Cind ati avut primul copil?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ver@ spune:

La 24 de ani chiar daca in adolescentza visam sa am copii de f f tanara,sa se mandreasca cupilu ca are o mama tanara;cam pe la 20 de ani.Dar e bine ca e acum si nu atunci.

Vera si Vladutz(21.11.2003)http://community.webshots.com/user/vgv_vera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Am ramas gravida la 22 ani, dupa juma' de an de munca , am nascut la 23 si 2 luni. Sarcina am dus-o in timpul anului 4 de facultate, dar a fost bine.
Ma bate gandul sa mai fac un bebe in anul 6....

mamica de superbebelusa (15 iulie 2005)

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

La 24 de ani l-am avut pe Andrei Ilie(20 iulie 1996) si am fost asa de coplesita, incat 6 ani nu am mai avut curajul sa ma gandesc la bb 2...Acum au venit pe lume Maria (3 ani) si Ioana(8 luni) ...se pare ca odata cu varsta, capeti si rabdarea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

La 26 de ani si 4 luni am nascut! Cu toate ca eu imi doream mai devreme...

Oana & Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaels spune:

La 19 ani si 4 luni l-am nascut pe Andrei, comoara mea, si sunt tare fericita cand ni se spune ca parca am fi frati, nu mamica si fiu. Ne gandim sa ii aducem si un fratior sau o surioara cat de curand, mai ales ca si el isi doreste acest lucru foarte mult. Sa va traiasca puiutii si sa va aduca numai bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camel1976 spune:

Primul bebe, momentan si singurul l-am avut la 28 de ani si jumatate. Eu as fi vrut sa ma casatoresc mai repede si bebe sa vina si el macar cu un an-doi mai devreme, dar taticul a avut nevoie de 8 ani pina sa faca primul pas, iar al doilea, daca era dupa el mai astepta mult si bine.....omul are doar doua viteze "incet si incetisor", pentru el nimic nu e stringent, pentru tot mai este suficient timp la dispozitie....ce mai! e un om cu vreme! Acum poate sunt rea! Poate ca e mai bine ca nu ne-am grabit, ca am asteptat sa ne obisnuim unul cu altul, sa mai lasam din orgolii, sa ne pregatim apartamentul sa nu fie santier cind e bebe mic...Acum ca-l are pe desi nu vrea sa o arate e topit dupa el. Cum sughita cum se impacienteaza! Tudor are deja 8 luni si e un voinic de peste 11kg, care deja spune mama, are 4 dinti, sta singur in picioare (citeva secunde) si se catara peste tot, iar rotobilul este distrus deja de citi km a parcurs! Deja eu ma gindesc la bebe2, caci de Tudor m-am ocupat singura, fara ajutor si nu stiu ce o sa fac cu el intre 2 si 3 ani, pina merge la gradinita! E cam neastimparat, nu stiu cine ar avea rabdare cu el! Iar la servici nu e chiar atit de placut si nici rentabil (fata de indemnizatia CIC) incit sa-mi fie dor. Poate la anu' il pregatim de venire si pe bebe2 sa creasca impreuna! In speranta ca nu ma face Tudor sa ma razgindesc (de 2 saptamini ma lasa sa dorm numai 1 ora pe noapte, iar ziua nici nu pot sa respir de el), va doresc crestere mare la bebici si curaj pentru cine mai vrea sa faca unul-doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sevi spune:

am nascut la 25 de ani ,acum fetita mea are 7 luni si sper din tot sufletul ca,pe la 28 de ani sa facem si un baietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adnana1979 spune:

La 24 de ani si jumatate si ma bucur ca a fost atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glissteo spune:

La 27 de ani.Tarziu devreme? Cred ca exact la timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

La 26 de ani si jumatate.( si la spital mi s-a spus ca sunt primipara batrana!!)

Mergi la inceput