Cit de aproape ati fost de droguri?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Asan cu buna stiinta nu am fost niciodata aproape de droguri dar de exemplu am aflat dupa ce am terminat liceul ca aveam colegi care se drogau! In facultate o colega de camin care statea la cateva camere distanta s-a spanzurat drogata fiind! Dar m-a ferit Dumnezeu da fiu foarte aproape de ele! Mie imi vine greu sa cred ca drogurile sunt o realitate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

quote:
Originally posted by Babisa

Foarte ,foarte departe...dar sunt ingrozita pt. copilasul meu scump s-a nascut intr-o lume ca asta,iar ei ca adolescenti vor cadea usor prada acestor nenorociri....mi-e atat de teama de ce v-a urma,nu imi ramane decat sa ma rog Bunului Dumbnezeu sa o fereasca de asa ceva .
Sanatate

gogomarla



Nici eu nu am avut vreodata tangente cu drogurile, nici vre-un cunoscut de-al nostru, dar tot asa, ma preocupa viitorul copilului. Cum sa le arati sau sa le explici? Cum sa nu-i provoci curiozitatea?

Catalina & Andrei (3ani si 6 luni)




"Imaginatia este mai importanta decat eruditia..."
(Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Nici eu nu am avut vreodata contact cu drogurile sau drogatii,niciodata nu m-au preocupat,pana anul acesta cand am avut ocazia sa intalnesc dependenti de heroina.E ingrozitor ce pot face drogurile dintr-o persoana,si cat de mult pot sa-i afecteze familia.Dumnezeu sa ne fereasca pe noi si pe copiii nostri de asa o nenorocire!Irina si bb Ilinca(26 apr '04)
Trebuie sa cobori din barca daca vrei sa mergi pe ape.
today

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mate spune:

Nu am avut pana acum nici un contact cu drogurile sau persoanele care consuma(la mine in familie nici nu se fumeaza macar) dar aici marijuana e pe cale de a fi legalizata si un sondaj recent arata ca un procent de 80% adolescenti consuma marijuana....ce sa va spun,pe mine m-a cam ingrozit...

Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)
Christinel
New Zealand

Cine da din coate...departe ajunge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

si eu am raspuns cu gandul ca droguri sunt de la marijuana in sus...

mi s/au oferit, marijuana, cocaina, extasy, cocaina, chiar si heroina...am prieteni care le/au incercat pe toate, inca din liceu...unii le/au incercat si gata, altii au fost la dezintoxicare si au scapat, altii se drogheaza si acum...unul e mort! si totul din cauza anturajului si a faptului ca aveau f.multi bani!

personal nu m/a tentat niciodata nici sa trag un fum de marijuana...si chiar fugeam cand fumau altii pe langa mine ca ma facea sa vomit! desi sunt fumatoare...de nicotina...de chestii mai tari, ce sa mai zic...parerea mea e ca dc ai cap nu te apuci de asa ceva...



Anca si Alexandra (10 nov.2003)

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

http://www.magnetoterapie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilona77 spune:

nu am avut niciodata contact nici cu persoane care consuma droguri si nici aproape de aceste prafuri ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Am incercat , m-am simtit bine, dar mi-a fost atat de rau dimineata incat am jurat ca nu o sa mai fac.
...si m-am tinut de cuvant...

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ICorina spune:

Nu m-au tentat niciodata!Desi cunosc persoane care au incercat,mie personal mi se pare absurd.

Corina si Mihai Alexandru (12.05.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Nu m-au tentat, dar am cunoscut un baiat din America care se droga apoi a devenit credincios si a terminat cu ele. Minunat ce poate face credinta in Dumnezeu!

adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

n-am venit in contact niciodata nici cu persoane care consuma si nici cu substantzele in sine



anca @ alex.bb


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">Asa s-a nascut o mare iubire ...
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex

...viatza e doar o iluzie a simtzurilor...

Mergi la inceput