Cum vi se pare viata in Japonia? (25)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michiyan spune:

Pai cine a zis ca-ti trebuie facultate sau alte studii superioare ca sa stii sa faci bani?Ce,toti oamenii care au mari afaceri sunt licentiati?Sau au macar o facultate?.

quote:
Originally posted by sora2001

doar atat ? pai daca-i asa usor nu mai ma chinui sa-nvat ptr. examenu' de licenta , ci ma duc la banca imprumut neste bani si-mi deschid " bar cu dansatoare".... dupa aceea ma duc in ro , si ma laud ca-s" femeie de afaceri".....

Ema's si Richard-Sora



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aychian spune:

quote:
Originally posted by michiyan

Pai cine a zis ca-ti trebuie facultate sau alte studii superioare ca sa stii sa faci bani?Ce,toti oamenii care au mari afaceri sunt licentiati?Sau au macar o facultate?.
quote:
Originally posted by sora2001

doar atat ? pai daca-i asa usor nu mai ma chinui sa-nvat ptr. examenu' de licenta , ci ma duc la banca imprumut neste bani si-mi deschid " bar cu dansatoare".... dupa aceea ma duc in ro , si ma laud ca-s" femeie de afaceri".....

Ema's si Richard-Sora





bm





n-ai inteles mesaju' emei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana526 spune:

quote:
Originally posted by bibos

...mai intai trebuie sa-ti faci cunostinte in lumea interlopa..sa ai pe cineva destul de sus pus in Yakuza...doar stie toata lumea ca totul e condus de ei...e prima oara cand am auzit de un club deschis nu de mafioti ci de un ome de rand cu bani...interesant...
Bianca




Bibos tu stii intradevar cum arata un mafiot in Japonia si cu ce se ocupa ei ? I-a spune-ne si noua?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

Vai ma doare capul si la propriu si la figurat!


rocsana
http://community.webshots.com/user/nshiro2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibos spune:

Aychian!!!nu ma lua peste picoior!!nu am spus-o cu rautate...fiecare are dreptul sa-si spuna parerea aici...se scrie KUWASHII nu Koashii...si nici macar in Romania nu poti sa faci mare lucru daca nu cunosti pe cine trebuie...asta incepand cu banalele pile peste tot..
Diana nu trebuie sa-i cunosc si sa stiu ce fac ca sa ajung la concluzia asta...ma uit si eu la Tv...pe strada...nu e greu ...doar stau in Yokohama....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michiyan spune:

Imi cer scuze daca nu am inteles mesajul Emei.Am sa citesc mai bine pe viitor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aychian spune:

quote:
Originally posted by bibos

Aychian!!!nu ma lua peste picoior!!nu am spus-o cu rautate...fiecare are dreptul sa-si spuna parerea aici...se scrie KUWASHII nu Koashii...si nici macar in Romania nu poti sa faci mare lucru daca nu cunosti pe cine trebuie...asta incepand cu banalele pile peste tot..
Diana nu trebuie sa-i cunosc si sa stiu ce fac ca sa ajung la concluzia asta...ma uit si eu la Tv...pe strada...nu e greu ...doar stau in Yokohama....




mai 'enteligent-o' nu te-a luat nimeni peste picior, suferi cumva de depresii?


michiyan,n-a fost cu intentie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana526 spune:

quote:
Originally posted by bibos
[brDiana nu trebuie sa-i cunosc si sa stiu ce fac ca sa ajung la concluzia asta...ma uit si eu la Tv...pe strada...nu e greu ...doar stau in Yokohama....



Pai si atunci cum ai ajuns la cocluzia asta , vazand pe strada sau la Tv, si ce daca esti in Yokohama si eu sunt in Oita.
Nu te supara pe mine dar pe bune sunt si eu curioasa ce fac mafiotii astia doamne? Depinde ce numesti tu mafioti ????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aychian spune:


quote:
Uite ca m-ai pus pe ganduri si cand o sa-l prind la cotitura o sa il dezbrac pe barbate-meu sa vad daca nu are vre-un tatuaj ascuns@. Si ca tot veni vorba...trebuie sa vad cu adevarat daca sabia aia de dupa usa e imitatie (cum zice zice el) sau are ceva sange inchegat pe lama...


ralucami, eu zic sa-i controlezi intai caracteru' ca sa vezi daca-i patat de sange sau nu, si dupa aceea 'accesoriile'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibos spune:

Nu fac pe inteligenta si nici nu sufar de depresii...daca crezi ca rezolvi ceva cu aceste ironii , continua...Aychian...nu rezolvi decat sa te faci de ras....
Diana daca vrei sa vezi mafioti vino la mine acasa...la mine acasa sunt 5-6 mafioti...
Ralucami..daca tu nu crezi ca exista ...asta e...in zilele astea nu prea isi mai fac tatuaje...s-a dus moda...

Mergi la inceput