Dormiti/ati dormit in pat cu bebelushii dvs?

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

In total a dormit fata cu mine de doua ori la somnul de dupa-masa si atat. Nu e confortabil nici pentru mine nici pentru ea. Pe noi ne-a avantajat totdeauna cel mai mult ...libertatea. Ea da ture in patutul ei, eu dau ture in al nostru...asta este.

Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popescudora spune:

Doarme la noi in camera, in patutul lui. Am dormit de vreo 2 ori cu el in pat, dar nu m-am odihnit aproape deloc, cum ma foiam un pic ma trezeam din instinct sa nu ma culc peste bebe. Si mai e si calator, as putea avea oricand surpriza sa ne trezim ca a migrat pe jos

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Niciodata! Sunt complet impotriva, mi se pare periculos in cazul bebelusilor mici, in plus fata mea nu suporta sa doarma cu cineva langa ea. Singura data cand am incercat a fost pe la 11 luni cand intr-o noapte a facut febra ce a crescut pana la 40 de grade (din motive lesne de inteles vroiam sa o supraveghez)- a fost imposibil sa se odihneasca, se foia continuu asa incat am pus-o in patul ei unde a adormit imediat si...asta a fost, am facut eu ture la ea restul noptii...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
www.onetruemedia.com/shared?p=7f4020c8ca8fe8c9c90c20&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul an al Iuliei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manucu spune:

Pana la 6 luni a dormit la el in pat, de 3 sapt doarme doar cu mine in pat deoarece are capul turtit in partea dreapta, si ff bombat in partea stanga si trebuie sa doarma doar pe partea stanga. La el in pat se intoarce cand il asez pe stanga, cu mine in pat il intorc imediat ce si-a schimbat pozitia. Toata noaptea parca fac planton .

mamica lui Mihnea-Gabriel (15.09.2008)



Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui manucu

Pana la 6 luni a dormit la el in pat, de 3 sapt doarme doar cu mine in pat deoarece are capul turtit in partea dreapta, si ff bombat in partea stanga si trebuie sa doarma doar pe partea stanga. La el in pat se intoarce cand il asez pe stanga, cu mine in pat il intorc imediat ce si-a schimbat pozitia. Toata noaptea parca fac planton .


Tu vorbesti serios???

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Primul a dormit pana la aproape 3 ani in patut, cu noi in camera, apoi cand s-a nascut al doilea, dupa vreo 6 luni l-am pus in patut, am facut rocada...cel mare cu mine, el in patut de' n-avem multe camere

_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Nu a dormit niciodata!!!
Am incercat intr-o seara cand a avut febra si s-a foit toata noaptea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emeralde spune:


ocazional (bebe bolnav,vacante)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Prima fetita a dormit singurica, in patul ei, in camera ei si, ocazional, a mai dormit cu noi.
Bebelusa de acum nu doarme decat in brate la mine sau la tati, infasurata in wrap. Cand o lasam pe pat, se trezeste. Ocazional, nu se mai trezeste si ramane acolo. dar foarte rar.

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.aly spune:

Doar in vacante, dar e mare chin pentru mine.Dupa ce ca nu ma pot dormii de grija ei sa nu o lovesc, il mai urmaresc si pe tati ca nu cumva sa nu se intoarca brusc si sa ii dea vreun sut, caci mai are obiceiuri de-astea. Toti trei ne-am obisnuit sa avem spatiu de miscare in somn. Si ne foim nu gluma.

Mergi la inceput