M--am hotarat.....adoptie(partea a 10-a)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Aiuras ,n-am mai auzit de o asa incurcatura pana la tine .Ma bagi in sperieti !O sa iau toate actele din nou la verificat sa vad daca e totul in regula .
Iti doresc multa bafta si nervi de otel ca sa rezolvati toate incurcaturile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

fetele, relax, din momentul in care aveti hotararea care a ramas definitiva, investita(stampilata la tribunal si cu timbrele aferente) va duceti la starea civila cu certificatul original, hotarare, certificatul de casatorie, buletinele si va face noul certificat. In cel mai pesimist caz vi-l da dupa cateva zile, o saptamana, cu un buchet de flori sau o cafea pe loc.
Atentiune la hotarare, cand va va fi comunicata, cititi-o cu mare, mare atentie, orice greseala trebuie rectificata ceea ce mai presupune timp pierdut.
Aiuras, nu vreau sa te dezamagesc dar daca nu ai o hotarare definitiva pana la sfarsitul lui iunie, adios vacanta, intri in toamna pt. ca iulie si august e vacanta judecatoreasca.
Curaj fetelor, nu mai e mult.

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Liliana, multumim! Asa, in cateva zile mi se pare mai firesc sa obtinem certificatul, nu in 6 luni. Acum sa speram ca avem hotararea pana la sfarsitul lui iunie.....



Cristina si Alexandra (30.09.2004)
cu printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia_Pui spune:

A sosit ziua cea mare , peste 1 ora imi voi lua minunea acasa . Nu pot descrie in cuvinte ce simt , este ceva mai presus de mine . Situatia este oricum foarte delicata si vom fo doar eu si el cateva zile . Sotul meu din pacate nu se poate de aceasta zi deoarece tatal lui se zbate sa supravietuiasca si va fi operat in cateva ore , cu sanse destule de mici , dar exista . Poate asa vrea Dumnezeu , sa platim pentruu ceea ce vom primi . El este sufletul meu acum . Cand voi reveni saptamana viitoare voi aduc efotografii .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Silvia, felicitari! Imi pare rau ca nu va puteti bucura cu totii de aceasta zi, dar asa e viata. Gadeste-te ca socrul tau ar fi fost fericit sa-si vada nepotul, dar poate asa e randuit, sa va vina bebele dorit cand, din pacate, pleaca altcineva. Iti urez putere tie, ca stiu cum mi-a fost mie cand am adus fata acasa, ma gandeam numai ce ma fac, si multa tarie sotului tau, plus sanatate, atat cat ingaduie Dumnezeu, socrului tau.
A, si noi avem azi 6 luni!



Cristina si Alexandra (30.09.2004)
cu printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Sa-ti traiasca fata si sa aveti parte doar de bucurii din partea ei!



PS : Eu i-am dat Otiliei supa cu lingurita abia pe la 7 luni.



carmen
http://pg.photos.yahoo.com/ph/serban_grigoras/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_mm spune:

La multi ani Alexandra si felicitari Silvia.
silvia, ca si cristina si eu iti urez sanatate pentru socrul tau dar, mai presus de toate, puterea pentru tine si ... sa fie intr-un ceas bun sosirea lui bb acasa!!! Asteptam cu nerabdare primele fotografii.
Va pupam,

Oana si bb Eric (20.05.2004)
http://www.lamaze.ro
http://community.webshots.com/user/oana_mm
http://www.divertastore.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Silvia ,sa va traiasca puiutul si sa va bucurati de el !
La multi ani Alexandra !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiuras spune:

Multumesc de informatie Liliana. Suna mai normal.
Am facut corectia numelui sotului la S6 (corectat+stampila)si pe 4 aprilie va fi Comisia la S1 si sper ca de aceasta data sa obtin consimtamantul acela buclucas. Cat mai poate dura ORA si tot restul? Sper sa termin pana in iunie si sa plecam la mare asa cum ne dorim si cum ii povestesc lui BB in fiecare zi...
Sa va traiasca copii fetelor!
Silvia succes in noua cariera!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Silvia, evita ideile preconcepute, nu e musai sa plece unul ca sa vina altul. Atata vreme cat medicii au acceptat sa-l opereze pe socrul tau, inseamna ca o speranta - cat de vaga, cat de mica - exista. Nu lega venirea copilului de soarta socrului tau, te va urmari toata viata. Eu cred ca fiecare suflet isi are destinul sau, Dumnezeu nu face troc "da-mi ca sa-ti dau". Ai un pic de credinta si multumeste-i lui Dumnezeu pentru tot. II urez bun venit acasa si in noua viata ce-l asteapta pe copilasul tau! Sa va bucurati de el toata viata!

LA MULTI ANI frumusetii mici Alexandra!! Pupici de la Victoras

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput