Nr. copii/educator in gradi particulara

Nr. copii/educator in gradi particulara | Autor: Raluca

Link direct la acest mesaj

Am si eu o mare nemultumire (din nou)in raport cu gradinta Ilincai. Creste si iar creste nr. copiilor din grupa.Am plecat de la 8 copii/educatoare in toamna si acum sunt 14/educatoare, mai avem un pic si ajungem la numarul mare de copii din gradinitele de stat exact ceea ce nu mi-am dorit. Inainte de a avea o discutie cu directoarea tare v-as ruga sa-mi spuneti ce raport copii/educatoare aveti in gradinitele particulare, cei care le frecventati . Ma intereseaza grupa de varsta 3-4 ani.Multumesc!

Raluca mama Ilincai de 3 ani

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Buna Rodica. La baietelul meu in grupa mica sint 7 copii. La fetita, in grupa pregatitoare sint 12.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Si la noi a plecat de la 9 copii si s-a ajuns la 14. Grupa mica, 2-3 ani. Dar nu ne deranjeaza, niciodata nu au fost toti cei inscrisi in acelasi timp la gradinita. Media zilnica este de 8-9 copii. Restul sunt mai tot timul raciti sau plecati la bunici.
Si la noi la fel, dintr-o luna, cam 2 saptamani sta acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Multumesc de informatii...poate ne mai ofera si alti parinti date.
Pe mine cel mai tare ma deranjeaza pentru ca sala de curs mi se pare prea mica pentru atata lume . Spre fericirea noastra, a parintilor, nu au fost probleme de sanatate majore in grupa si sunt in medie 12-13 zilnic in grupa.

Raluca mama Ilincai de 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Mie mi s-a spus de la inceput - maxim 15 copii/grupa. Acum avem 10 inscrisi. Dar este o educatoare + 1 ajutor de educatoare (cel putin la grupa mica).

Sorana si Monica (2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

La gradinita Anei sint 12 copii in grupa mica. Niciodata n-au fost toti prezenti (din varii motive).

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

La Vlad in grupa mare (4-5 ani) sunt 7 copii, dar la grupa mijlocie si cea mica sunt mai multi (cam 10-12).

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

si poze din excursii: http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claza spune:

La Ilinca mea sunt inscrisi 15 copii la grupa mijlocie (4 ani). Au o educatoare, 2 ingrijitoare si vreo 4 "profesoare" (limbi straine, sport, desen) - deci de fapt sunt 5 cadre didactice care se ocupa de cei 15 copii (dintre care oricum nu vin mai mult de 12 deodata).
Dar la voi cum de s-au "inmultit" copiii din grupa?

Cristina, mama Ilincai de 4 ani

_
iaca si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Cristina, fiind o gradinitza particulara, se fac inscrieri si pe parcursul anului scolar si uite asa se tot inmultesc. aseara am citit in ghidul parintelui oferit de gradinitza ca nr. de copii/educator propus de ei este de 17 la aeasta varsta. Tare mult in viziunea mea asa ca la urmatoarea intalnire cu directiunea voi discuta si acest aspect.Educatoarea este singura care se ocupa de partea educativa, doar la masa mai au doua ingrijitoare...off, si cand ma gandesc cat platesc pentru aceste servicii

Raluca mama Ilincai de 3 ani

Mergi la inceput