"Perlele" copiilor nostri 2

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

quote:
Originally posted by sinzi_ana

La teatru (Harap Alb)
-DAca stai toata piesa la sfarsit vine un tren si ne plimbam. Uite acum un cal care zboara
-Cand vine trenul?
-Imediat, ai rabdare...uite calul...
-Cand vine trenul?
-Mai stai un pic, uite-l pe Ochila
-Cand vine trenul?
-Inca un pic, uite-l pe Ros Imparat
-Cand vine trenul??
La care un copilas in spatele nostru
-Nu vine nici un tren, ca io am mai vazut piesa asta, te minte ma!!!!
Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi si David
Prin Mamaia si tati cu naufragiatul

La marea Neagra






Bre, panarame de kupii, ce mai

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia zbintuita
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Aseara la culcare DAvid nu avea stare si nu vroia sa doarma...
-Trebuie sa dormi!!!
-Nu e somn (in timp ce se ineca cu ochii din gura!!)
-Uite ce tarziu e...
-Vreau jos!
-Pune capul pe perna!
-Fac pisu...(l-am pus nu face)
-La culcare
-Vreau lapte!!!
-Iti aduc acum...
-Nuuuu...la mama la canapia...(al meu copil uraste laptele si nu ar bea de buna voie sub nici un chip...)

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi si David
Prin Mamaia si tati cu naufragiatul

La marea Neagra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Baietelul meu are numai 2 luni asha ca nu avem perle de la el, dar va zic una de-a nepotelului, 2 ani jumate.

Sta pe scari la tara si vine cutu spre el. Zice: catel , te rog frumos pleaca pt ca nu-mi place de tine. Vine si pisica, la fel, te rog frumos pleaca. Atunci intervin eu, om matur si zic:
Daca vrei sa plece catelul trebuie sa-i spui : mars. Daca vrei sa plece pizica ii spui cat. Sta el ganditor cateva momente si intreaba: da daca vine un crocodil la mine cum ii spun?. aici m-a avut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Bogdanelu tot tzopaie pe linga pat, se impiedica shi mai, mai sa cada. Io: mah, ce faci, mah? la care el foarte serios imi zice: cad!

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia zbintuita
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Robert vede in magazin vinete - de mult nu mai folosise cuvantul asta, asa ca exclama: "Uite o vanataie!".

Cristina
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Robert, 14.12.2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma27 spune:

daria cotrobaie prin geanta mea si da peste o bacnota de 100 mii lei.cand o vad,gata sa o deguste,tip la ea"mami,caca!!!!".in secunda urmatoare a aruncat-o la gunoi.va dati seama ca de-atunci am urmarit galeata in fiecare zi.
alta faza:grabita,am aruncat spre cos o pereche de chilotei de-ai dariei,murdari.din nefericire,au aterizat in wc.tot asa rapida,daria a tras apa dupa ei si culmea,s-au dus.am intrebat-o de ce a facut asta si mi-a raspuns simplu,ca erau cu caca.

Ema

Picnic-ul mult asteptat


Calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluileo spune:

Excelent.
Citesc in acest moment la serviciu,lucrez cu publicul si rad de una singura.Isi dau astia coate pe aici...mie nu imi pasa, ma amuz.
Intr-o seara vin de la serviciu, Leo cu taica-su acasa, ce zic ei ,hai sa ii facem lui mamai o surpriza,s-au apucat de facut clatite.Au facut numai cateva si au mancat de nu au mai putut, dar ala micu' ii zice asa intr-o doara lui taica-su:Tati, dar nu ii pastram si lui mami niste clatiti ca nu o sa mai aibe mimica ( a se citi chiar asa mimica)de mancat?
Pe copilasul meu il cheama Leonard, ii zicem Leo.Cand era mai mic incercam sa il invatam sa isi cunoasca numele.Incercam de cateva ori,nu vrea sa spuna.In fine, iesim afara in parc si cineva il intreaba cum il cheama . El foarte relaxat zice: Ole!A inversat literele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluileo spune:

O alta perla:
Taica-su:Du-te la ma-ta.(ca sa-l ajut sa faca ceva din cuburi)
Leo:Nu e ma-ta ,e mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluileo spune:

Aseara cand veneam din parc Leo vede o fetita cu o mana in gips.
-Mami, ce are petita la mana?
-S-a lovit si i-a pus nenea doctorul un pansament.
-Si acum nu poate sa mai merge?
-!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Stefan, baiat educat,n-am ce zice, stie de "multumesc", de "sarut mana pentru masa", de "salut". Le zice insa doar daca i se spune: "Cum zici?" Le va transforma el,in conduita, nu-mi fac probleme. Faza e urmatoarea: mergem la doctor si pe sala, in asteptare ii spun sa o salute pe doamna doctor, sa-i spuna "sarut mana". Intram, iar eu zic: "Cum zici?" Si zice: "Sarut mana pentru masa"

Oana - asa arat pana luni, 18 iulie. Si Stefanel

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput