"Perlele" copiilor nostri 2

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claza spune:

Ma joc cu Ilinca de-a Cenusareasa (io's printzu ).
Dupa peripetiile cunoscute, o probez cu pantofiorul de cristal ("Ea e!") si de bucurie c-am gasit-o in sfarsit, o intreb daca vrea sa se marite cu mine.
Ilinca zambeste timid, lasa ochii in jos si declara:
- Nu cred ca sunt pregatita sa ma marit...
- Cum, mami nu esti pregatita?! Da' cand ai sa fii pregatita??
- ... Pe la 31 de ani...

_
iaca si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

Laura imi povesteste azi de mama unei prietene:
"Stii ca mama luŽJulia are un bebe in burtica, daŽ nu s-a copt inca"

_
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/4;10100;104/st/20050625/e/vacation/k/0dae/event.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tango spune:

Mandra mea la gustarea de ora 5...eu ii ofer cascaval, ea gusta si spune "e branza mamica"...eu "da, mama, cascavalul este un fel de branza"...ma priveste adorata mea, zambeste si spune " e branza sireata, mamica!"
Va pup pe toti, poznasi si nu numai

victoria si minunea mea Daria
http://pg.photos.yahoo.com/ph/victoriaciolacu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bijuarda spune:

Sa va spun si eu o perla de-a celui mic;ma suna intr-o zi invatatoarea baiatului mai mare si la telefon raspude cel mic de 4 ani ,care intreaba ;
-cine e la telefon?iar inv
-sunt inv IZABELA.....
copilul meu ,vine repede la mine si imi spune ;
-mami la telefon este IZABULA! de ras nici nu am fost atenta ce mi-a spun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cius22 spune:

Am si eu o fetita adoptata,si imi amintesc cu drag de toate nazbatiile si "perlele" ei(acum e domnisoara-are 14 ani si suntem impreuna de cand ea avea 3 ani si 7 luni)...La inceput nu stia sa vorbeasca mai nimic...la aproape 4 ani limbajul ei era de 4-5 cuvinte:mama,nenea,da,ute=uite...cand am invatat-o sa zica tata,spunea"nenea tata"...pe la 5 anisori,dupa ce am inceput cu logopedul,limbajul ei era mult mai variat ,dar din pacate numai eu intelegeam ce spune...si iata o mostra haioasa din acea vreme.Aveam niste invitati foarte "pretentiosi" in casa...discutiile au luat o intorsatura filozofica...intre timp...micutza se juca intr-un colt si parea ca nu ne baga in seama...Doamna musafira a inceput o dizertatie despre suflet...la care cea mica...(scuzati-dar daca nu scriu exact cum a zis ea...nu are farmec)...foarte serios:"toata lumea f.te"...Doamna a ramas perplexa...Am intervenit rapid cu "traducerea":copilul a vrut sa spuna ca "toata lumea are suflet"...

Sa auzim numai lucruri dragute!

Alta:
Tocmai ne cumparaseram de curand masina noua de spalat automata...eram foarte mandri de ea...eu o "bibileam" toata ziua-sa nu fie fir de mizerie pe ea...
Intr-o dimineata,vad ca "mamarutza" mea sta mai mult la baie(avea tot vreo 5 anisori)...Intreb prin usa:"ce faci puiu'?"...raspuns senin:"cc"...oookk...mai stau eu ce mai stau si vad ca nu iese fata...intreb din nou"te simti bine?"...raspuns senin:"daaaa"...dar eu deja cam frematam de nerabdare...eram hotarata sa intru peste ea,dar nu am apucat ca a iesit ea singura...cu o mutra mai mult decat satisfacuta...Intru in baie dupa ea...SI CE CREDETI???...masina mea noua de spalat era pictata toata cu CEL MAI NOU SI MAI SCUMP RUJ PE CARE IL AVEAM!!!....Cred ca va imaginati cat timp mi-a luat sa o spal...hahahaa...acum ma distrez aducandu-mi aminte,dar parca atunci nu prea imi venea sa rad......

Va si sa auzim numai de bine!Iubiti-va mult bb-eii!




cius22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ManyHope spune:

Contribui si eu c-o perla comportamenta:

kupil dus in vizita la tzara mai de mult, umblatura curioasa prin curte si iaca-mi vede o pisica amarata...ca la tzara de! ...rodea ea la o bucatatzica de paine uscata....se duce si ia painea pisicii, o baga-n gura si-o mananca inainte de-a se putea interveni.... normal nu ?! n-a mai ramas decat amuzamentul nostru pe urma, ce era sa-i mai faci !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cius22 spune:

Sa va povestesc una tare de tot!

Zeno,un baietel de 5 ani...dispare de acasa...da-i si cauta-l peste tot,ingrijorari,disperari...Dupa cateva ore,cineva are nastrusnica idee sa se uite in cusca cainelui din fundul curtii...Zeno dormea linistit pe burta cainelui...
Maica-sa disperata il ia de acolo si-l intreaba:Zeno,ce ai facut tu acolo,toata ziua?

Raspuns M-am limbat cu cainele!!!
La care maica-sa


Astept perle...ma binedispun toata ziua chestiile astea dragute ale lor!
toate fetele si BB-ii lor...

cius22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

In Romania, strabunica lui Robert (bunica mea) incerca intr-o seara sa-l adoarma cantandu-i pe rand diverse cantecele. Robert (2 ani si jumatate) a ascultat o parte din ele, si la un moment dat i-a zis: "Da pe alt post!". Cand s-a saturat de tot ce-a auzit, a intrebat: "De unde se-nchide?" si a apasat pe unul din nasturii de la bluza strabunicii, razand smechereste (buna gluma, si-a zis el!). Si pe noi ne-au amuzat asocierile facute. In scurt timp a urmat , deci muzica de la "televizor/radio" tot a ajutat...

Altadata, tot seara, Robert se juca de zor cu o jucarie zgomotoasa (cantatoare):
Eu: Te rog, faci prea multa galagie! Mai incet!
Robert: Dar nu pot sa dau mai incet! Pot numai tare!
Intr-adevar, la butoanele pe care apasa nu se putea regla sonorul. Nici gand sa-l opreasca de tot...inca.

Cristina
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Robert, 14.12.2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Hai ca am inceput si noi cu perlele...hehe...de este timpul:
In parc ne intalnim cu o prietena cu o fetita de 5 sapt:
-David vrei sa o luam acasa cu noi pe fetita? Uite ce draguta e, te joci cu ea, dormi cu ea...
-Nu.
-Hai mami ca ii cumparam rochite...
-Cumparam rochite?
APoi mergeam spre casa 5 min mai tarziu
-Cumparam rochita pt DAvid...
-Nu mami, ca numai fetitele poarta rochite, tu esti baietel
-...atunci cumpara Anca rochita pt David!!! (Anca este mamica prietenului lui!!!)

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi si David
Prin Mamaia si tati cu naufragiatul

La marea Neagra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Si inca una si ma duc:
Eram la o terasa, terasa plina de oameni...
-Mami, fac pisu (incercam sa scapam de pampers)
-Hai repede la boschete sa facem acolo
Am fugit repede, a facut, ne-am intors...peste 3 min
-Mami fac kaka
-A, acum mergem la Wc!!!
-Nuuuuuuuuuuuu, vreau kaka la boscheteeeeeeeee!!! a inceput copilul meu sa tipe de se uita toata lumea la noi!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi si David
Prin Mamaia si tati cu naufragiatul

La marea Neagra

Mergi la inceput