usoare ... pe strada se fumeaza ...la chefuri se fumeaza ... la concerte se fumeaza ... in discoteci se fumeaza ... unul din doi adolescenti fumeaza ... dar pe noi nu ne mai atrage nicicum ... daca nu am chef sa inhalez fum (nici de tigara, nici de altfel) ies afara sau ma departez de grup.

De fapt, eu am fumat cu prietenul, iar dupa ce m-a luat de nevasta l-am combinat sa se lase.


Sibylle 31 +
Pozele mele Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zfcristina spune:

Am avut amici care se drogau dar atat si nimic mai mult.Nu mi s-a oferit niciodata ocazia,nu am fost nici macar o data tentata de idee si sper ca si pe copiii mei sa-i fereasca Dumnezeu de aceste nenorociri.

1 ,2
3
Cristina , mami de cei mai frumosi si iubiti copii de pe pamant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Nu am consumat niciodata , desi ocaziile se ivesc...chefuri , baluri , discoteci mai ales de la binevoitori care se gasesc mereu.Nu fumez , nu beau fiindca nu simt nevoia.Multi ar spune ca o viata ai si trebuie sa incerci.Mi se pare fumata afirmatia astaNu consider ca e ceva cu ce ma pot mandri nepotilor mei si nu-mi place fericirea indusa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana 1000 spune:

Nu, personal n-am avut niciodata contact direct cu drogurile! dar am un verisor de care sa apucat de ele in urma cu 5 sau 6 ani avand vreo 17 ani, acum este distrus unbla numai prin spitale nenorocirea sa intamplat in Franta .....acum este in Romania ... a fost prin toate spitalele de specialitate, a fugit de cateva ori si tot asa nu stiu cand se va termina calvarul asta pentru Matusa mea ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

N-am avut nici un contact, dar....parca erau alte vremuri cind eram eu tinara si vulnerabila..
Acum mi-e frica pt copiii mei, cind vor creste, altele vor fi tentatiile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Sper ca si copilul meu sa reziste tentatiei asa cum am facut-o noi. Eram intr-o discoteca in Franta si ni s-au oferit tigari. Eram si eu si sotul fumatori. Le-am refuzat. Nu am fost tentata nici macar o clipa datorita unei scene pe care o vazusem cu putin timp inainte. O fata deosebit de frumoasa si eleganta a intrat in discoteca la bratul unui tip (care vindea droguri). Intr-un sfert de ora acea fata era de nerecunoscut.

mama lu' Claudiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ham spune:

tzigari, cafea, alcool- da, si alea sunt tot droguri!

cred ca cu toate, si cele legale si cele ilegale, este aceeasi problema- vointza omului
am prieteni care, nu aici in tzara dar in state si canada, la kefuri, baga botu' si nu doar la canabis...
citesc tot felul de pareri p-aci, multe facute din filme si povesti- e cam k la alcool, care, orice-am zice noi, e tot un drog, k si tzigara...
esti slab si n-ai altceva de facut in viatza, potzi sa exagerezi si potzi deveni alcoolic, fumator inrait, cocainoman, morfinoman si ce ...man mai vretzi voi.
in acelasi timp potzi sa fii consumator ocazional de orice...
doi din amicii astia au stat la mine o luna si garantat nu au tras pe nas/fumat nimic.
k in orice, se exagereaza mult in povestile despre vicii.
am cunostintze dependentzi, dar am si mai multe cunostintze alcoolici, cu viatza si sanatatea distruse.
totul depinde de cel ce consuma si de cum stie si poate sa isi impuna limite...


"De fiecare data cand cineva e de acord cu mine, ma intreb daca nu cumva am spus sau am facut ceva gresit..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Cind mi-am dorit, n-am avut cu ce (-inainte de '89).
Cind am avut cu ce, am incercat un joint, nu s-a intimplat nimic special, drept care mi-am propus sa aprofundez problema cind se va mai ivi prilejul.
Intre timp, m-am luat cu treaba si-am uitat.
Mai vedem ce-o mai fi.


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moniboni spune:

Sincer: am incercat marijuana si hasis. Nu sunt periculoase daca stii cand sa te opresti; altceva nu as incerca.

mamica de rockerash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BOCANILA spune:

Nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva.Nu as consuma indiferent de imprejurari.Dumnezeu sa-i ajute pe cei care sunt dependenti.
O prezentare pe masura subiectului:

http://www.woow.ro/prezentare/Nu_te_juca_singur_cu_viata_ta.html

http://www.ringo.com/profile/cocuta_alisor.html
unde dragoste nu e,nimic nu e...


Mergi la inceput