Dormiti/ati dormit in pat cu bebelushii dvs?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ang3lt0uch spune:

Cand era mica nicodata nu am dormit cu ea in pat, dar acu , dupa 1 an, mai trece singura noaptea de la ea in pat la mine cand e agitata in somn , o deranjeaza dintii sau ceva...(sunt lipite si are 2 gratii date jos). Dar dorm cu ea in camera.

Sorina, mami de Adriana Renata (08.05.2007)

Poze NOI cu...noi:)

Poze cu ingerasul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinastanciu spune:

de cand am nascut ea a avut camera ei si inca o are.doarme singura din a cincea zi din viata.mi-a fost greu la inceput,dar m-am obisnuit.insa cand e blonava dorm cu ea in camera nu in pat cu ea.nici macar nu vrea sa doarma cu unul dinte noi.acum are 1 an si 6 luni.





alina&cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanoiuadela9 spune:

De la 2 luni am dormit cu ea in pat deoarece nu a mai vrut in patut si imi era si mie mai usor s o alaptez asa. Sotul se culca in sufragerie pt ca avea serv de asa natura ca treb sa se odihneasca noaptea ..iar noi 2 in camera .... si era asa de bine s-o simt noaptea cum pufaia langa mine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_mami spune:

da antodeauna ,nu a vrut nici o clipa an patut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

in patutul lui, dar in camera cu noi( avem doar 2 camere) Sper sa schimbam apartamentul si o sa rezolvam si cu camera

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

poate era mai bine sa fie mai dezvoltate intrebarile: adica eu am raspuns {intotdeauna}, dar in fapt de la 8 luni, pt ca pana atunci a dormit in patutul lui (cu noi in camera) pt ca mi-era teama sa nu-l turtesc. Sincer, cred ca daca nu l-as fi luat eu in pat nici nu ar fi cerut (oricum copiii cer ceea ce ii invata parintii sa ceara) dar eram deja f obosita iar el sugea din ce in ce mai mult si riscam sa-l scap din brate in fotoliul de alaptat.
Acum ne iubim, ne pupacim...(n-as renunta la asta) si nici n-as putea dormi fara sa-l verific noaptea (are camera lui, dar e de decor), plus ca face tone de pipi peste noapte si trebuie schimbat des. Iar el e f fericit intre mami si tati si se simte iubit si in siguranta. Singurul impediment ar fi aerul mai putin curat cu 3 persoane in dormitor si poate si bumbacelile pe care le incasam noaptea (ca doar doarme in stea, evident si oricat de mare ar fi patul, noi tot pe 5 cm in echilibru dormim)

Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

Tala,aceeasi problema cu dormitul "in stea" avem si noi.Eu nu l-am luat langa mine decat ziua,dupa ce se trezea si cerea el in pat,sa se uite la tv.Dar se pare ca s-a obisnuit asa si noaptea,primul lucru p care il spune e pat....

anka, fericita de Florin Alexandru(23.06.07)
POZE
FILMULETE 4luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

da,stefanel doarme cu mine in pat de la vreo 3-4 luni...si vorba mariannei,o sa vina si timpul cand o sa vrea sa doarma in patutul lui...pana una alta,nu ma stresez!

ba,mai mult,cand il mai ia mama pe la ea,parca-mi lipseste ceva...

noi inainte de somnic ne iubim,ne spunem povesti,e un intreg ritual.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida22@ spune:

e o absurditate sa nu dormi cu bebe in pat asa simpte dragostea de mama se simte in siguranta cand o sa doarma cand s-o casatori?el doarme si acum cu mine si are2 ani si jumatate si daca e nevoie tatai sa doarma jos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Fetita noastra are 6 luni si doarme in patutul ei.99 % din timp.daca mai are nopti agitate sau daca se trezeste in miez de noapte cu chef de povesti o iau cu noi in pat, dar nu se intampla foarte des.

Eu mi-am dorit sa oi invat sa doarma in patutul ei.din motive de securitate.sotul doarme foarte profund si mi-a fost teama de accidente.si nici eu nu ma odihnesc cum trebuie daca o stiu intre noi....


Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput