1 APRILIE

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

quote:
Originally posted by descintec

eu l-am anuntat la telefon pe barbatu-meu, care e plecat de marti de acasa, ca il astept cu tot felul de bunatati. Si n-am facut nimic nimic nimic

_
Sapte dintr-o lovitura!


Moamaaa, ce rautate! vine omu' c-o pofta de bunatatzi facute de manushitzele sotzioarei, si cand colo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Aoleuuu, si tu ce-i dai de haleala?? Sandwich-uri cu paine???

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Ideea este cea cu impozitul pe burlacie. E buna tare pt. cei ce n-au copii.


paula2003 &
Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

oul din pantoful sotului nu s-a facut omleta, cum aveam eu in gand.
Da sa-si puna si el pantofii azi dimineata la ora 5, si scoate ceva dintr-unul. Intai a crezut ca e o bila aromatica, si pe urma a fost foarte dezorientat cand a scos un ou !



copii ca ai mei nu are nimeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA-DATA spune:

Cea mai mare pacaleala de 1 aprilie sunt...eu.(cartea de identitate atesta acest fapt si de fiecare data cand cineva ma intreaba cand sunt nascuta,spune:aprilici-pacalici)
Azi a fost o zi frumoasa pt.mine,iar colegii de la servici mi-au oferit flori absolut superbe
De obicei nu ma las pacalita,sunt precauta,insa azi am fost prea precauta:seful meu vorbea la telefon cu cineva 'mai mare'si m-a chemat in biroul lui sa aud ce vorbea, ca nu stiu-cine a publicat ceva nasol de noi intr-un ziar...eu nu am crezut...credeam sigur ca e pacaleala,am crezut ca seful vorbeste singur la telefon...si am vrut sa intrerup convorbirea ...insa seful mi-a prins mana la timp...am ridicat celalalt telefon din biroul alaturat si...intr-adevar 'the big boss'era la telefon.Cred ca daca inchideam eu telefonul...iesea mare bai...Seful meu a ras...a zis ca nimeni nu ma poate pacali...

Eva,Cris si Cristinica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alyah spune:

o pacaleala pe care o pregateam colegelor mele de camera la facultate a fost sa dau toate ceasurile din camera cu o ora inainte ca sa plece la scoala la ora 7 in loc de la ora 8 si sa vada ca nu e nimeni... trebuia sa me trezesc la 4 dimineata ca sa fie toata lumea cufundata in somn, dar din pacate nu m-am putut trezi...

alta a fost k i-am pus un borcan unei colege in poseta si a plecat cu el la scoala...

la o alta i-am pus sare in sticla cu apa (si ea saraca beia multa apa, mai ales noaptea)

am mai pus confetii in papuci... si nici nu-mi mai aduc aminte, oricum nu stiau ce sa-mi mai faca k le pacaleam pe toate si mi-au promis-o rau de tot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

quote:
Originally posted by nic23...Cand eram mica ma trezea maica-mea la 5:15 cand pleca ea la munca( ca sa-mi faca coditele si sa-mi toace la cap unde e mancarea etc. etc.) si de 1 aprilie imi trantea aceeasi pacaleala: "Hai sa vezi ce frumos a nins afara!" . Bai, ce ciuda-mi era dupa aceea ca ma ridicasem degeaba ca din glont din pat si sarisem la geam sa vad frumusetea. Acum stau si ma gandesc: Cine-a mai vazut zapada de 1 aprilie? Trebuia sa-mi fi dat seama. Dar eram prea micuta si adormita...
nic23


Chiar pe 31 Martie aici, in Canada au anuntat la stiri ca se apropie furtuna si va ninge cam 4-5 cm. de zapada. Eu speram ca e o pacaleala de 1 Aprilie... dar n-a fost; m-am trezit de 1 Apr. si... vai-vai ce mai zapada... Sincer!!!

Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatessc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chrysion spune:

Eram in liceu si faceam chimie cu o profesoara tare simpatica. De 1 aprilie se gandesc colegii cum sa o pacalim: in acelasi moment avea chimie o clasa pararela cu noi, in alta sala, cu o profesoara temuta de toata scoala - noi mergem in sala lor de clasa, ei vin in a noastra. Asteptam noi veseli rezultatul - sa intre profele si sa ramane confuze, dar deodata intra profa temuta, cu o falca in cer si una in pamant. "Aaa, va arde de glume? Bineeeee, sa vedeti voi daca imi arde si mie. Scoateti o foaie de hartie!" Si ne da un test la care ne uitam ca mata in calendar. Noi am inghetat si ne gandeam ca ne-am stricat mediile dintr-o prostie. Profa sta in clasa 5 sau 10 minute, care ni s-au parut o vesnicie, si iese la fel de vijelios, fara sa spuna nici un cuvant. Peste cateva clipe intra profa noastra razand: "pacaleala de 1 aprilie!"

In rest, de fiecare data ma pacalea mama cu chestii simple - ca mi s-a desfacut siretul, ca a sunat tata sa intrebe nu stiu ce. Si de fiecare data ma prindea. Ce ciuda imi era

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

De cand sunt "mare" nu mai stiu sa fac farse, dar pot sa va spun careva de cand eram copil:

Impreuna cu baietii din scara am pus la usa unui vecin nesuferit un cacat pe care l-am acoperit cu un ziar. Apoi am dat foc ziarului, am sunat la usa si am fugit. Primul lucru pe care l-a facut vecinul cand a deschis a fost ... sa stinga focul


kiss

"Dream as if you'll live forever: live as if you'll die tomorrow." - James Dean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

asta e daca ma grabesc - cateva

La acelasi vecin si CU aceeasi tema, i-am sprijinit de usa un sac plin cu apa. Sunat-fugit-deschis usa INUNDATIE

Iarna deasupra usii de la intrarea in bloc puneam un bulgare urias de zapada. Cine deschidea primul usa ... SURPRISE




kiss

"Dream as if you'll live forever: live as if you'll die tomorrow." - James Dean

Mergi la inceput