Dormiti/ati dormit in pat cu bebelushii dvs?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vladhana spune:

De cand l-am nascut a dormit in patutul lui.Acum doua saptamani insa nu l-am mai putut culca in patut caci era f.jos si era rece in casa,asa ca pentru a saptamana a dormit in pat cu noi,grea acomodarea si ptr. noi si ptr.el,pana ne-am hotarat sa-i luam un alt patut potrivit varstei lui,mai inalt.Asa ca lucrurile au revenit la normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corrinutza spune:

Daniel are 7 luni si pana acum am dormit doar cateva nopti cu el in pat cat a fost sotul plecat! A fost delicios si cred ca nici o mamica nu ar trebui sa rateze astfel de momente intr-adevar divine! Spre binele lui si poate al nostru ca familie am revenit la dormitul separat de bb dar promit sa incerc din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenduta2003 spune:

Nu am dormit cu el in pat niciodata o nopate intreaga. De cateva ori l-am lasat in patul meu dupa-amiaza, cand ii era sonic, pentru ca este foarte lipicios si ii place sa adoarma cu parul lui mami in mana, sau cu nasul lui mami, sau cu un deget de-al lui mami...manca-l-ar mami de printisor.

Nu am vrut sa-l obisnuim in patul nostru si nu cere sa fie culcat cu noi. Cred ca-i mai bine asa.

Poze Rares

Varsta lui Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Nu am dormit niciodata si nu vreau sa dorm, ce ma fac pe urma?????






Paulacu Paul sau David???? 32+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aaannnaaa spune:

Personal nu sunt de acord cu dormitul copiilor in acelasi pat cu parintii,bineinteles exceptand unele situatii,care trebuie sa existe in orice familie. Si eu am dormit de cateva ori cu bebitza mea, dar niciodata nu am putut sa ma odihnesc,de frica sa nu i se intample ceva. Nu poti sti niciodata,asa ca e mai bine sa previi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Din cind in cind. Cind plinge noaptea ma ridic sa il iau in brate si adorm cu el in brate.. Cind a fost bolnav l-am tinut intentionat cu mine in brate. Imi era teama ca s-a invatat in patul mare si nu mai accepta sa doarma in patut, dar nu e asa, doarme si acuma in patut. Oricum, imi place sa dorm cu el in brate, si cred ca si lui..

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Noi n-am dormit niciodata cu copilul.Pentru ca asa l-am invatat de mic si acum ii place sa aiba el intimitatea lui iar noi pe a noastra.

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Am nascut prin cezariana si imi era destul de greu sa ma tot trezesc noaptea si s-o ridic din patutzul ei, asa ca am ales sa dorm cu ea... si asta a durat cam 3 saptamani.

Geani de Daria(03.04.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_filipas spune:

Niciodata si nici nu as vrea sa-l invat altfel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Dani are patutul lui si s-a obisnuit acolo. Dar dimineata, dupa ce pleaca sotul la lucru, il pun langa mine sa suga si mai dormim cateva ore. Atat. Asa cred ca e bine.
oricum de la un an, il lasam in camera singur. Dupa cum doarme, putem si acum, dar imi place sa-l aud.

mami de dani

Mergi la inceput