Dormiti/ati dormit in pat cu bebelushii dvs?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

De la inceput Sara a dormit singura in patutul ei. Ocazional cu mine in pat (cateodata ziua, cand nu voia nicicum sa doarma).
Acum am mutat-o singura in camera si nu sunt nici un fel de probleme.
Nici eu nu ma simt o mama denaturata ca nu o culc langa mine si nici ea nu este frustrata de acest lucru.
Plus ca doarme toata noaptea...deci toate bune si frumoase.
Stiu cazuri cand copiii au dormit cu mamicile pana au crescut mari (ex. facultate) pentru ca nu s-au mai putut obisnui sa doarma singuri, iar mamicile au tinut mortzis sa doarma langa "copilashii" lor, asa ca si acum sunt "ombilicul" mamei. Ca sa nu mai spun ca acest lucru le afecteaza inclusiv viata de familie...


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza13 spune:

Fetitza mea doarme unde o pun eu.Daca o pun in patutz adoarme cumintzica fara sa protesteze deloc.Dar trebuie sa recunosc ca de obicei o adorm cu mine-n pat.Ador acele clipe cand o "adorm".Imi pune manutza pe fatza sau pe gat ca si cum ar spune sa o strang in bratze.Sta cu fatza lipita de a mea(adica mai bine zis cu nasucul lipit de fatzta mea) si se uita la mine in continuu pana adoarme.Imi vine sa o mananc si sincer nu vreau sa renuntz la aceste clipe minunate chiar daca mai tarziu o sa am de suferit.
Pupici!!!

Alinutza si
ingerasul Fabiana Alexia
http://photos.yahoo.com/alina13fan
http://photos.yahoo.com/alyfabi


"Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei!"-- Raymond Ruyer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iully spune:

In general nu.S-a intamplat sa adorm in timp ce-l alaptam ,de oboseala.Sincer mi-ar placea dupa-amiaza sa dormim impreuna dar e greu ca s-a obisnuit singur.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

cand avea Lili 1 an, am fost in excursie, trebuia sa dormim in aceeasi pat, si de atunci nu o mai pot scoate noaptea din patul meu:( Daca cumva am tupeu sa plec de langa ea, se trezeste, vine dupa mine si ma cheama la loc:(

Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
http://community.webshots.com/user/gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystina spune:

Fetitza mea a dormit primul an numai in pat cu noi- o alaptam shi asha am considerat ca pot face fatza mai bine trezirilor shi papatului de peste noapte. Acum doarme la ea in patutz insa adoarme numai daca o tzin de manutza.

La al doilea bebe ash evita pe cat se poate acest obicei pentru ca dezvatzarea poate fi un proces foarte lung si anevoios.

Cristina si Lilly Elisa

http://community.webshots.com/user/crystinna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babisa spune:

In 10 luni de zile (cat are acum)...am dormit impreuna doar prima saptamana a ei de viata,apoi am mai dormit intr-o seara pt ca a insistat sotul meu (ne este foarte drag sa dormim cu ea,dar stim ca sunt riscuri ca ea sa nu mai vrea sa doarma singurica apoi) si am mai dormit o seara acum 3 zile pt ca e racita si mi-a fost teama sa o las singurica. Mi-as dori sa dorm cu ea tot timpul,offf Domne ce scumpica e...dar...
Somnic usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

mie mi-e drag sa dorm cu el, desi nu ma odihnesc bine, dar dormim cu el de nevoie... ca inca se trezeste de 2-3-5 ori pe noapte la 1 an si 9 luni, readoarme numai in brate, si dupa cateva d'astea nu mai putem, si il punem langa noi... as vrea sa nu mai fie cazul dar nu prea se intrevede sfarsitul povestii...

madalina
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

se intampla sa dorm cu bb-le daca adoarme la mine in pat dupa ce il alaptez,daca-l pun in paticul lui se trezeste,s-apoi sa vezi show,plimbat,dansat,leganat...pana adoarme din nou,in principiu nu sunt pro dormit impreuna cu bb-le,dar uneori o cere situatzia...




Poate ca Dumnezeu va dori sa cunosti multe persoane nepotrivite inainte de a cunoaste persoana potrivita,pentru ca atunci cand o vei cunoaste ,in sfarsit sa fii recunoscator!

ancutzathree&alex***raza de lumina si fericire din viatza mea***(17iulie 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

buna

puicuta noastra are dor 3 saptamini, patucul ei e lipit de al nostru. intr-un fel se primeste ca e un pat mare unde stam toti 3, insa cum nu ai da fiecare are locul lui.

chiar linga mine a dormit doar o singura data la amiaza, si daca sincer - nu ea a dormit linga mine ci eu linga ea

cind va mai creste putin mi-ar place sa o simt la piept, dar cred ca tot doar in orele de masa

pozici
---------------
Tot raul e inspre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

in maternitate au pus fetita in patul meu si nu am prea dormit. peste zi, rar, mai motai linga ea in patul mare, rar. in principiu, doarme in patut la ea si noi la noi.

M

Mergi la inceput