Totul despre adoptie

Totul despre adoptie | Autor: sany2070

Link direct la acest mesaj

Sunt un utiliator nou. M-a impresionat multitudinea de subiecte care se pot discuta aici. Ceea ce as vrea acum este daca poate cineva sa ma indrume in legatura cu acest subiect. Am facut primele demersuri in legatura adoptia, dosarul etc. Ceea ce nu stiu este de unde pot sa incep sa caut un bb. Cum ati facut voi? V-a ajutat cineva de la DPC? S-au alte cunostiinte din spitale? Inca nu am atestatul, deoarece am inteles ca s-au stopat eliberarile pana cand nu se reorganizeaza Oficiul Roman pt. Adoptii. Iar directiile sunt si ele in reorganizare.Stie cineva despre acest lucru?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Uite, citeste pe forumul acesta: http://www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=67
fetele de aici sigur au mai multe informatii...


Serban

cazut la datorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina70 spune:

Si pe noi ne intereseaza raspunsul la intrebarea de mai sus (cum sa incepem sa cautam un bebe). Exista undeva pe forum informatii/ raspunsuri referitoare la asta ? Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Bun venit, fetelor, la acest subiect si pe forumul .
Asa cum a spus si Roxana, puteti gasi raspunsul la multe intrebari in subiectele: "M-am hotarat...adoptie". Stiu ca sunt multe parti, ca am contribuit din plin la ele , dar cel mai bine e sa intrati acolo si sa intrebati la obiect ce v-ar interesa, ca sa tinem discutiile pe aceeasi tema intr-un singur loc. Suntem multe fete, unele au incheiat procesul, altele suntem in plina desfasurare si unele abia incep. Asa ca acolo puteti gasi persoane care sunt in aceeasi etapa cu voi, dar si unele care au trecut deja prin pasii adoptiei si va pot da informatii utile.



Cristina si Alexandra(30.09.2004)

Mergi la inceput